• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1708
  • سه شنبه 1381/5/1
  • تاريخ :

جشنواره بین المللی فیلم فجر دهمین دوره (بهمن 1370)

سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

بخش مسابقه سینمای ایران

هیات داوران :

بهروز افخمی، مسعود جعفری جوزانی ، سیف الله داد ، خسرو سینایی ، فرهاد صبا

بهترین بازیگر نقش اول زن: جمیله شیخی (مسافران)

با تقدیر از : فریماه فرجامی (نرگس)

با تقدیر از: ماهایا پطروسیان (دیگه چه خبر؟)

دیگر کاندیداها: مژده شمسایی ( مسافران) ، عاطفه رضوی (نرگس)

بهترین بازیگر نقش دوم زن: فاطمه معتمد آریا (مسافران)

با تقدیر از : پروین سلیمانی (دیگه چه خبر؟)

دیگر کاندیداها: فاطمه گودرزی ( خانه خلوت) ، مهین شهابی ( دو نیمه سیب)

، محبوبه بیات ( مسافران)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: فرامرز صدیقی (دادستان)

با تقدیر از عزت الله انتظامی (ناصر الدین شاه اکتور سینما، خانه خلوت)

دیگر کاندیداها: ابوالفضل پور عرب (نرگس) ، پرویز پور حسینی (اوینار) ، محمد کاسبی (بدوک)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: مجید مظفری (مسافران)

با تقدیر از جهانگیر فروهر (خانه خلوت)

دیگر کاندیداها: علیرضا خمسه ( دو نفر و نصفی) ، محمد رضا  داود نژاد (نیاز) ، احمد هاشمی (دادستان)

بهترین موسیقی متن: محمد رضا علیقلی (نرگس)

با تقدیر از: مجید انتظامی (ناصر الدین شاه اکتور سینما)

دیگر کاندیداها: بابک بیات (مسافران) ، محمد رضا علیقلی (بدوک) ، حسین علیزاده (دلشدگان)

بهترین چهره پردازی: عبدالله اسکندری (ناصر الدین شاه اکتور سینما)

با تقدیر از : جلال معیریان (اوینار)

دیگر کاندیداها: عبدالله اسکندری (نرگس) ، عبدالله اسکندری ( خانه خلوت) ،

فرهنگ معیری (مسافران)

بهترین جلوه های ویژه میدانی: محمد رضاشرف الدین (هور درآتش)

دیگر کاندیداها: فرید امیری ( وصل نیکان) ، رضا بانکی ( دیگه چه خبر؟)

اصغر پورهاجریان ( پوتین) ،  محمد رضا شرف الدین ( قربانی)

بهترین طراحی صحنه: حسن فارسی ( ناصر الدین شاه اکتور سینما)

دیگر کاندیداها: امیر اثباتی (نرگس) ، علی حاتمی (دلشدگان)

ایرج رامین فر (مسافران) ، محمود صدر زاده (هور در آتش)

بهترین صدا برداری: محمود سماک باشی (مسافران)

با تقدیر از: پرویز آبنار(نرگس)

دیگر کاندیداها: پرویز آبنار (نیاز) ، مسعود بهنام ، مجید صراف (دادستان)

بهروز معاونیان، ساسان نخعی (دلشدگان)

بهترین صدا گذاری: روبیک منصوری (پوتین)

با تقدیر از: محسن روشن ( ناصر الدین شاه اکتور سینما)

دیگر کاندیداها: اسحاق خانزادی ( دلشدگان) بهروز شهامت، عباس رستگارپور (بدوک)

علی عبیری، جمشید توفیقی ( هور در آتش)

بهترین تدوین: محسن مخملباف، داود یوسفیان (ناصر الدین شاه اکتورسینما)

دیگر کاندیداها: بهرام بیضایی (مسافران) ،  حسین زند باف (شتابزده)

سیف الله داد ( هور در آتش) ، محمد رضا مویینی (بدوک)

بهترین فیلمبرداری: مهرداد فخیمی (مسافران)

دیپلم افتخار: حسین جعفریان (نرگس)

دیگر کاندیداها: حسن قلی زاده ( قرق) ، علیرضا زرین دست( خانه خلوت)

عطاءالله حیاتی ( رقص خاک)

بهترین فیلمنامه: اصغر عبداللهی، حسن قلی زاده (خانه خلوت)

دیپلم افتخار: سید مهدی شجاعی، مجید مجیدی (بدوک)

دیپلم افتخار: مهدی فخیم زاده (شتابزده)

دیگر کاندیداها: علی اکبر قاضی نظام (نیاز) ، رخشان بنی اعتماد و فریدون جیرانی (نرگس)

بهترین کارگردانی: رخشان بنی اعتماد (نرگس)

دیگر کاندیداها: بهرام بیضایی (مسافران) ، مهدی صباغ زاده (خانه خلوت)

محسن مخملباف (ناصر الدین شاه اکتور سینما)  ، علیرضا داود نژاد(نیاز)

بهترین فیلم:  نیاز(علیرضا داود نژاد)

جایزه ویژه هیات داوران: مسافران (بهرام بیضایی)

دیگر کاندیداها: بدوک (مجید مجیدی) ، نرگس (رخشان بنی اعتماد)

ناصر الدین شاه اکتور سینما (محسن مخملباف)

UserName