• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1672
  • سه شنبه 1381/5/1
  • تاريخ :

جشنواره بین المللی فیلم فجر- دوازدهین دوره ( بهمن 1372)

سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

هیات داوران:

سید مهدی شجاعی ، جواد شمقدری ، عباس کیارستمی ، مجید مجیدی ، فریدون ناصری

بهترین بازیگر نقش اول زن: فاطمه معتمدآریا (همسر)

دیپلم افتخار: پروین دخت یزدانیان (نان و شعر)

دیگر کاندیداها: گلچهره سجادیه (هبوط) ، زلاتا بلاشکوا (خاکستر سبز)

بهترین بازیگر نقش دوم زن: نیکو خردمند (بازیچه)

دیگر کاندیداها: سودابه آقاجانیان (جای امن) ، شیرین بینا (تیک تاک) ، آسیه کلانی (نان و شعر)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: عزت الله انتظامی (روز فرشته)

دیگر کاندیداها: علیرضا خمسه (چشم شیطان) ، محمد رضا ایران منش (سجاده آتش)

شاهرخ غیاثی (بلندیهای صفر) ، مهدی هاشمی (همسر)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: جعفر دهقان (حماسه مجنون)

با تقدیر از : مهدی فخیم زاده (تاواریش)

دیگر کاندیداها:اصغر نقی زاده (خاکستر سبز) ، پیمان شریعتی (آخرین شناسایی)

بهترین بازیگر خردسال: امیر اسماعیلی (پایان کودکی)

بهترین موسیقی متن: ناصر چشم آذر(بلندیهای صفر، چشم شیطان)

دیپلم افتخار: پل هرتل (خاکستر سبز)

دیگر کاندیداها: محمد رضا علیقلی (حماسه مجمون) بابک بیات ( روز فرشته)

بهترین چهره پردازی: عبدالله اسکندری ، مهران روحانی (بلندیهای صفر)

دیگر کاندیداها: عبدالله اسکندری (روز فرشته) مهرداد میرکیانی و ثریا خرمی (چشم شیطان)

ششف مسعود ولد بیگی (دمرل) فریدون کشن فلاح (آخرین شناسایی)

بهترین صدا برداری: بهمن حیدری (همسر)

دیگر کاندیداها: محمود سماک باشی (تیک تاک) ، محسن روشن (خاکستر سبز)

اصغر شاهوردی (پایان کودکی) ، اصغر شاهوردی (نان و شعر)

بهترین صدا گذاری : بهروز شهامت (حماسه مجنون)

دیگر کاندیداها: روبیک منصوری (دمرل) ،  محمد رضا دلپاک (بلندیهای صفر)

اسحاق خانزادی (جنگ نفت کشها) ، رضا اردلان (چشم شیطان)

بهترین جلوه های ویژه : محسن روز بهانی (سجاده آتش)

دیگر کاندیداها: محمد رضا شرف الدین ( حماسه مجنون) ، محسن روز بهانی ( حماسه مجنون)

نجف فتاحی (جنگ نفت کشها) ، عباس شوقی (بلندیهای صفر)

بهترین طراحی صحنه: ملک جهان خزاعی (بلندیهای صفر)

دیگر کاندیداها: پرویز شیخ طادی (سجاده آتش) ، پرویز شیخ طادی (آخرین شناسایی)

لوبایاریا بکووا  و توماس بری (خاکستر سبز)

بهترین تدوین: حسین زند باف ( چشم شیطان)

دیگر کاندیداها: مهرزاد مینویی (سجاده آتش) ، روح الله امامی (حماسه مجنون)

بهزاد بهزاد پور (سجاده آتش)

بهترین فیلمبرداری: حسن پویا (چشم شیطان)

دیگر کاندیداها: محمود کلاری (همسر) محمد درمنش (حماسه مجنون)

تورج منصوری (بلندیهای صفر) ، فرهاد صبا (تیک تاک)

بهترین فیلمنامه : هوشنگ مرادی کرمانی ، محمد علی طالبی (تیک تاک )

باتقدیر از : مهدی فخیم زاده (همسر)

دیگر کاندیداها: علی اکبر قاضی نظام (پایان کودکی) ، محمد بزرگ نیا (جنگ نفت کشها)

بهزاد بهزادپور و علی شاه حاتمی (خاکستر سبز)

بهترین کارگردانی: محمد بزرگ نیا (جنگ نفت کشها)

دیگر کاندیداها: ابراهیم حاتمی کیا (خاکستر سبز) ، جمال شورجه (حماسه مجنون)

حسینعلی فالح لیالستانی (بلندیهای صفر) ، حسن هدایت ( چشم شیطان)

بهترین فیلم: هیچ فیلمی به عنوان بهترین فیلم مطلق معرفی نشد.

جایزه ویژه: حماسه مجنون (جمال شورجه)

جایزه ویژه : تیک تاک (محمد علی طالبی)

دیپلم افتخار: آخرین شناسایی (علی شاه حاتمی)

UserName