• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 617
 • سه شنبه 1385/6/7
 • تاريخ :

تولید 30 فیلم سینمایی در شبكه پنج

قرار است از این به بعد بنا بر دستور مدیریت سازمان صدا و سیما نسبت پخش سریال های ایرانی به سریال های خارجی بیشتر شود. این خبری است كه هادی منبتی مدیر فیلم و سریال شبكه پنج سیما در نشست خبری با خبرنگاران مطرح كرد و به دنبال آن تولیدات این شبكه در زمینه سریال و فیلم سینمایی را اعلام كرد. بنا بر گفته سیدهادی سریال های در حال تولید شبكه تهران بدین قرار است:

شبكه پنج امسال برای ماه رمضان اقدام به پخش دو سریال خواهد كرد. «

روزی كه خواهیم مرد

» به نویسندگی سیدسعید رحمانی و كارگردانی محمدرضا اعلامی و «

بوی خوش زندگی

» به نویسندگی و كارگردانی علی شاه حاتمی دو سریال ماه رمضان این شبكه هستند. تاكنون بیش از 40 درصد از تصویربرداری مجموعه «بوی خوش زندگی» انجام شده و تدوین آن نیز همزمان در حال انجام است.

«

در خیابان های شهر

» عنوان سریال دیگری است كه قرار است در 20 قسمت 40 دقیقه ای پخش شود. این سریال كه با مشاركت شهرداری تهران ساخته خواهد شد در مرحله تحقیق و نگارش قرار دارد و هنوز انتخاب كارگردان آن قطعی نشده. قاسم قدیانی و عباس نعمتی تهیه كنندگی در خیابان های شهر را به عهده دارند.

سریال «

مستانه

» با موضوع محرم و دهه فجر به نویسندگی عباس نعمتی و كارگردانی پوران درخشنده در قالب 22 قسمت پخش می شود. احمد میرعلایی تهیه كنندگی این سریال را برعهده دارد.

«

دخترم سارا

» عنوان سریالی با موضوع دفاع مقدس است كه در 13 قسمت ساخته می شود و هم اكنون مراحل نگارش آن به پایان رسیده است. شاه مرادی زاده كارگردان این سریال است و شادمهر راستین متن آن را می نویسد.

سریال «

سرزمین مادری ام

» كه هم اكنون مراحل اولیه تحقیق و نگارش را طی می كند موضوع آن در كشورهای تاجیكستان و افغانستان می گذرد و درباره مراحل تاریخ دهه 30 به بعد است. علی بهادر كارگردانی این سریال را به عهده خواهد داشت. قرار است مشاركت سازمان های مختلف برای ساخت این سریال پرهزینه جلب شود.

«

همسر پنجم

» عنوان سریال طنزی است كه مراحل نگارش آن شروع شده و هنوز كارگردان آن قطعی نشده است. ایرج محمدی تهیه كنندگی این سریال را به عهده دارد.

سریال 26 قسمتی «

نبرد سرخ

» در مرحله نگارش اولیه است و قرار است سازمان آتش نشانی در ساخت آن مشاركت كند.

«

آژیر بی صدا

» عنوان سریال دیگری است كه در ایام نوروز از شبكه پنج پخش می شود. این سریال نیز در حال حاضر در مرحله تحقیق و نگارش قرار دارد و كارگردان آن رضا جودی است. رضا مقصودی نیز نویسندگی آن را به عهده دارد.

سریال «

به دنیا بگویید بایستد

» به كارگردانی محمدرضا آهنج و نویسندگی مصطفی رستگاری با موضوع مواد مخدر و قرص های روان گردان هم اكنون در مرحله تدوین است و پس از ماه مبارك رمضان از شبكه تهران پخش می شود. این سریال قرار است به صورت هفتگی پخش شود. مصطفی رستگاری نویسنده این سریال سرپرستی نویسندگان مجموعه ای نودشبی به نام «

سلام

» و با تهیه كنندگی سعید سعیدی را برعهده دارد. این سریال با محوریت موضوع پیامبر اسلام ساخته می شود و هم اكنون در مرحله تحقیق و نگارش قرار دارد. پیش تولید این مجموعه از ماه آینده آغاز می شود.

یكی از تازه ترین تصمیمات عمده و جالب توجه در شبكه پنج تولید فیلم های تلویزیونی است كه بنا بر گفته منبتی تولید این فیلم ها از شهریورماه شروع شده و هم اكنون نزدیك به 80 فیلم به گروه فیلم و سریال رسیده و قرار است از این میان 30 فیلم تولید شود. با این اوصاف می توان گفت گروه فیلم و سریال شبكه پنج سیما برنامه های قابل توجهی را برای این شبكه در نظر گرفته است.

منبع : روزنامه شرق

لینک :

 سینمای ایران 

UserName