• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 811
 • يکشنبه 1385/6/5
 • تاريخ :

متن گفت و گوی جنجالی دادکان با روزنامه شرق(قسمت دوم و پایانی)


  

خلاصه گفت وگو

من در مورد گروه تورهای ورزشی مستند و مستدل حرف می زنم. گفتند كه گروه تورهای ورزشی را من آورده ام اما حالا می بینید كه من نامه سازمان را اجرا كردم. در این نامه كه می بینید مدیركل حراست سازمان به آقای قدمی نوشته كه با گروه تورهای ورزشی قرارداد بسته شود و از هر نفر هم یك میلیون تومان فدراسیون بگیرد.

سازمان در جایی گفته كه ما به آقای دادكان گفتیم كه برانكو را عوض كند. این موضوع اصلا حقیقت ندارد. اصلا كسی به ما چنین چیزی نگفت. ما را صدا كردند گفتند كه یك نفر را بگذار كنار برانكو ما هم زیر بار آن كسی كه سازمان مطرح كرد و بعضی از مطبوعات هم دنبالش بودند نرفتیم.

نه تنها به ما امكانات ندادند از ما پول هم گرفتند. ما با امضای سازمان 490 میلیون دادیم به پرسپولیس و 150 میلیون هم به استقلال. مسابقات چهارجانبه ما را به هم زدند و گفتند كه پولش را می دهند، ندادند. در مورد قرارداد با ایرانول هم مسائلی را به وجود آوردند.

  

خب در فدراسیون ما چند كرسی آسیایی و جهانی نصیب ایران شد. آقای نوآموز در برگزاری زیرگروه مسابقات، خود من در دو رده جوانان و پروفشنال حرفه ای ها، آقای درودگر عضو فوتسال، آقای بیگلری عضو كمیته انضباطی، آقای محمدپور عضو كمیته امنیتی و آقای غفاری عضو كمیته مسابقات شدند. هفت هشت پست در AFC گرفتیم و من هم كه در فیفا در بخش اتحادیه ملی ASSOCIATION) NATIONAL عضویت پیدا كردم، می رفتم و می آمدم. مگر ما خارج از كشور رفتیم و آمدیم غیر از سربلندی مملكت مان بوده. ببینید هشت سال پیش در جام جهانی ایرانی های خارج از كشور با ما چه كار كردند و این دفعه با ما چه برخوردی شد. آن موقع ما را روبه روی خودشان می دانستند اما این بار چی ما طوری با آنها برخورد كردیم و مصاحبه كردیم كه همه به سمت ما برگردند. در همین اردوی سوئیس كه كلی هم ایرانی آمده بود من بلندگو را دستم گرفتم و گفتم ما فقط یك شعار اینجا داریم و آن هم تشویق تیم ملی است. هر ایرانی وطن پرستی هم كه تیم ملی را حمایت كند در جهت تقویت تیم اقدام كرده است. وجدانا همه ایرانی ها هم سنگ تمام گذاشتند. اینجا هم لازم است كه از همه آنها تشكر كنم چون خاطرات هشت سال پیش را پاك كردند. آیا این اقدام موثر در جهت بالا رفتن موقعیت ما در مجامع بین المللی نیست رفتار بازیكنان و مربیان و اعضای فدراسیون این مسئله را ایجاد كرد. آن وقت وسط مسابقات حكم ما را لغو كردند. البته من دو روز بعد را هم دلسوزانه تر كار كردم در حالی كه می توانستم بگویم دیگر به من ربطی ندارد. آقایان در سازمان و كمیته ملی المپیك به ادعای خودشان بعد از 1800 ساعت جلسه و كار كارشناسی به این نتیجه رسیدند كه دادكان نباشد. مصاحبه های 10ماهه اخیر را مرور كنید تا ببینید درست می گویم. رئیس سازمان قبل از مسابقات گفته بود كه ما مكزیك را می بریم، با پرتغال مساوی می كنیم و بعد هم آنگولا را می زنیم و می رویم بالا و بعد رسانه ها هم این موضوع را منتشر كردند. اما شما یك مصاحبه از من بیاورید كه گفته باشم ما پرتغال را می بریم یا مكزیك را می بریم. من همیشه گفتم همان قدر كه آنها شانس دارند ما هم شانس داریم اما در فوتبال دنیا آنها از ما جلوتر هستند. اما پیش بینی نتایج ایران یك برنامه از پیش تعیین شده بود كه پایه های ما را سست كنند. بعد كه به پرتغال باختیم حكم بركناری ما را زدند، حالا امروز چه كسی باید استعفا بدهد با این نتیجه ای كه جلوی سوریه گرفتیم همه می دانند كه فوتبال را دارد سازمان می چرخاند نه قلعه نویی. نباید عذرخواهی می كردند از مردم، اما ما از طرف آنها و خودمان از مردم عذرخواهی كردیم.

یك مسئله ای كه انتقادات زیادی را به همراه آورد این بود كه انگار تیم ما فقط به قصد حضور در جام جهانی به آلمان رفت و هدفش رفتن به مرحله بعدی یعنی یك هشتم نبود. مثلا ما تغییری در كادر فنی در جهت تقویت آن نداشتیم یا این مسئله را ندیدیم كه تیم ملی انگیزه و باور صعود به مرحله بالاتر را داشته باشد.

- ببینید رفتن به مرحله یك هشتم و 16 تیم جام جهانی برای ما زود است. آن موقع نمی توانستیم این موضوع را بگوییم اما همیشه می گفتیم كه تمام تلاش مان را می كنیم تا در جام جهانی شرایط بهتری نسبت به گذشته داشته باشیم. اما واقعا بردن مكزیك و پرتغال به عقل سلیم كدام كارشناس می رسد. اما دوستان عمدا برای تیم ملی نتیجه پیش بینی می كردند. یا می گفتند كه دفاع چپ ضعیف است، دروازه بان ضعیف است. آقا شما كه می دانید فقط همان دروازه بان را دارید، پس می خواهید روحیه اش را خراب كنید. به نظر شما می شد كس دیگری را در دروازه گذاشت این هم مثل بقیه حرف ها این 11 ماه بود. بهتر بود كه سازمان دنبال كارهای اساسی تری می رفت. یك نمونه برایتان مثال می زنم كه شاهدش هم آقای آصفی است. می خواهم دخالت دولت در ورزش را در جاهای دیگر دنیا برایتان بگویم. استادیوم بازل در سوئیس در كمتر از یك سال ساخته شد آن هم با كمك دولت. سردر باشگاه زده 364 روزه این ورزشگاه ساخته شده یعنی كمتر از یك سال. من اگر رئیس سازمان بودم در این 11 ماه هفتاد درصد كار ساخت یك استادیوم برای استقلال و یكی هم برای پرسپولیس را پیش می بردم، با كمك همین مردم.

در مورد گروه تورهای ورزشی

من در مورد گروه تورهای ورزشی مستند و مستدل حرف می زنم. گفتند كه گروه تورهای ورزشی را من آورده ام اما حالا می بینید كه من نامه سازمان را اجرا كردم. در این نامه كه می بینید مدیركل حراست سازمان به آقای قدمی نوشته كه با گروه تورهای ورزشی قرارداد بسته شود و از هر نفر هم یك میلیون تومان فدراسیون بگیرد. آقای قدمی نوشته اند كه آقای دادكان اقدام كنید و ما را هم مطلع كنید. من هم پاراف كرده ام كه «امور مالی محترم، با توجه به نامه ارسالی و پی نوشت معاونت محترم سازمان قرارداد منعقد شود به شكل اشاره شده. سقف قرارداد 4001000 تومان.» این را من نوشتم حالا من نباید حرف می زدم

  

قرارداد فدراسیون با برانكو

بعضی از روزنامه ها نوشتند كه قرارداد برانكو را فدراسیون بسته اما من به شما مداركی نشان می دهم كه خلاف این را ثابت می كند. این هم قرارداد یك میلیون و صد و ده هزار دلار برای 27 ماه. نوشته خطاب به بانك ملی شعبه حساب های دولتی كه نظر به قرارداد منعقد شده با برانكو ایوانكوویچ سرمربی تیم ملی ایران طبق این تاریخ ها مبالغ فوق به ایشان پرداخت شود... آن وقت ما پول برانكو را دادیم نامه خطاب به آقای كمانگر و همدانلو است كه ذی حساب سازمان بوده اند. چرا باید به ما شك كنند اینجا همه اقساط پرداختی و تاریخ آنها ثبت شده است. ما همه پرداختی ها را ثبت كرده ایم. اما بعدا گفتند كه آقای صفایی قبلا برانكو را آورده و شرایطش مناسب نیست، آقای دادكان هم به دروغ گفته كه ایشان مربی است نه، برانكو بدنساز است. این هم از مدرك مربیگری برانكو همه چیز اینجا هست. این هم دیپلم آقای برانكو در یوفا

سازمان در جایی گفته كه ما به آقای دادكان گفتیم كه برانكو را عوض كند. این موضوع اصلا حقیقت ندارد. اصلا كسی به ما چنین چیزی نگفت. ما را صدا كردند گفتند كه یك نفر را بگذار كنار برانكو ما هم زیر بار آن كسی كه سازمان مطرح كرد و بعضی از مطبوعات هم دنبالش بودند نرفتیم.

هیچ جا عرف نیست كه مربی ای كه تیم را برده جام جهانی عوض كنند. مگر ژاپنی ها زیكو را عوض كردند. تازه آقای كاوابوچی 20 میلیون دلار هم از سازمان ورزش گرفت و به تیم ملی تزریق كرد برای بازی های تداركاتی و حضور قوی تر در جام جهانی. عربستان و كره جنوبی هم 20 تا 25 میلیون دلار از دستگاه ورزش شان گرفتند، اما ما چی سازمان یك میلیون دلار برای ما گرفت اما به ما ندادند. این را هم مستند می گویم. نه تنها به ما امكانات ندادند از ما پول هم گرفتند. ما با امضای سازمان 490 میلیون دادیم به پرسپولیس و 150 میلیون هم به استقلال. مسابقات چهارجانبه ما را به هم زدند و گفتند كه پولش را می دهند، ندادند. در مورد قرارداد با ایرانول هم مسائلی را به وجود آوردند. این قرارداد ما با ایرانول است و همه پایش را امضا كردند. اما پول را نیاوردند به ما بدهند. با سازمان تامین اجتماعی هماهنگ كردند آنها هم شش ماه پول ما را ندادند.

مبلغ چقدر بود ?

- تقریبا ماهی 100 میلیون تومان. ما شش ماه برای ایرانول تبلیغ كردیم كه پولش را ندادند. چطور قبلا پیش پیش پول می دادند. برای تضعیف ما این كار را كردند. امكانات در حد صفر بود، ما رفتیم جام جهانی و خرج خودمان را خودمان دادیم. آن وقت رئیس سازمان در مصاحبه ای گفته اند كه ما یك میلیارد به فدراسیون پول دادیم. این یك میلیارد را كه دادند به سازمان و آقای مشایی، چه ربطی به ما داشت حتی یك قران به ما ندادند. دوباره گفتند كه صد هزار یورو به ما دادند اما ما صد هزار دلار یعنی 77 هزار یورو آن هم از شخص رئیس جمهور كمك گرفتیم. در مورد 23 هزار یوروی باقیمانده هم من چیزی نمی دانم.در مورد سكه هایی هم كه رئیس جمهور به ما مرحمت كردند سند دارم. فهرست همه كسانی كه سكه گرفتند را دارم. اگر اسم من را در این فهرست دیدید

در مورد آقای برانكو انتقادات زیادی مطرح شده بود. شما تلاش نكردید كه مربی بزرگتری داشته باشید?

- هركس دیگری غیر از برانكو بود ما همین نتیجه را می گرفتیم. بنابراین اگر پول بیشتری می دادیم آن را حیف و میل كرده بودیم. فوتبال ما همین است. فرض كنید ما مربی چك را می آوردیم كه بهترین مربی از دید فیفا بود. اگر فقط به مربی بود كه چك در جام جهانی می ماند. ما باید در فوتبال مان خیلی بیشتر سرمایه گذاری كنیم. نمی شود زمین و امكانات نداشته باشی و بخواهی در جام جهانی موفق باشی.

می گفتند آوردن آقای آری هان هم برای تیم ملی بوده

- بله، این هم جزء همان كارهایی بود كه ما را تضعیف كنند. اگر بخواهید مدیر برنامه های آری هان و بازاریابش هم شهادت می دهند. آنها گفتند كه در جلسه ای كه با مسئولان پرسپولیس داشتند به آری هان گفته شده كه شما برای پرسپولیس نیامدی، شما را آورده ایم كه سرمربی تیم ملی كنیم.

برای اثبات گفته هایم می گویم كه مسئولان مملكت ضعیف ترین فدراسیون را به من و همكارانم بدهند آن وقت ببینند كه ما چطور آنجا را می چرخانیم. نخواهند كه ما بیرون باشیم، ما دوست داریم خدمت كنیم. می توانند امتحان كنند. من اگر در فوتبال باشم باز هم مربی خارجی می آورم. البته در كنارش مربی داخلی خواهم گذاشت. این را هم بگویم كه ما سه گروه مربی در ایران داریم. یك سری از مربیان كاربلد و توانا هستند و خداترس. به خاطر مردم و باشگاهشان كار می كنند، اسم می برم مثل آقای پیروانی و كربكندی. یكسری هم مربی داریم كه هوچی هستند اسمشان را نمی برم. این گروه با مطبوعات هماهنگ هستند و با كمك رسانه ها از این باشگاه می روند به آن یكی. یك گروه هم هستند كه كاربلد هستند اما زبانشان تند است كه البته سرشان بی كلاه می ماند مثل آقای حجازی. اما دسته سوم كه از همه خطرناك ترند. مربیانی هستند كه آلت دست افراد سیاسی شده اند چه بعد و چه قبل از انقلاب. هر وقت لازم باشد می آیند توی تلویزیون یا مطبوعات حرف می زنند و بعد هم یك تیم می گیرند ساكت می شوند.افتخار ما این است كه مربیان خوب ایران كنار تیم ملی قرار گرفتند.

من باید از یك گروه از مسئولان تشكر ویژه بكنم.

از جناب سردار طلایی به خاطر زحمات زیادی كه برای فوتبال كشیدند در طول این چهار سال، از جناب سردار كارگر در حوزه نظام وظیفه كه نگذاشت حتی یك بار بازیكنان در فرودگاه بمانند، از رئیس اداره گذرنامه كه حقیقتا یار ما بودند. ما چهار سال فقط به خاطر ارتباط خوبی كه داشتیم تعامل خوبی برقرار كردیم، در حالی كه هیچ كاری هم برای این سازمان ها نكردیم. واقعا از آنها ممنونم. همه این كارها را به خاطر عشق به ورزش كردند. از مدیران باشگا ه ها تشكر می كنم كه زحمت كشیدند. با كمك آنها بود كه فوتبال را از حالت دوقطبی خارج كردیم. این هم شد جزء افتخارات ما.از آقای حدادعادل خواهش می كنم كه بعضی از مسائل فوتبال را همین امروز بررسی كند. فوتبال پله ترقی بعضی از مسئولین سیاسی نباید باشد. مدیریت در فوتبال هنر است. شما ببینید امروز فوتبال در دنیا وسیله ای برای وفاق ملی است.عاملی برای وفاق بین مردم و دولت ها برای وفاق بین ملت ها. اما در ایران این طوری است شما نگاه كنید ما را بعد از جام جهانی بركنار كردند آن وقت برای بازی با سوریه 10 هزار نفر رفتند ورزشگاه.این طوری قرار بود وفاق ملی ایجاد شود جام جهانی را به كام همه مردم تلخ كردند درحالی كه آنجا جشن همه دنیا بود. اما مردم را نسبت به جام جهانی بی تفاوت كردند. شادابی را از جامعه گرفتند. رفتن به جام جهانی یعنی نشاط. همه را نسبت به كادر فنی مایوس كردند.وقتی ما سوار هواپیما شدیم و رفتیم به سمت آلمان، مدیریت پرواز لوفت هانزا از بلندگو گفت: «خوشحالیم كه تیم ملی ایران را می بریم آلمان... خوشحالیم كه لوفت هانزا این كار مهم را انجام می دهد.» همان موقع من برگشتم به سمت برانكو و آقای شاهرخی. برانكو به من گفت كه حالا واقعا فكر می كنم سرمربی تیم ملی هستم.حالا كه پرواز كردیم من ایمان پیدا كردم كه سرمربی هستم، سازمان ورزش شما تا حالا می خواست من را كنار بزند. ببینید سرمربی نسبت به مسئولان ورزش، چه تفكری پیدا كرده بود. آقای شاهرخی هم گفت كه من هم حالا باور می كنم كه مدیر تیم ملی هستم. ما با این ذهنیت رفتیم جام جهانی. خوب معلوم است كه بازیكن هم دیگر از برانكو نمی ترسد.پیش خودش می گوید این مربی را می خواهند بردارند. آن هم چه بازیكنانی، كسانی كه همه دنیا آنها را می شناسند.ما با این مجموعه رفتیم درحالی كه یك ریال بار مالی روی دوش سازمان و كمیته ملی المپیك نگذاشتیم، اگر داشتیم مستند بیاورند و ثابت كنند.

علی دایی برای این مملكت زحمت كشیدند.

حق اش این نبود كه با او رفتار كردند. البته مردم این طور رفتار نكردند باز هم مسئولان چنین جوی را به وجود آوردند. با یك افتخار ملی رفتار بدی شد. همه جای دنیا به علی دایی و علی كریمی احترام می گذارند. حالا می گویند چرا كریمی لگد زد به ساك. زد كه زد. چطور این قدر برای زیدان دلتان سوخت برای علی كریمی خودتان نسوخت. به خدا علی كریمی قلب پاك و صافی دارد. هیچی توی دلش نیست. یك مقدار مشكل درست كرد البته، اما واقعا دل او هم برای مملكت می سوخت. از او یك هیولا ساخته شد. چه كسی گفت كه علی كریمی با پای مصدوم و عصا آمد توی فدراسیون و پایش خونریزی كرده بود. با همین پا خودش را به جام جهانی رساند.باید از آقای خاتمی و آقای مهرعلیزاده تشكر كنم چون به ما آزادی عمل دادند. یك دوره ای می خواستند كه آقای مهرعلیزاده را هم بگذارند جلوی فدراسیون اما ایشان تدبیر داشت.

ما با همین علی دایی و علی كریمی كه حرف می زدیم می گفتند اگر شما نبودید نظم و انضباط در اردو كمرنگ تر می شد. شما از این دو نفر نپرسیدید كه چه اتفاقی افتاد چرا تیم به هم ریخت?

- به خدا هیچ اتفاقی نیفتاد. هیچ كه می گویم اصلا در فوتبال محال است. هیچ كس نمی تواند بگوید كه در تیم های فوتبال مسئله ای پیش نمی آید. اینها جزء طبیعت فوتبال است. اما نسبت به دوران قبلی ما هیچ مشكلی نداشتیم. این بی حاشیه ترین تیم ملی سال های اخیر بود. اینكه بخواهیم بگوییم بازیكنان برای تیم ملی كم گذاشته اند محال است. مهدوی كیا اسپاسم عضلانی داشت، درد داشت اما با آمپول بازی كرد آن وقت من بگویم اینها كم گذاشته اند.ماحصل تلاش یك فدراسیون در طول چهار سال حضور در جام جهانی است، فقط. رفتن به جام جهانی برای جام جهانی یك آرزوی بزرگ است. استرالیایی ها جشن گرفتند كه بعد از 34 سال می روند جام جهانی. ژاپنی ها كارناوال راه انداختند. زودتر از ما حذف شدند. اما در برگشت از آنها استقبال شد. آن وقت ما تند و تند باید برویم دادگاه.

موظفم از آقای احمدی نژاد تشكر كنم. ایشان همیشه نسبت به فوتبال نظر مثبت داشتند. باید از مردم هم تشكر كنم چون همیشه حامی ما بودند. از آقای حدادعادل تشكر می كنم چون به ما آرامش داد. هدیه معنوی ایشان كه همان سفر مكه بود برای ما بسیار لذت بخش بود.

شما در جریان كمبودها و فشارهای كمیته فرهنگی در جام جهانی بودید?

اصلا مسائل فرهنگی به فدراسیون هیچ ارتباطی ندارد، صفر اختیارات فرهنگی را دولت واگذار كرد به وزارت ارشاد. دستور مستقیم دولت بود كه آقای مشایی پیگیر این مسئله باشند. ما اصلا خودمان را داخل این مسئله هم نكردیم.

پیش از جام جهانی عنوان شد كه فدراسیون قصد دارد یك دستیار ایرانی كنار دست آقای برانكو قرار دهد. صحبت از آقای فیروز كریمی بود و آقای قلعه نویی و بقیه... چه شد كه نهایتا این كار انجام نشد

ما به این جمع بندی رسیدیم كه آقای غلامحسین پیروانی می تواند مفید باشد. به آقای پیروانی هم زنگ زدیم اما ایشان گفت كه نمی توانم بیایم. امیر قلعه نویی هم دوست داشت مربی استقلال بماند و گفت در این برهه برای من خوب نیست. شاید بعضی از مربیان هم دوست نداشتند زیردست برانكو كار كنند. از خبرگزاری ها و روزنامه هایی كه دنبال درج حقیقت و واقعیت بودند تشكر می كنم. خوشحالم كه جامعه دارد بیدار می شود و همه دنبال واقعیت هستند. خوشحالم كه خیلی ها خودشان را در اختیار دیگران قرار ندادند. امیدوارم از این به بعد هم هر چیزی در مورد ما گفته می شود با سند و مدرك همراه باشد.

  

آقای فاضلی در جام جهانی گفتند كه من بازی با بایرن مونیخ را برای تیم ملی جور كردم اما آقای برانكو قبول نكرد. این صحت دارد

بله، ما خودمان قبول نكردیم چون زشت بود كه تیم ملی با یك باشگاه بازی كند. ما خودمان بازی با بایرن را دادیم به پرسپولیس. البته خودمان تقاضا داشتیم برای بازی اما بعد هر جور كه سبك سنگین كردیم دیدیم درست نیست كه تیم ملی با باشگاه بازی كند. ما هم به خاطر اینكه علی كریمی در پرسپولیس بود بازی را به آنها پیشنهاد كردیم.

اگر به گذشته برگردید، فكر می كنید بزرگترین اشتباه در دوران شما چه بوده?

- حتما ما هم اشتباه داشتیم، مگر كار بدون اشتباه می شود. اما خدا شاهد است كه همه همكاران من برای فوتبال زحمت كشیدند، آن هم با شرایطی كه هر روز با من جنگ و جدال داشتند. اشتباهات من را قاعدتا باید دیگران بگویند. این طور بهتر است. اما در مورد بعضی از اشتباهات همكارانم هم باید بگویم كه بعضی ها در این دوره پا به پای ما نیامدند و با یك اتفاق ساده جا زدند. روی هم رفته اما كار، كار خیلی سختی است. هفته ای صد و هفتاد، هشتاد تا مسابقه گذاشتن كار بسیار سختی است.

حالا چه لزومی داشت كه آقای علی آبادی 10 روز كنار تیم باشد آن هم با توجه به مسائلی كه قبل از جام پیش آمده بود

خوب، خود ایشان آمدند. من تنها كاری كه می توانستم انجام دهم این بود كه حاشیه را از تیم ملی دور كنم. هر كسی كه می خواست به تیم ملی نزدیك شود، جلویش را می گرفتیم. اما بهتر است این سئوال را از خود ایشان بپرسید. این مسئله به ما هم مربوط نمی شود.

داستان جشن پرواز چه بود كه البته انجام نشد?

- خوب این جشن مال خودشان بود. كسی با ما هماهنگ نكرده بود. فدراسیون در جریان نبود. هر مراسمی كه برگزار می شود قاعدتا باید با متولیان فوتبال هماهنگ شود. ما هم مطلع نبودیم و بالطبع كسی هم شركت نكرد. شعار جام جهانی را هم خودشان دادند و بعد هم خودشان عوض كردند در حالی كه قبلا شعار به فیفا گفته شده بود. می خواستند كارهایی را خارج از چارچوب و قواعد فیفا انجام بدهند كه قاعدتا فیفا زیر بار نمی رود. ما شعار «ستارگان پارس» را انتخاب كردیم و فرستادیم و همان هم روی اتوبوس حك شده بود. این طور نیست كه امروز یك تصمیمی بگیرید و فردا عوض كنید. مقررات اجازه نمی دهد.

ماجرای استعفا به كجا رسید گفته شد كه اگر شما بروید محرومیت شامل حال ایران می شود. شما هنوز رابطه ای با فیفا دارید

نه، اطلاعی از این مسائل ندارم. با فیفا هم رابطه غیرعادی ندارم. حرف و حدیثی ندارم. مطمئن هستم كه اگر بیشتر از سازمان دلم برای ورزش نسوزد كمتر هم نخواهد سوخت. در مورد استعفا هم بگویم كه اصلا چنین چیزی مطرح نیست. همه مشكلات را خود سازمان درست كرده و حالا هم انشاءالله با خرد جمعی این مشكلات را حل می كند.

فیفا به فدراسیون مهلت داده

قطعا فیفا به هر كشوری فرصتی می دهد كه در مورد دخالت های دولت دلایلشان را بیان كنند. حالا می گویند دادكان خودش نیامده در حالی كه ما در جام جهانی بودیم كه خبر بركناری در رسانه ها منتشر شد. خوب این خبر از كجا آمد.به گفته ریاست سازمان حكم بركناری در جلسه شورای معاونین، كمیته ملی المپیك و رئیس سازمان صادر شده است.

اگر الان هم به فوتبال برگردید باز هم همین قدر به برانكو اعتماد خواهید كرد?

- بله، برانكو به فوتبال ما خدمت كرده و گذشت زمان این مسئله را ثابت خواهد كرد.

در این مدت با علی دایی صحبتی نكردید مثلا بخواهید به او دلداری بدهید یا...?

- نه، استقامت علی دایی بیشتر از این حرف ها است. مگر همین یكی دو روز بوده كه در مورد او این طور جبهه گرفته باشند. 10 سال است كه بعضی ها با او بد هستند. البته كسانی هم بودند كه انتقاد كردند اما بعضی ها تخریب شخصیت كردند.

اینكه می گفتند علی كریمی از تهران با برانكو مشكل پیدا كرده و بعد در جام جهانی گفته من بازی نمی كنم درست است می گفتند كه با بچه ها نمی جوشیده و خرجش را از بقیه جدا بوده...

اینكه می گویند با برانكو یك اختلاف كوچكی داشته درست است?

- قبل از جام جهانی قرار بود در یك جلسه شركت كنند كه علی كریمی لباس تیم ملی را نپوشیده بوده و برانكو هم می گوید كه همراه تیم نباشد. خوب علی كریمی هم تازه از سفر رسیده بوده و لباسش را فرستاده بود. هتل. به هر حال یك مقدار دلخوری پیش آمده... اما اینكه گفته بازی نمی كنم درست نیست.

در مورد آقای عنایتی و جواد كاظمیان چطور می گویند چند نفری به همراه این دو بازیكن خیلی با تیم همراه نبودند. مثلا میان نكونام و تیموریان پاس رد و بدل نمی شود. شما به این چیزها رسیدید?

- در مورد عنایتی، كاظمیان و دو سه نفر دیگر آقای برانكو و بگوویچ هم گفتند كه این چند نفر به خاطر اینكه بازی نمی كنند اخم و تخم می كنند. بله این مسئله بوده اما من با عنایتی و كاظمیان صحبت كردم و پرسیدم كه مگر آمده اید كه بازی كنید قرار است تیم ملی بازی كند. بله دلخوری داشته اند اما به تیم لطمه ای نزدند. چون دوست داشتند بازی كنند.

این روزها چه كار می كنید?

- خوب صبح ها می آیم اینجا در دفتر خصوصی خودم و انشاءالله از پاییز هم تدریس در دانشگاه شروع می شود. در دفتر خودم هم گاهی تست ورزشی می گیرم.

بزرگترین چیزی كه دوست داشتید در فدراسیون انجام دهید و نشد، چه بود?

- دوست داشتم سالم سازی در محیط فوتبال را با شدت بیشتری انجام دهم تا فوتبال را از آدم های نامناسب پاك می كردم.

آقای دادكان بزرگترین حسرتی كه در دلتان باقی مانده چیست ?

- هیچی...!

 متن گفت و گوی جنجالی دادکان با روزنامه شرق(قسمت اول) 

UserName