• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1360
  • شنبه 1382/6/29
  • تاريخ :

برگزیدگان ششمین جشن خانه سینما

جایزه ویژه بهترین فیلم به انتخاب خانه سینما:

زندان زنان (منیژه حکمت - سیروس تسلیمی) و ارتفاع پست (ابراهیم حاتمی کیا - منوچهر محمدی)

اهدا کننده: ابوالحسن داودی - احمد مسجد جامعی

جایزه ویژه شهرداری تهران:

1 - ارتقاع پست  2- من ترانه پانزده سال دارم  3 - کاغذ بی خط

جایزه ویژه :

رضا ارحام صدر

اهدا کننده: علیرضا خمسه

بهترین مدیر تولید:

محمدصادق آذین

اهدا کننده: علی دهکردی

جایزه ویژه:

صابر رهبر (مدیر سینما کریستال)

اهدا کننده: داود رشیدی

بهترین فیلم:

کاندیداها:

من ترانه پانزده سال دارم (رسول صدرعاملی)

اهدا کننده: پرویز پرستویی

- ارتفاع پست (منوچهر محمدی)

- خانه ای روی آب (بهمن فرمان آرا)

- زندان زنان (منیژه حکمت، سیروس تسلیمی)

- کاغذ بی خط (حسن توکل نیا)

- من ترانه پانزده سال دارم (رسول صدرعاملی)

بهترین فیلم به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان:

کاندیداها:

کاغذ بی‌خط(ناصر تقوایی)

اهدا کننده: آتیلا پسیانی

- ارتفاع پست(ابراهیم حاتمی کیا)

- امتحان(ناصر رفایی)

- زندان زنان(منیژه حکمت)

- سفره‌ی ایرانی (کیانوش عیاری)

- کاغذ بی‌خط(ناصر تقوایی)

بهترین کارگردانی:

کاندیداها:

ابراهیم حاتمی کیا (ارتفاع پست)

اهدا کننده: پرویز پرستویی

- ابراهیم حاتمی کیا (ارتفاع پست)

- ابوالحسن داودی (نان و عشق و  موتور هزار)

- ناصر رفایی (امتحان)

- رسول صدرعاملی (من ترانه پانزده سال دارم)

- بهمن فرمان آرا (خانه ای روی آب)

بهترین فیلمنامه:

کاندیداها:

زندان زنان (منیژه حکمت، فرید مصطفوی)

اهدا کننده: حبیب رضایی

- من ترانه پانزده سال دارم (کامبوزیا پرتوی، رسول صدرعاملی)

- اثیری (محمدعلی سجادی)

- خانه ای روی آب (بهمن فرمان‌ آرا)

- ارتفاع  پست (اصغر فرهادی، ابراهیم حاتمی کیا)

- زندان زنان (منیژه حکمت، فرید مصطفوی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

کاندیداها:

رضا کیانیان (خانه ای روی آب)

اهدا کننده: هما روستا

- حمید جبلی (خواب سفید)

- حمید جبلی (دختر شیرینی فروش)

- حمید فرخ نژاد (ارتفاع پست)

- رضا کیانیان (خانه ای روی آب)

- جمشید هاشم پور (سفر به فردا)

بهترین بازیگر نقش اول زن:

کاندیداها:

رویا تیموریان (زندان زنان)

اهدا کننده: محمدرضا فروتن

- رویا تیموریان (زندان زنان)

- لیلا حاتمی (ارتفاع پست)

- کتایون ریاحی (شام ‌آخر)

- فاطمه معتمدآریا (دختر شیرینی فروش)

- رویا نونهالی (زندان زنان)

بهترین فیلمبرداری:

کاندیداها:

علیرضا زرین دست (سیندرلا)

اهدا کننده: فرامرز قریبیان

- محمد آلادپوش (ایستگاه متروک)

- محمد آلادپوش (شام آخر)

- علیرضا زرین دست (سیندرلا)

- فرهاد صبا (ستاره های سربی)

- فرهاد صبا (کاغذ بی خط)

بهترین تدوین:

کاندیداها:

عباس گنجوی (خانه ای روی آب)

اهدا کننده: لیلا حاتمی

- مصطفی خرقه پوش (نان و عشق و موتور هزار)

- حسین زندباف (دختر شیرینی فروش)

- هایده صفی یاری (ارتفاع پست)

- عباس گنجوی (خانه ای روی آب)

- مهرزاد  مینویی  (سفر به فردا)

بهترین موسیقی متن:

کاندیداها:

مجید انتظامی (نورا)

اهدا کننده: آتنه فقیه نصیری

- مجید انتظامی (من ترانه پانزده سال دارم)

- مجید انتظامی (نورا)

- احمد پژمان (سفر به فردا)

- فریدون شهبازیان (آرزوهای زمین)

- کارن همایونفر (کاغذ بی خط)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد:

کاندیداها:

حسین محجوب (من ترانه پانزده سال دارم)

اهدا کننده: گلاب آدینه

- آتیلا پسیانی (شام آخر)

- حبیب رضایی (بمانی)

- رضا شفیعی جم (ارتفاع پست)

- اکبر عبدی (نان و عشق و موتور هزار)

- حسین محجوب (من ترانه پانزده سال دارم)

بهترین بازیگر نقش دوم زن:

کاندیداها:

ثریا قاسمی (شام آخر)

اهدا کننده: مهدی هاشمی

- گوهر خیراندیش (ارتفاع پست)

- ثریا قاسمی (شام ‌آخر)

- مهرانه مهین ترابی (نگین)

بهترین طراح صحنه:

کاندیداها:

پروین صفری (نورا)

اهدا کننده: ماهایا پطروسیان

-نگار جاودان(نان، عشق و موتور هزار)

-محسن شاه ابراهیمی(ایستگاه متروک)

-پروین صفری(نورا)

-عبدالحمید قدیریان(ارتفاع پست)

-ژیلا مهرجویی(خانه‌ای روی آب)

بهترین طراح لباس:

کاندیداها:

محسن شاه ابراهیمی(ایستگاه متروک)

اهدا کننده: ماهایا پطروسیان

- فرامرز بادرامپور(اثیری)

- نگار جاودان(نان، عشق و موتور هزار)

- محسن شاه ابراهیمی(ایستگاه متروک)

- پروین صفری(نورا)

- ژیلا مهرجویی(خانه‌ای روی آب)

بهترین چهره پردازی:

کاندیداها:

مهری شیرازی (زندان زنان)

اهدا کننده: مرضیه برومند

-رضا رادمنش(نان و عشق و موتور هزار)

-مهرداد شکرابی، عاطفه رضوی(مزاحم)

-مهری شیرازی(زندان زنان)

-مهرداد میرکیانی (ارتفاع پست)

-مهین نویدی(بمانی)

بهترین صداگذاری و میکس:

کاندیداها:

اسحاق خانزادی(نگین)

اهدا کننده: امین تارخ

-مسعود بهنام(سیندرلا)

-محمدحقیقی، محمود موسوی نژاد (آوازهای سرزمین مادری‌ام)

-اسحاق خانزادی(نگین)

-عباس رستگارپور(کولی)

-جهانگیر میرشکاری(کاغذ بی‌خط)

بهترین صدابرداری:

کاندیداها:

محمود سماک باشی(زندان زنان)

اهدا کننده: امین تارخ

-بهمن حیدری(سیندرلا)

-عباس رستگارپور(سفر به شرق)

-محمود سماک باشی (زندان زنان)

-محمد مختاری(من ترانه ‌١٥سال دارم)

-جهانگیر میرشکاری(کاغذ بی‌خط)

بهترین عکس:

کاندیداها:

حسن غفاری (ارتفاع پست)

اهدا کننده: کتایون ریاحی

-

بهترین جلوه های ویژه تصویری:

کاندیداها:

داوود رسولیان(ستاره‌های سربی)

اهدا کننده: بهرام رادان

-اصغر پورهاجریان(سفر به فردا)

-داوود رسولیان(دفتری از آسمان)

-داوود رسولیان(ستاره‌های سربی)

- عباس شوقی (شام آخر)

- عظیم محمدی (ساحت)

بهترین کیفیت لابراتواری:

کاندیداها:

استودیو صدا و سیمای جمهوری اسلامی (دبستان شوک)

اهدا کننده: کتایون ریاحی

-استودیو فیلمساز(سفر به فردا)

-استودیو صدا و سیمای جمهوری اسلامی(دبستان شوک)

-استودیو مرکز خدمات صنایع فیلم ایران(اثیری)

-استودیو مرکز خدمات صنایع ایران(آوازهای سرزمین مادری‌ام)

-استودیو وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(ستاره‌های سربی)

بهترین فیلم کوتاه داستانی:

کاندیداها:

دریا (دانش اقباشاوی)

اهدا کننده: حمید جبلی - ایرج طهماسب

- دریا (دانش اقباشاوی)

- بچه مگس (مصطفی آل احمد)

- صورتکها (آرش رصافی)

- چاه (بایرام فضلی)

- باد سرخ (علی محمد قاسمی)

بهترین فیلم انیمیشن:

کاندیداها:

کیکاووس (سیدمحمود صائمین)

اهدا کننده: حمید جبلی - ایرج طهماسب

- سفیدتر از برف (عباس اسماعیلی)

- کیکاووس (سیدمحمود صائمین)

- کودکی های من مثل رویا (رضا مکتبی، منصور محمدصادق)

- ضد نور (وحید نصیریان)

- فتح (سیاوش نصیری زیبا، پریناز شجره)

بهترین فیلم مستند:

کاندیداها:

کاگومان (محمد رسول اف)

اهدا کننده: حمید جبلی - ایرج طهماسب

- پیر حرا (مهوش شیخ الاسلامی)

- رودخانه هنوز ماهی دارد (مجتبی  میرتهماسب)

- حال جنی (محمد مقدم)

- کاگومان (محمد رسول اف)

- گفتگو  در مه (محمدرضا مقدسیان)

UserName