• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 646
 • شنبه 1385/7/8
 • تاريخ :

پرسپولیس 4 - استقلال اهواز صفر


پنجشنبه 6/7/85

هفته چهارم لیگ برتر

ساعت: 20

ورزشگاه: آزادى

تماشاگر: 35 هزار نفر

پرسپولیس 4

گل ها: مهرزاد معدنچى(30) ، حسین بادامكی (73) و علیرضا واحدى نیکبخت (76،80)

پاس گل: علیرضا واحدى نیكبخت و حسین بادامكى (3)

استقلال اهواز صفر

اخطار: حسین بادامكى و مهرزاد معدنچى (پرسپولیس) - علیرضا رضایى و فریدون فضلى (استقلال اهواز)

داور: محسن قهرمانى

كمك داوران: رسول فروغى و محسن فریمانى

بهترین بازیكن میدان: حسین بادامكى

اتفاق ویژه: بازى جذاب و تماشایى پرسپولیس بعد از مدت ها با یك پیروزى قاطع همراه شد.

پرسپولیس: فرشید كریمى، ابوالفضل حاجى زاده، شیث رضایى، الونگ الونگ، ابراهیم اسدى، فرزاد آشوبى (محمدرضا مامانی 86 ) ، علیرضا واحدى نیكبخت (احسان خرسندی 84 ) ، پژمان نورى، مهرزاد معدنچى، حسین بادامكى و صلاح حسن (رابرت ساها 46 )

سرمربى: مصطفى دنیزلى

استقلال اهواز: ابراهیم میرزاپور، رضا جلالى ثابت، مجتبى شیرى، جلال كاملى مفرد، على بداوى (علیرضا رضایى64 ) ، مصطفى بیژنى (سعید چاه جویى 46 ) ، میلاد میداودى، سعید رمضانى، افشین كمایى (حجت الله زادمحمود 55 ) ، روح الله بیگى و فریدون فضلى

سرمربى: فیروز كریمى

پرسپولیس در حالى به مصاف استقلال اهواز رفت كه دیدار هفته سوم خود مقابل سپاهان را انجام نداده بود و بعد از شكست در فینال جام حذفى و از دست دادن قهرمانى شرایط روحى مناسبى نداشت.

اما به نظر مى رسید تیم قرمزپوش پایتخت در مصاف با صدرنشین لیگ حرف هاى زیادى براى گفتن داشت. استقلال اهواز هم كه با درخشش میرزاپور و كاردانى فیروز كریمى از 3 بازى خود حداكثر امتیازات را كسب كرده بود و در طول 3 بازى گلى نخورده بود در فكر تداوم صدرنشینى بود اما این بار حریف سرسختى را رودرروى خود مى دید.

به نظر مى رسید پرسپولیس در غیاب كریم باقرى در خط دفاعى خود مشكلات زیادى داشته باشد اما سرمربى تركیه اى این تیم با تدابیر ویژه خلأ خط دفاعى تیمش را ترمیم كرده بود. در این بازى فضاى خالى پشت مدافعان به خوبى توسط بازیكن دیگرى پوشش داده مى شد و فرصت هرگونه ابتكار عمل از سوى حریف گرفته مى شد. به طورى كه در طول 90 دقیقه بازى استقلال اهواز تنها یكى دو بار روى اشتباه حاجى زاده و ضربات ایستگاهى خطرساز ظاهر شد.

حركت بادامكى و ضربه تمام كننده معدنچى در دقیقه 30 بازى كه باعث گل پرسپولیس شد، نتیجه برترى میزبان و تداوم حملات سرخپوشان بود كه به ثمر رسید تا نیمه نخست صفر - یك به سود پرسپولیس به پایان برسد.

در نیمه دوم برترى توپ و میدان نیز از آن میزبان بود و استقلالى ها یكى دو موقعیت نصفه و نیمه توسط فریدون فضلى داشتند كه البته راهى به دروازه كریمى پیدا نكردند.

حركات تركیبى مثلث تهاجمى پرسپولیس در نیمه دوم بارها خطرناك نشان داد و البته ابراهیم میرزاپور سدى مقابل مهاجمان پرسپولیس بود.

اما توفان پرسپولیس در نیمه دوم به مدت 10 دقیقه نسخه استقلال اهواز را پیچاند و 3 گل رهاورد یك بازى تماشایى و حركت هماهنگ شاگردان دنیزلى بود.

در فاصله دقیقه 70 تا 80 پرسپولیس 3 بار توسط نیكبخت و بادامكى به گل رسید تا صدرنشین لیگ برتر تا هفته سوم، شكست سنگینى را متحمل شود.

در این دقایق همکاری 3 نفره نیكبخت، بادامكى و معدنچى بسیار جالب توجه بود و تیم پرسپولیس با حضور این 3 ستاره در پیشانى خط حمله فوتبال روان و زیبایى را همراه با یك پیروزى دلچسب به هوادارانش تقدیم كرد.

برد شیرین صفر – 4 مقابل استقلال اهواز همان چیزى بود كه هواداران سرخ ها مى خواستند. بازى تماشایى و فوتبال كم نقص پرسپولیس كه در سال هاى اخیر از این تیم كمتر دیده شده بود نیز نوید روزهاى خوش آینده را مى داد.

UserName