• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1702
  • سه شنبه 1381/5/1
  • تاريخ :

جشنواره بین المللی فیلم فجر- بیستمین دوره (بهمن 1380)

سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

بخش سینمای بین الملل

دیپلم افتخار: دوچرخه پکنی

دیپلم افتخار: خانه ای بر روی آب

جایزه دستاورهای فنی: دیگران

بهترین فیلمنامه: سرزمین هیچ کس

بهترین بازیگر: جک نیکلسن (قول)

کارگردان: تاکشی کیتانو(برادر)

بهترین فیلم: در ستایش عشق(ژان کوک گدار)

جایزه هیئت داوران: منطقه امنیتی مشترک

بهترین فیلم به انتخاب تماشاگران: دیگران

بخش سینمای ایران

هیات داوران:

داریوش ارجمند، کیومرث پوراحمد، مجید مجیدی، نعمت حقیقی، بابک بیات، هارون یشایایی، پرویز پرستویی

بهترین بازیگر نقش اول زن: ترانه علیدوستی (من ترانه 15 سال دارم)

دیپلم افتخار: گوهر خیر اندیش

دیگر کاندیداها: هدیه تهرانی (کاغذ بی خط) ، لیلا حاتمی (ایستگاه متروک) ،

کتایون ریاحی (شام آخر)

بهترین بازیگرنقش دوم زن: بهناز جعفری (خانه ای روی آب)

دیپلم افتخار: مهتاب نصیرپور (من ترانه 15 سال دارم)

دیگر کاندیداها: رویا تیموریان (قارچ سمی) ، لعیا زنگنه (مزاحم) ،

بیتا فرهی (خانه ای روی آب)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: رضا کیانیان (خانه ای روی آب)

دیپلم افتخار: حمید جبلی (خواب سفید)

دیگر کاندیداها: خسرو شکیبایی (کاغذ بی خط) ، حمید فرخ نژاد (ارتفاع پست) ،

جمشید هاشم پور (سفر به فردا)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: عزت الله انتظامی (خانه ای روی آب)

دیپلم افتخار: حسن شیدایی (آرزوهای زمین)

دیگر کاندیداها: اکبر عبدی (نان و عشق و موتور 1000) ، جمشید مشایخی(کاغذ بی خط) ،

یوسف یوسف پشندی (خواب سفید)

بهترین موسیقی متن: ناصر چشم آذر (قارچ سمی)

دیگر کاندیداها: پیروز ارجمند (خواب سفید) ، احمد پژمان (خانه ای روی آب)  ،

محمد رضا درویشی (بمانی) ، فریدون شهبازیان (آرزوهای زمین)

بهترین چهره پردازی: علی عابدینی (من ترانه 15 سال دارم)

دیگر کاندیداها: سودابه خسروی (خواب سفید) ، جلال معیریان (خانه ای روی آب) ،

مهرداد میرکیانی (ارتفاع پست) ،  مهین نویدی (بمانی)

بهترین صدا برداری: یدالله نجفی، ناصر شکوهی نیا (امتحان)

دیگر کاندیداها: پرویز آبنار (خواب سفید)

محمود سماک باشی (مربای شیرین) ، مجید مختاری (من ترانه 15 سال دارم) ،

جهانگیر میرشکاری(کاغذ بی خط) ،  پرویز آبنار(خواب سفید)

بهترین صدا گذاری: محمد رضا دلپاک (سفر به فردا)

پرویز آبنار (خانه ای روی آب، مربای شیرین) ، چنگیز صیاد (امتحان) ،

ژولین کلوکه(ایستگاه متروک) ،  جهانگیر میر شکاری(کاغذ بی خط)

بهترین طراحی صحنه: ژیلا مهرجویی (خانه ای روی آب)

دیگر کاندیداها: فاضل ژیان (کاغذ بی خط) ، علی عابدینی (من ترانه 15 سال دارم) ،

علی فداکار (قارچ سمی)

بهترین جلوه های ویژه: محمد رضا شرف الدین ( ارتفاع پست)

اصغر پور هاجریان (سفر به فردا) ، جواد شریفی راد (قارچ سمی)

عباس شوقی (شام آخر)

بهترین فیلمبرداری: محمد آلادپوش (ایستگاه متروک)

دیگر کاندیداها: علی اللهیاری (مزاحم) ، بهرام بدخشانی (من ترانه 15 سال دارم)

محمد داودی (سفر به فردا) ،  فرهاد صبا(کاغذ بی خط) ،

محمود کلاری (خانه ای روی آب)

بهترین تدوین: بهرام دهقانی (قارچ سمی)

دیگر کاندیداها: مصطفی خرقه پوش (نان و عشق و موتور 1000)

عباس گنجوی (خانه ای روی آب) ، نازنین مفخم (شام آخر)

محمد رضا مویینی (من ترانه 15 سال دارم) ، مهرزاد مینویی (سفر به فردا)

بهترین کارگردان: رسول صدر عاملی ( من ترانه 15 سال دارم)

جایزه ویژه: ناصر رفایی (امتحان)

دیگر کاندیداها: ناصر تقوایی (کاغذ بی خط) ، ابراهیم حاتمی کیا (ارتفاع پست)  ،

علیرضا رئیسیان (ایستگاه متروک) ،

داریوش مهر جویی(بمانی)

بهترین فیلمنامه: من ترانه 15 سال دارم(رسول صدر عاملی ،کامبوزیا پرتو)

دیگر کاندیداها: بمانی(داریوش مهر جویی، وحیده محمدی فر)

خانه ای روی آب(بهمن فرمان آرا) ،  خواب سفید(حمید جبلی)

قارچ سمی ( رسول ملاقلی پور) ، کاغذ بی خط (ناصر تقوایی، مینو فرشچی)

بهترین فیلم: خانه ای روی آب (بهمن فرمان آرا)

جایزه ویژه: کاغذ بی خط (ناصر تقوایی)

فیلم منتخب تماشاگران: ارتفاع پست (ابراهیم حاتمی کیا)

دیگر کاندیداها: ارتفاع پست(ابراهیم حاتمی کیا)  ، بمانی (داریوش مهر جویی)

من ترانه 15 سال دارم (رسول صدر عاملی)

قارچ سمی (رسول ملاقلی پور)

UserName