• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1441
  • سه شنبه 1381/5/1
  • تاريخ :

جشنواره بین المللی فیلم فجر -  پانزدهمین دوره ( بهمن 1375)

سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

هیات داوران:

جهانگیر الماسی ، محمد رجبی ، نادر طالب زاده ، ابراهیم فروزش ، رسول ملاقلی پور

بهترین بازیگر نقش اول زن : گلچهره سجادیه (سرزمین خورشید)

دیپلم افتخار : لیلا حاتمی (لیلا)

دیگر کاندیداها : فقیه سلطانی (معجزه خنده) ، پریوش نظریه (سجده بر آب)

بهترین بازیگر نقش دوم زن : جمیله شیخی (لیلا)

دیپلم افتخار : عذرا اسماعیلی (نامزدی)

دیگر کاندیداها: گلاب آدینه (فصل پنجم) ، ماهایا پطروسیان (نابخشوده)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: ابوالفضل پور عرب (مردی شبیه باران)

دیپلم افتخار : احمد نجفی (هتل کارتن ، توفان شن)

دیگر کاندیداها : علی مصفا (لیلا) ، خسرو شکیبایی (سایه به سایه)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: امین تاریخ ( ماه و خورشید)

دیگر کاندیداها : سعید پور صمیمی (سرزمین خورشید) ، محمد مشاک (سرزمین خورشید) ،

امین حیایی (براده های خورشید)

بهترین موسیقی متن: بابک بیات (سرزمین خورشید، مردی شبیه باران)

دیپلم افتخار : فریدون شهبازیان (نامزدی)

دیگر کاندیداها : کیوان جهانشاهی (بچه های آسمان)

بهترین چهره پردازی : جلال معیریان (توفان)

دیپلم افتخار : محسن موسوی (بچه های آسمان)

دیگر کاندیداها : عبد الله اسکندری (عقرب) ، مهران روحانی (سرزمین خورشید)

بهترین صدابرداری : جهانگیر میرشکاری (سرزمین خورشید)

دیگر کاندیداها : اصغر شاهوردی (لیلا) ، پرویز آبنار (معجزه خنده) ،

مجتبی مرتضوی ، سعید احمدی (مسافر جنوب)

بهترین صداگذاری : مسعود بهنام ، بهمن اردلان (براده های خورشید)

دیگر کاندیداها : محمد رضا دلپاک (بچه های آسمان ) ، اسحاق خانزادی (سرعت)  ،

جهانگیر میر شکاری (سرزمین خورشید)

بهترین جلوه های ویژه : محسن روزبهانی ( سرزمین خورشید)

دیگر کاندیداها : رضا رستگار و مصطفی رستگار ( سرعت) ، نجف فتاحی (توفان) ،

محمد رضا شرف الدین ، حسین طلابیگی (توفان شن)

بهترین طراحی صحنه : امیر اثباتی ( سرزمین خورشید)

دیگر کاندیداها : ایرج رامین فر (سجده بر آب)

فریار جواهریان ،  ژیلا مهرجویی و بیتا قزل ایاق (لیلا) ،  ناصر غلام رضایی (نامزدی)

بهترین تدوین : حسن حسندوست( بچه های آسمان )

دیگر کاندیداها: عباس گنجوی (روسری آبی) ،  مصطفی خرقه پوش (لیلا) ،

جعفر پناهی (مسافر جنوب)

بهترین فیلمبرداری : محمد آلادپوش (سرزمین خورشید)

دیگر کاندیداها: محمود کلاری (لیلا) ،  مرتضی پورصمدی (موشک کاغذی) ،

 پرویز ملک زاده (بچه های آسمان)

بهترین فیلمنامه : مجید مجیدی (بچه های آسمان)

دیگر کاندیداها : داریوش مهرجویی (لیلا)  ، علی ژکان(سایه به سایه) ،

پرویز شهبازی (مسافر جنوب)

بهترین کارگردانی : مجید مجیدی (بچه های آسمان)

دیگر کاندیداها : پرویز شهبازی (مسافر جنوب) ، داریوش مهرجویی (لیلا) ،

احمد رضا درویش (سرزمین خورشید)

بهترین فیلم : بچه های آسمان (مجید مجیدی)

جایزه ویژه :  سرزمین خورشید (احمد رضا درویش)

دیگر کاندیداها: لیلا (داریوش مهرجویی) ، مسافر جنوب (پرویز شهبازی)

UserName