• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 1476
  • سه شنبه 1381/5/1
  • تاريخ :

جشنواره فیلم فجر ایران – نهمین دوره ( بهمن 1369)

سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر

هیات داوران:

ابراهیم حاتمی کیا، علیرضا شجاع نوری، فرهاد صبا، منوچهر عسگری نسب، محمد علی نجفی

بهترین بازیگر نقش اول زن: فریماه فرجامی ( پرده آخر)

دیگر کاندیداها: افسانه بایگان ( دو فیلم با یک بلیط) ، نیکی کریمی (عروس )

ثریا گل محمدی (عشق و مرگ)

بهترین بازیگر نقش دوم زن: نیکو خردمند (پرده آخر)

دیگر کاندیداها: ماهایا پطروسیان (پرده آخر) ، شهلا ریاحی ( دو فیلم با یک بلیط)

حمیده خیر آبادی ( سایه خیال) ، فهیمه راستکار(عشق و مرگ)

بهترین بازیگر نقش اول مرد: مهدی هاشمی ( دو فیلم با یک بلیط)

دیپلم افتخار: حسین پناهی (سایه خیال)

دیگر کاندیداها: داریوش فرهنگ ( دو فیلم با یک بلیط) ، ابولفضل پورعرب (عروس)

جمشید هاشم پور( عشق ومرگ)

بهترین بازیگر نقش دوم مرد: سعید پور صمیمی (پرده آخر)

دیگر کاندیداها: جمشید اسماعیل خانی (زیر بامهای شهر) ، ابراهیم آبادی (آپارتمان شماره 13)

، حسین محجوب (پرده آخر) ، حمید جبلی ( سایه خیال)

بهترین موسیقی متن: بابک بیات (عروس)

دیگر کاندیداها: رسول نجفیان ( نقش عشق)، فرهاد فخر الدینی (آپارتمان شماره 13) ،

بابک بیات ( دو فیلم و یک بلیط) ، بابک بیات (پرده آخر)

بهترین چهره پردازی: مسعود ولد بیگی، مژده شمسایی ( پرده آخر)

دیگر کاندیداها: امیر اسکندری ( دو فیلم با یک بلیط) ، عبدالله اسکندری ( عروس)

بهترین صدابرداری: پرویز آبنار(پرده آخر)

دیگر کاندیداها: هاشم موسوی ( نقش عشق) ، اسحاق خانزادی (آپارتمان شماره 13) ،

اصغر شاهوردی (سایه خیال) ، جهانگیر میر شکاری (شب های زاینده رود)

بهترین صدا گذاری: محسن روشن (چشم شیشه ای)

دیگر کاندیداها: فرهاد ارجمندی ( دو فیلم با یک بلیط) فریدون ژورک (عروس)

بهترین جلوه های ویژه: ایرج تقی پور (سایه خیال)

بهترین طراحی صحنه: حسن فارسی ( پرده آخر)

دیگر کاندیداها: حسن هدایت (آپارتمان شماره 13) ، امیر اثباتی (دو فیلم با یک بلیط)

کیهان مرتضوی (نقش عشق) ، محمد رضا شجاعی (چشم شیشه ای)

بهترین تدوین: محمد رضا مویینی ( عروس)

دیگر کاندیداها: ژیلا ایپکچی و واروژ کریم مسیحی ( پرده آخر) ،عباس گنجوی ( دو فیلم با یک بلیط)

حسین  زند باف (آپارتمان شماره 13)  ، سیف الله داد (ابلیس)

بهترین فیلمبرداری: اصغر رفیعی جم (پرده آخر)

دیگر کاندیداها: حسن قلی زاده (آپارتمان شماره 13) ، محمود کلاری ( نوبت عاشقی) ،

نعمت حقیقی (عروس) ، حسین جعفریان (نقش عشق)

بهترین فیلمنامه: یدالله صمدی (آپارتمان شماره 13)

دیگر کاندیداها: واروژ کریم مسیحی (پرده آخر)، علیرضا داود نژاد و بهروز افخمی (عروس)

هادی سیف ، شهریار پارسی پور(نقش عشق) ، محسن مخملباف ( شب های زاینده رود)

بهترین کارگردانی: واروژ کریم مسیحی (پرده آخر)

دیپلم افتخار: بهروز افخمی (عروس)

دیگر کاندیداها:  یدالله صمدی (آپارتمان شماره 13) ، داریوش فرهنگ (دو فیلم با یک بلیط)

بهترین فیلم: آپارتمان شماره 13( یدالله صمدی)

جایزه ویژه: نقش عشق (شهریار پارسی پور)

دیپلم افتخار: دو فیلم با یک بلیط (داریوش فرهنگ)

دیگر کاندیداها: پرده آخر ( واروژ کریم مسیحی) ، عروس ( بهروز افخمی)

عطر محمدی ( موسيقي )

عطر محمدی ( موسيقي )

عطر محمدی ( موسيقي )
UserName
عضویت در خبرنامه