• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1524
 • يکشنبه 1385/7/9
 • تاريخ :

محمود پاك‌نیت:بازی در سریال «حضرت یوسف» سخت است

  

محمود پاك نیت گفت: برای رسیدن به نقش «حضرت یعقوب» در سریال «حضرت یوسف» تلاش بسیاری كرده‌ام و در این راه قرآن اصلی‌ترین منبع مورد استفاده من بوده است.

محمود پاك‌نیت بازیگر نقش «حضرت یعقوب» در سریال تلویزیونی «حضرت یوسف» با بیان مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: در این مجموعه كه به كارگردانی فرج‌الله سلحشور در حال ساخت است نقشی متفاوت با سایر نقش‌های كه تابه حال داشته‌ام دارم.

وی در ادامه گفت: داستان این سریال از قبل از تولد حضرت یوسف تا عزیز مصر شدنش است.این نقش پیچیدگی‌های بسیاری دارد و برای رسیدن به آن تلاش بسیاری كرده‌ام زیرا حضرت یعقوب شخصیتی خاص دارد.

وی با اشاره به اینكه بازی در سریال «حضرت یوسف» سخت است و زمان بازی در این سریال لحظات خاصی را می گذرانم افزود:نویسنده این مجموعه سه سال روی متن كار كرده و تمام تلاش خود را برای پربار شدن این نقش انجام داده است كه این تلاش كمك شایانی برای بازیگران بوده است.

پاك نیت در ادامه گفت: خداوند متعال در سوره یوسف داستان آن پیامبر گرامی را«احسن القصص» نامیده است و فكر می‌كنم با توانایی كه گروه برای ساخت این مجموعه از خود نشان داده مخاطبان بسیاری جذب این مجموعه شوند.

وی در ادامه درباره شخصیت حضرت یعقوب گفت: بزرگ‌ترین ویژگی این پیامبر صبر و اعتقاد رسوخ ناپذیر آن است به همراه عشقی كه در وجود او بسیار پررنگ بوده است كه این ویژگی‌ها او را در مقابل مشكلاتی كه با آنها دست به گریبان بوده است پیروز می‌كند.

وی افزود: حضرت یعقوب(ع)در زمان پیامبری خود با دو مشكل بزرگ رو به رو بوده است یكی ارشاد مردم جامعه‌ای كه ایشان درآن زندگی می‌كرده‌اند و دیگری هدایت و ارشاد پسرانش كه به راه كج نروند و یكتاپرستی پیشه كنند. اینها مسایل و مشكلاتی از زندگی این پیامبر است كه در این مجموعه بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خلاصه‌ای از داستان حضرت یوسف:

برادران، یوسف را به كاروانی به بهایی اندك می‌فروشند. آنها سپس به نزد پدر برمی‌گردند و با نشان دادن پیراهن خون آلود یوسف به پدر می‌گویند كه گرگ یوسف را دریده است. كاروانی كه یوسف را از برادرانش خریده، وی را به مصر می‌برد و به بوتیفار عزیز مصر به بهایی بالا می‌فروشد.

عزیز مصر یوسف را به همسرش زلیخا هدیه می‌دهد. یوسف درقصر بزرگ عزیز مصر رشد می‌كند و به سن بلوغ می‌رسد و زلیخا عاشق یوسف می شود و برای به دست آوردن او مكرها می اندیشد. وقتی یوسف درمقابل زلیخا تسلیم نمی‌شود او را به زندان می‌اندازند. 14سال بعد فرعون خواب می‌بیند كه هفت گاو لاغر هفت گاو فربه را می خورند و هفت خوشه خشك هفت خوشه سبز را از بین می‌برند. تمام خواب گزاران مصر ازتعبیر خواب فرعون عاجزمی مانند. یوسف خواب فرعون را تعبیر می‌كند و می گوید قراراست پس ازهفت سال وفور نعمت هفت سال خشكسالی مصر را فرا گیرد و بدین ترتیب از زندان آزاد می‌گردد. یوسف پس از آزادی به عنوان عزیز مصر تلاش می‌كند تا مصر را از خشكسالی نجات دهد. در دوران خشكسالی كنعان نیز به قحطی دچار می شود. برادران یوسف به مصر پناه می آورند تا ازعزیز مصركمك بگیرند. یوسف با برادران روبه رو می شود و آنها را می شناسد اما آنها یوسف را نمی شناسند. یوسف به برادران كمك می‌كند و ازآنها می خواهد اگر گندم بیشتری می خواهند در سفر بعدی برادر دیگرشان را نیز با خود بیاورند. در سفر بعدی آنها برادر كوچكتر خود بنیامین را نیز با خود می‌آورند. یوسف با نقشه‌ای حساب شده برادر تنی خود را نزد خود نگه می‌دارد.

حضرت یعقوب نامه‌ای برای عزیز مصر می‌نویسد تا بنیامین را آزاد كند و برادران نامه را به نزد یوسف می‌برند. یوسف آنها را از كار زشتشان درباره یوسف آگاه می‌كند و بدین ترتیب آنها یوسف را می‌شناسند. یوسف برادران را می‌بخشد و آنها به كنعان برمی‌گردند و پدر را به نزد یوسف (ع) می‌برند.

لینک :

 بازیگر خارجی در مجموعه تلویزیونی حضرت یوسف(ع) 

 بازیگر نقش یوسف، پیدا شد 

 مجموعه حضرت یوسف(ع)، كلید می‍خورد 

 یوسف به کنعان رسید 

 مجموعه "حضرت یوسف" به شهرک سینمایی دفاع مقدس رسید 

UserName