• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 854
 • سه شنبه 1391/2/19
 • تاريخ :

چرا حضرت مهدی موعود(عج) مظلوم‌ترین فرد عالم است؟

امام زمان

با اندكی تأمّل و دقّت، شاید بتوان این گونه موضوع را از سه منظر نگاه كرد،که مردم جهاه سه دسته هستند:

1. مردم غیر مسلمان جهان؛

2. مسلمانان غیر شیعه‌ دنیا؛

3. شیعیان گیتی.

با عنایت به اینكه وجود مقدّس و بی‌همتای حضرت ولیّ‌عصر(عج)، یكتا استوانة‌ عظیم و نگاهبان هستی و مایة تداوم حیات بشر است و در روایات و دعاهای معتبر اسلامی به شفّافیت و تمامیّت تبیین و اعلام شده است:

«لولا الحجّة‌ لساخت الأرض باهلها؛

بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبت الأرض و السّماء»

گروه اوّل؛ یعنی مردم غیر مسلمان جهان؛ اعمّ از مشركان و كافران كه از نعمت حیاتی و فوق‌العادّه سترگ نقش و جایگاه امامت، به عنوان واسطة‌ بین خالق و مخلوق ـ هرچند خودشان هیچ‌گونه درك و فهمی ندارند ـ برخوردار هستند، علاوه بر اینكه هیچ‌گونه قدرشناسی و سپاسی ندارند، در بی‌اعتنایی و انكار ذات مقدّس الهی و نعمت‌های گسترده و بی‌شمار خداوندی نیز كاملاً كافر و بعضاً با دین و ارزش‌های الهی در تضاد، ستیزه و معاند تمام عیار هستند.

گروه دوم، مسلمانان غیر پیرو مكتب تشیّع در دنیا هستند، اینها نیز به لحاظ عدم معرفت، تحقیق و ژرف‌اندیشی در مسئلة كلیدی و مهمّ امامت و ولایت،‌ وجود مقدّس قائم، هدایت‌گر و فریادرس؛ یعنی حضرت ولیّ عصر(عج) را انكار نموده و دست‌كم پذیرای قلبی و درونی ایشان نیستند.

گروه سوم، شیعیان جهان هستند كه با دارا بودن اعتقاد و باور به امامت حضرت مهدی موعود(عج) و حضور در ساحت آن بزرگوار و چشم انتظاری ایشان مرتكب بی‌تقوایی، گناه و نافرمانی الهی می‌شوند، حضرتش را به دست نسیان سپرده و سوگمندانه در غفلت غوطه‌ورند و صد البتّه نقش آن دسته از خواصّ شیعه كه جنبة‌ الگو و اسوه برای دیگران دارند و در عین توانمندی و تمكّن لازم دربارة‌ آن جان جانان، نه سخن می‌رانند،‌ نه قلم می‌زنند و نه افكار و اذهان دیگران را متوجّه و متمایل می‌سازند، نكتة تأسّف‌بار و نگران‌كنندة دیگری است كه دل را می‌آزارد و جان را می‌فشارد.

مردم غیر مسلمان جهان؛ اعمّ از مشركان و كافران كه از نعمت حیاتی و فوق‌العادّه سترگ نقش و جایگاه امامت، به عنوان واسطة‌ بین خالق و مخلوق ـ هرچند خودشان هیچ‌گونه درك و فهمی ندارند ـ برخوردار هستند، علاوه بر اینكه هیچ‌گونه قدرشناسی و سپاسی ندارند، در بی‌اعتنایی و انكار ذات مقدّس الهی و نعمت‌های گسترده و بی‌شمار خداوندی نیز كاملاً كافر و بعضاً با دین و ارزش‌های الهی در تضاد، ستیزه و معاند تمام عیار هستند

این گونه است كه آن یگانة دوران و بی‌همتای عصر ما كه میلیون‌ها دلِ ‌شیفته، همراه اوست از سوی مثلث: «رذالت»، «جهالت» و «غفلت» مورد تهاجم شدید و آزاردهندة ظلم و بی‌عدالتی است. «سلامٌ علیكم بما صبرتم.»

خدایا! نام مهدی(عج) را بر لب‌های ما، یاد مهدی(عج) را در اندیشة ما و عشق مهدی(عج) را در قلب‌های ما و بینش، گرایش و كُنش مهدویّت و انتظار را در سرلوحه و جان‌مایة‌ برنامه‌ها و اعمال ما پایدار و نهادینه گردان.

آمین یا ربّ العالمین

بخش مهدویت تبیان


منبع:

ماهنامه موعود

حسین هراتی

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
مدیران زن در دولت جهانی

مدیران زن در دولت جهانی

سوگند به خداوند، سیصد و سیزده تن كه پنجاه نفر از آنان زنند، بی‏هیچ قرار قبلی در مكه گرد می‏آیند و این است معنای آیه شریف: هر كجا باشید، خداوند شما را حاضر می‏كند; زیرا او بر هر كاری توانا است .
قیام با کدام یاور؟

قیام با کدام یاور؟

پس از آن که امام زمان (عج) به سوى مکه روانه گشته ومردم در آن جا گِرداگرد آن حضرت جمع شوند... حضرت ایستاده ومى فرماید: (اى مردم! من، فلانى فرزند فلانى هستم. من، پسر نبى خدا هستم. شما را به سوى آن چه پیامبر خدا بدان خواند، فرا مى خوانم).. در این هنگام، عدّه
پیام امید به منتظران(2)

پیام امید به منتظران(2)

دو ابر قدرت روم و ایران، چه‏گونه برنامه داشتند تا از عربان و از یهودیان خود را خلاص كنند و این كه بى‏جهت یهود را به مدینه سنگ قلاب نكردند، كه كیدها و نقشه‏ها در كار بود، و اِلاّ یهود چه چیزش در مدینه بود؟ آیا صهیون و یا بیت لحم و یا بئر فاران‏اش؟
UserName