• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1815
  • سه شنبه 1381/5/1
  • تاريخ :

جشنواره بین المللی فیلم فجر – هجدهمین دوره ( بهمن 1378)

بخش مسابقه بین الملل

هیات داوران:

 برسی آدلون، ایو بواسه میشل خلیفی، پل کاکس ، مجید مجیدی

بهترین بازیگر: ریچارد فارنزورت(داستان استریت)

دیپلم افتخار: جولی دلورم (سایمون شعبده باز)

دیپلم افتخار: یوشیکو میازاکی، آکیرا ترائو (پس از باران)

بهترین فیلمنامه: بهمن فرمان آرا (بوی کافور عطر یاس)

بهترین کارگردانی: هانس کریستیان اشمیت (23)

بهترین فیلم : امپراتور و آدم کش (چن کایگه)

جایزه ویژه : فرزند یازدهم (دای سی جی)

بخش مسابقه سینمای ایران

هیات داوران:

شهرام اسدی ، محمد رضا بزرگ نیا ، کمال تبریزی ، نعمت حقیقی و امین تارخ

بهترین بازیگر نقش اول زن: میترا حجار ( متولد ماه مهر)

دیگر کاندیداها : مهتاب کرامتی ( مرد بارانی ) ، لیلا سعیدی ( یک روز بیشتر)

بهترین بازیگر نقش دوم زن: رویا نونهالی ( بوی کافور عطر یاس)

دیپلم افتخار: سلیمه رنگزن ( عروس آتش)

دیگر کاندیداها: سحر جعفری جوزانی ( بلوغ) ، عسل بدیعی (دست های آلوده)

رویا تیموریان ( مرد بارانی)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: فرامرز قریبیان ( مرد بارانی)

دیپلم افتخار: حسین یاری(بلوغ)

دیگر کاندیداها: داریوش ارجمند ( اعتراض) ، روح الله حسینی ( کودک و سرباز)  ،

پرویز پرستویی (مومیایی 3)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: حمید فرخ نژاد (عروس آتش)

دیگر کاندیداها: مهدی فتحی (اعتراض) ، جمشید اسماعیل خانی ( مرد بارانی)

فرهاد اصلانی (آسمان پرستاره) مهران رجبی (کودک و سرباز)

بهترین موسیقی متن: احمد پژمان ( بوی کافور عطر یاس)

دیگر کاندیداها: محمد رضا علیقلی (متولد ماه مهر) ، مجید انتظامی (اعتراض) ،

کامبیز روشن روان (بلوغ)

بهترین چهره پردازی: مهرداد شکرابی (بوی کافور عطر یاس)

دیگر کاندیداها: مهرداد میر کیانی (مومیایی 3) ، محسن موسوی ( متولد ماه مهر) ،

رضا رادمنش ( مرد بارانی ) ، محمود محمودی ( چشم هایش)

بهترین صدابرداری: جهانگیر میر شکاری ( متولد ماه مهر)

دیگر کاندیداها: پرویز آبنار ( بوی کافور عطر یاس ) ، اسحاق خانزادی (اعتراض) ،

محمود سماک باشی (مومیایی 3) ،  یدالله نجفی ( نجوا)

بهترین صداگذاری: اسحاق خانزادی ( اعتراض)

دیگر کاندیداها: جهانگیر میر شکاری ( متولد ماه مهر ) ، جهانگیر میر شکاری (بلوغ) ،

محمدرضا دلپاک (صنم ) ،  پرویز آبنار (بوی کافور عطر یاس)

بهترین طراحی صحنه و صحنه آرایی: ژیلا مهرجویی ( بوی کافور عطر یاس)

دیگر کاندیداها: محسن شاه ابراهیمی (مومیایی 3) ، محسن شاه ابراهیمی (متولد ماه مهر) ،

حسن فارسی ( آسمان پرستاره) ، پروین صفری ( مرد بارانی)

بهترین تدوین: مرحوم روح الله امامی (بلوغ)

دیگر کاندیداها: حسن حسندوست ( میکس ) ، بهرام دهقانی ( متولد ماه مهر)

حسین زندباف ( مومیایی 3) ، هایده صفی یاری ( عروس آتش)

بهترین فیلمبرداری : محمود کلاری ( بوی کافور عطر یاس)

دیپلم افتخار: علی اللهیاری ( دست های آلوده)

دیگر کاندیداها: بهرام بدخشانی ( مرد بارانی )

علیرضا زرین دست ( بلوغ) ، محمد آلادپوش ( مومیایی3)

بهترین فیلمنامه : حمید فرخ نژاد ، خسرو سینایی ( عروس آتش)

دیگر کاندیداها : بهمن فرمان آرا (بوی کافور عطر یاس) ، مسعود جعفری جوزانی (بلوغ)

پرویز شهبازی ( نجوا)  ، محمد رضایی راد ( کودک و سرباز)

بهترین کارگردانی : بهمن فرمان آرا (بوی کافور عطر یاس)

دیپلم افتخار : سیدرضا میر کریمی ( کودک و سرباز)

دیگر کاندیداها : معسود جعفری جوزانی ( بلوغ) ، دارویوش مهرجویی ( میکس) ، مسعود کیمیایی ( اعتراض)

بهترین فیلم : بوی کافور عطر یاس ( بهمن فرمان آرا)

جایزه ویژه : بلوغ ( مسعود جعفری جوزانی)

دیگر کاندیداها : متولد ماه مهر (احمد رضا درویش) ،  اعتراض ( مسعود کیمیایی)

مرد بارانی ( ابوالحسن داودی)

فیلم برگزیده تماشاگران: عروس آتش ( خسرو سینایی ) ، متولد ماه مهر ( احمد رضا درویش)

UserName