• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 82381
 • سه شنبه 1383/2/1
 • تاريخ :

آموزش نرم افزار یاهو مسنجر

استفاده از انواع چت نوشتاری

، صوتی
و تصویری

فرستادن پیام نوشتاری را که قبلاً توضیح داده ایم ولی در این قسمت هم اشاره ای می کنیم  .
همان طور که قبلا گفته شد با دو بار کلیک کردن بر روی ID مورد نظر می توان برای او پیام نوشتاری فرستاد که این کار البته از طریق گزینه Message هم امکان پذیر است و کاملاً توضیح داده شده است.
Voice Chat
 فرستادن صدا از طریق این برنامه یا همان چت صوتی نیز به این صورت است که در هنگامی که پنجره چت باز است باید  گزینه Voice را کلیک کرد. سپس در پائین پنجره پیامی مبنی بر وصل شدن به سرور صوتی یاهو مشخص می شود (Connecting to voice server). پس از اینکه این عمل صورت گرفت اکنون شما در  صورت داشتن میکروفن و نگه داشتن دکمه Talk می توانید با شخص مورد نظر صحبت کنید. دراین هنگام در پایین صفحه چت این پیام درج شده است Ready to talk now به این معنی که هم اکنون امکان صحبت کردن فراهم شده است .
البته به دلیل بعضی از مشکلات در خطوط ارتباطی ایران امکان قطع شدن صدا و دادن پیام خطا است که در این مواقع باید دوباره کمی صبر کرد تا به Voice  Server وصل شوید. یا در صورت وصل نشدن باید یک بار صدا را قطع کرد و دوباره وصل کرد . به این صورت که با فشار دادن همان دکمه Voice می توان صدا را قطع کرد .
توجه داشته باشید اگر شخص مقابل مایل به چت صوتی نباشد و دعوت شما را قبول نکند وقتی شما دکمه Talk را فشار می دهید صدای بوق ممتدی شنیده می شود که در این صورت امکان چت صوتی برای شما وجود ندارد .این عمل در صورتی امکان پذیر است که هر دو طرف دکمه Voice را کلیک کنند در هنگام صحبت کردن نیز حجم صدا مرتب تغییر  کند و به رنگ های مختلف بدل شود (شیوه استفاده از صوت در اتاق های چت عمومی در قسمت مربوط به خود ذکر می شود ).
توضیح در مورد قسمت Free hands
توجه داشته باشید که با علامت دار کردن این قسمت دیگر نیازی به این ندارید که هنگام صحبت کردن دکمه Talk را فشار دهید بلکه این گزینه به این صورت عمل  می کند که شما به محض اینکه صحبت کنید دکمه Talk خود فشرده می شود و صدای شما برای شخص مقابل فرستاده می شود .البته زمانی که هر طرف درعین واحد صحبت می کند ممکن است این گزینه به درستی عمل نکند

Webcam
یکی از بالاترین کا رایی های این برنامه استفاده از چت تصویری است.
شما در صورت داشتن Webcam می توانید تصویر خود را نیز برای دوستان تان به صورت مستقیم ارسال کنید. برای فعال کردنwebcam در ابتدا و پس از وصل کردن Webcam به سیستم باید وارد منوی Tools شد و از آنجا گزینه Start My Webcam را انتخاب کرد .
پس از آن صفحه ای باز می شود که در آن از شما نوع اتصال به اینترنت را سوال می کند. Dial-up مربوط به اتصال به اینترنت از طریق تلفن است DSL/Cable وT1/LAN نیز  دو نوع اتصال پر سرعت هستند که در صورت استفاده از آنها می توان این گزینه ها را انتخاب کرد، پس از آن دکمه OK را فشار دهید.

مدتی طول می کشد تا به سرور یاهو متصل شود پس از آن کلمه Broadcasting درپایین صفحه مشخص می شود که معنی وصل شدن Webcam میباشد

همچنیندر کنار IDشما پیامی بر همین مبنا ظاهر می شود به صورتView My Webcam. پس از مطمئن شدن از اتصال اگر می خواهید دوستان را به دیدن خود دعوت کنید کافی است در همان صفحهMessage دکمه Webcam را کلیک کنید.

پس از آن پیامی مبنی بر دعوت شما برای او فرستاده می شود و اگر او این دعوت را قبول کند ، می تواند شما را ببیند .
در پائین پنجرهWebcam   و در کنار عبارت Broadcastingتعداد افرادی که شما را می بینند درج می شود.همانطور که در تصویر فوق مشخص شده در این حالت هیچ شخصی از این وب کم استفاده نمی کند.

برای دیدن مشخصات افرادی که از وب کم شما استفاده می کنند  بهمنویWebcamدر همین پنجره مراجعه کرده و از آنجاWho is watching me را انتخاب کنید تاIDآنها مشخص شود . با کلیک بر رویIDآنها و انتخاب دکمهRemoveمی توان اجازه دیدن را از آنها سلب کرد. حتی می توان تصویر را بزرگ یا کوچک کردو در صورت میل می توان گزینهPause را برای نگه داشتن ارسال تصاویر کلیک کرد.

اما در صورتی که مایل به دیدن تصویر دیگران از طریق Webcam هستید ، می توانید در همان صفحه Message و رفتن به منوی Friends و انتخاب گزینه View Webcam از شخص مقابل درخواست کنید که او را ببینید. اگر او به این درخواست شما پاسخ مثبت دهد آنگاه صفحه ای باز می شود و پس از اتصال می توانید او را ببینید ولی اگر پاسخ منفی باشد پیامی مبنی بر آن برای شما ارسال می شود  .

UserName