• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 3138
 • دوشنبه 1391/2/4
 • تاريخ :

مسیح یهودی و فرجام جهان

مسیح یهودی و فرجام جهان(زنگ های پرورشی، معرفی کتاب)

در بسیاری از مدارس، مسابقات کتاب و کتابخوانی برگزار می شود. انتخاب کتاب مناسب و معرفی آن به دانش آموزان، از موضوعاتی است که می بایست با دقت توسط دبیر محترم پرورشی و امور تربیتی و دیگر مسئولان مدرسه بررسی شود.

 

در این راستا مرکز یادگیری سایت تبیان،‌ به منظور پر بار کردن زنگ های پرورشی در این بخش اقدام به معرفی کتاب هایی مناسب برای دانش آموزان نموده است.

امید است این پیشنهادات مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

 

مسیح یهودی و فرجام جهان(زنگ های پرورشی، معرفی کتاب)

نام کتاب : مسیح یهودی و فرجام جهان

( مسیحیت سیاسی و اصولگرا در آمریکا )

نویسنده: رضا هلال

مترجم: قیس زعفرانی

ناشر: هلال

سال و محل نشر: تهران ١٣٨٣

 این کتاب مناسب رده سنی جوان (شانزده سال  به بالا) می باشد.

ساختار این کتاب ماهیتی سیاسی، فلسفی، مذهبی و جامعه شناختی دارد.

 

معرفی :

جیمز ون آمریکای امروز هیچ کس نمی تواند آمریکا و آزادی هایش را بفهمد، مگر این که آگاه باشد و تاثیری را که دین به طور مستقیم بر روی ساخت و ایجاد این کشور گذاشته و می گذارد، درک کند.

 

مسیح یهودی و فرجام جهان  ترجمه کتاب المسیح الیهودی و نهایه العالم اثر رضا هلال، شاید اولین اثر جامعی باشد که تاکنون درباره جریان  مسیحیت  صهیونیستی و نقش آن در تحولات سیاسی و اجتماعی آمریکا و نحوه حضور یک پارچه غرب در خاورمیانه و جغرافیای سرزمین های اسلامی ( در سال های پایانی قرن بیستم و بیست و یکم میلادی ) نگاشته شده است.

اگر چه محققان عرب‏زبان سال ها پیش از این بررسی موضوع مسیحیت صهیونیستی را در دستور کار پژوهشی خود قرار داده اند لیکن خوانندگان ایرانی با تاخیری زیاد با این واقعه آشنا می شوند.

 

یسوع یهودی زاده شد و در راس دین مسیحیت قرار گرفت تا بیانگر انقلابی علیه یهودیت باشد. اما جنبش اصلاح طلب پروتستانیسم حیثیت و اعتبار یهودیت را بازگرداند، تا وقتی که مسیح به همراه مهاجران پروتستان وارد دنیای جدید یعنی آمریکا شد، دوباره یهودی گردید. بدین ترتیب مسیح آمریکایی ها مسیحی یهودی شد.

 

هنگامی که مهاجران اولیه پروتستانی به آبادی های ماساچوست در نیوانگلند رسیدند، آمریکا را اورشلیم جدید یا کنعان جدید تلقی و خود را به عبرانی های  قدیم تشبیه کردند که از ظلم و ستم فرعون  ( پادشاه انگلستان ،جیمز اول ) از مصر (انگلستان) فرار کرده و به دنبال سرزمین موعود جدید راه افتاده بودند....

 

به این ترتیب پروتستانیسم پیورتانی با ورود اولین مهاجران به آمریکا رنگ و بویی یهودی به خود گرفت، به عبارت دیگر، مسیحیتی که با مهاجران اولیه وارد آمریکا شد مسیحیت یهودی بود.

 

این مسیحیت یهودی، بر دو مقوله تکیه کرد: سرزمین موعود و ملت برگزیده و این دو مقوله همان هایی بودند که اساس  استعمار قاره امریکا و استعمار فلسطین را تشکیل دادند.


مرکز یادگیری سایت تبیان - تهیه: شکوفه باصری
همراه جوان

همراه جوان

کتاب پیش رو در قالب فصل هایی اعم از سخنان بزرگان،دین و مذهب،جامعه و خانواده،حقوق ،بهداشت و سلامت ،ورزش،علوم ،اموزش،فناوری اطلاعات،اقتصاد و بازرگانی ،فرهنگی و هنری و اطلاعات عمومی می باشد و اطلاعات جامع و مفیدی در اختیار مخاطب می گذارد...
مناجات نامه و الهی نامه خواجه عبدالله انصاری (معرفی کتاب، زنگ های پرورشی)

مناجات نامه و الهی نامه خواجه عبدالله...

نام خواجه عبدالله انصاری یادآور سوز و عشق نوستالوژیک انسانی است که نی وجودش در تب و تاب نیستان وجود سرمدی بی خود و سرمست گشته و فغان برآورده ....
کوتوله های جنگلی(معرفی فیلم، زنگ های پرورشی)

کوتوله های جنگلی(معرفی فیلم، زنگ...

نمايش فيلم مناسب يکي از اقداماتي است که معلمان پرورشي در زنگ هاي پرورشي، براي دانش آموزان انجام مي دهند،‌ انتخاب فيلم مناسب براي نمايش دادن به دانش آموزان،‌ يکي از مسائل مهمي است که دبيران محترم پرورشي به آن بسيار توجه مي کنند....
UserName