• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3681
 • چهارشنبه 1391/1/30
 • تاريخ :

لوازم ضروری برای یک جوان موفق


مهارت های اجتماعی از مهمترین توانایی ها هستند كه هر جوانی برای داشتن زندگی مفیدتر و سالم تر، باید از آنها برخوردار باشد.

لوازم ضروری برای یک جوان موفق

نداشتن  مهارت اجتماعی در جوانی  می تواند به زندگی ای غم انگیز همراه با اضطراب و افسردگی منجر شود. مهارت های اجتماعی به شما كمك می كند تا با افراد خوبی آشنا شوید، شغلی را كه می خواهید به دست آورید و در كار و روابط خود به موفقیت دست یابید.

البته کاربرانی که از مرز جوانی گذشته اند هم می توانند از این مهارتها استفاده کنند.

مهارت توانایی حفظ آرامش یا تحمل اضطراب

اگر جزو دسته ای از افراد هستید كه بیش از حد اضطراب دارند، باید این نكته را بدانید كه هنگام قرار گرفتن در شرایط و موقعیت های اجتماعی، بدون توجه به مهارتتان در كنترل اوضاع، مغز شما به گونه ای عمل می كند كه امكان صحبت كردن وگوش دادن به طور مناسب را نخواهید داشت. علاوه بر این اگر چهره و حركات شما نشان دهد كه عصبی هستید، برقراری ارتباط با دیگران مشكل تر خواهد شد.

مهارت گوش دادن

به دیگران گوش دهید و نشان دهید كه واقعاً به حرف های آنان گوش می دهید. این هم به كسی كه شما را برای حرف زدن انتخاب كرده و هم به شما به عنوان شنونده احساس خوبی می دهد. ضمن آن كه ارتباط شما را محكم تر، مسئولیت پذیری تان را بیشترو رغبت شما را برای حل مشكل یا شنیدن موضوع بیشتر نمایان و به كنترل اوضاع كمك می كند.

همچنین به این ترتیب، دیگران بیشتر به شما اعتماد خواهند كرد.

مهارت برقراری ارتباط

توانایی برقراری ارتباط با دیگران، چه غریزی باشد و چه اكتسابی، در نوعی از درك ریشه دارد. برقراری ارتباط، اغلب تاثیر متقابلی دارد و در واقع بیانگر این موضوع است كه«من مثل تو هستم» یا «ما همدیگر را درك می كنیم». برقراری ارتباط غریزی است و اغلب به صورت ناخودآگاه اتفاق می افتد، اما پس از وقوع، زبان، الگوهای گویش، حركات و حالت های مختلف و دیگر جنبه های ارتباطی می تواند آن را تقویت كند. در مجموع، می توان مهارت برقراری ارتباط را پرورش داد.

برقراری ارتباط، اغلب تاثیر متقابلی دارد و در واقع بیانگر این موضوع است كه«من مثل تو هستم» یا «ما همدیگر را درك می كنیم»

برای تقویت این مهارت می توانید از شیوه هایی كمك بگیرد. از جمله تمرین برقراری ارتباط در مقابل آینه با دقت به حركات و حالت های مختلف چهره، توجه به گویش از جمله سرعت ادای جمله ها، بلندی صدا و آهنگ جمله هایی كه استفاده می شود و بررسی كیفی و سریع آنچه كه شنیده اید.

مهارت خودافشایی

این آگاهی كه چه وقت، چقدر و چه مقدار درباره خودتان صحبت كنید، از اهمیت زیادی برخوردار است. به این مهارت «خودافشایی» گفته می شود. اگر درباره خودتان زیاد صحبت كنید یا خیلی زود و بی موقع به صحبت درباره خودتان بپردازید، ممكن است موجب تغییر جهت ارتباط و انحراف آن شوید. ممكن است این كار ادامه این ارتباط را با مشكل مواجه كند.

لوازم ضروری برای یک جوان موفق

اشاره ای مختصر و جزئی به مواردی كه موضوع شخصی نیست اما درباره آن ایده ای دارید یا تبادل نقطه نظرهای شخصی درباره یك موضوع به داشتن ارتباطی متعادل كمك می كند. به هر حال با ادامه ارتباط و كهنه شدن آشنایی ها و دوستی ها، درباره آشنایان و دوستان اطلاعات بیشتری به دست خواهید آورد و شناخت بیشتری از هم به دست خواهید آورد.

 این موارد، یك مشت قانون خشك و سرد نیست كه برای پیروی از آنها، «باید»ی وجود داشته باشد، اما توجه به آنها و تمرین هر یك می تواند قدرت و مهارت ما را در كنترل شرایط سخت و موقعیت های اجتماعی مختلف، افزایش دهد.

 

 

بخش خانواده ایرانی تبیان

منبع : نورپورتال

 

مطالب مرتبط:

جهان را در آغوش بگیر

زندگی، همچون حل مساله‌

تامین نیاز به حدّ جوانی

جوان در بزرگراه جاذبه ها

چرا جوان زودتر منحرف می شود؟

دوستی دختر و پسر در نوجوانی       

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
جوانی روی خط قرمز

جوانی روی خط قرمز

خانواده یکی از نهادهای اصلی جامعه و رکن اساسی آن است.«فیلسوفان و محققان اجتماعی معتقدند که جامعه متشکل از خانواده هاست و مختصات جامعه مورد نظر از طریق روشن شدن روابط خانوادگی موجود در آن توصیف می شود
 تکلیف غریزه‌های تحریک شده

تکلیف غریزه‌های تحریک شده

تمامی تصورات و تصاویری که ما از محیط اطراف و طبیعت داریم،دارای منشأ حسی هستند. به عبارت دیگر مواد اولیه آنها از طریق حواس وارد ذهن شده و ذهن بعد از حفظ، مقایسه، تجزیه و ترکیب آنها قادر به تفکر و تعقل و کشف قوانین طبیعت می گردد
یک زندگی بهتر برای جوان ترها

یک زندگی بهتر برای جوان ترها

ددورهم جمع شدن حدود 625جوان مجرد که تقریبا 18 تا 28 -27 ساله هستند کار ساده ای نیست. حدود یک ساعت قبل از شروع کلاس سالن پر شده بود ، قبل از کلاس همه در تدارک هدیه ای بودند که ظاهرا رسم کلاس های شهاب مرادی بود
UserName
عضویت در خبرنامه