• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 467
 • شنبه 1385/5/28
 • تاريخ :

چند خبر کوتاه از فوتبال جهان


اسامی جدید تیم ملی برزیل

دونگا مربی تیم ملی فوتبال برزیل پس از تساوی برابر نروژ موضع گیری های قبلی خود را اندکی تعدیل کرد و کاکا و رونالدینیو را برای دو بازی دوستانه برابر آرژانتین و ولز به اردو فراخواند. در فهرست دونگا نام بازیکنانی چون

سیسینیو ، ژولیو باپتیستا و روبینیو از رئال مادرید - لوئیزائو از بنفیكا - لوسیو از بایرن مونیخ - گیلبرتو سیلوا از آرسنال و ادمیلسون از بارسلونا به چشم می خورد.

قرارداد بکام تمدید می شود

رامون كالدرون رییس باشگاه رئال مادرید آماده است تا پیشنهادی برای تمدید قرارداد به دیوید بكام بدهد. كالدرون در مصاحبه با روزنامه آس گفت: ما با مدیر برنامه های بكام مذاكره و توافق كرده ایم كه قراردادش تمدید شود. وی گفت: بكام گفته است كه خود و خانواده اش از حضور در رئال مادرید راضی هستند و بروكلین پسر او اسپانیایی صحبت می كند. قرارداد فعلی بكام تا پایان فصل اعتبار دارد و طبق قوانین اگر تا پایان سال آن را تمدید نكند می تواند با باشگاههای دیگر مذاكره كند.

گرانترین نقل و انتقالات بازیكنان در فصل 07 - 2006 لیگا:

1- سرجیو آگوئرو از ایندیپندینته به اتلتیكو مادرید 23 میلیون یورو

2- رود فان نیستلروی از منچستریونایتد به رئال مادرید 15

3- امرسون از یوونتوس به رئال مادرید 14

4- جان لوكا زامبروتا از یوونتوس به بارسلونا 14

5- ایدور گودیانسن از چلسی به بارسلونا 12

دونادونی : پشیمان نیستم

روبرتو دونادونی مربی جدید تیم ملی ایتالیا اعلام كرد از اینكه در بازی مقابل كرواسی یك تیم درجه سه را به میدان فرستاد پشیمان نیست.

دونادونی هیچ یك از بازیكنان حاضر در جام جهانی 2006 را برای این بازی دوستانه به اردو فرا نخواند و ماركو املیا دروازبان تنها عضو ایتالیا در جام جهانی 2006 كه فرصت بازی در این جام را پیدا نكرد.

دونادونی كه 7 بازیكن را برای نخستین بار با پیراهن تیم ملی به میدان فرستاد گفت: مایلم تصریح كنم كه در آینده بازهم از این انتخاب ها خواهم كرد.

لمن: كفش آدیداس نمى پوشم

ینس لمن، دروازه بان تیم ملى آلمان افشا كرد كه در دوران جام جهانى به خاطر كفشى كه به پا كرده از ناحیه پا دچار درد شدیدى شده و اكنون در آستانه آغاز رقابت هاى لیگ برتر انگلیس دچار افت فیزیكى شده است. فدراسیون فوتبال آلمان دستور داده بود تا در جام جهانى تمامى بازیكنان این تیم كفش آدیداس پا كنند ولى بعد از پایان جام جهانى این مسأله با اعتراض برخى از بازیكنان مواجه شد و در نهایت این اعتراض به سركردگى لمن نتیجه داد و فدراسیون فوتبال آلمان از این مسأله منصرف شد. لمن در مورد كفش هایش گفت: بعد از یك هفته از پایان جام جهانى كه من كفش هاى آدیداس پوشیده بودم حس كردم كه چقدر از نظر بدنى افت كرده ام و هنوز هم این مشكل را دارم. من نمى توانم تمامى مسائل را مطرح كنم ولى من در آرسنال كفش نایك مى پوشم و كفشى كه در آلمان پوشیده بودم بسیار مرا آزار مى داد.

داور ایرلندى لباس هایش را گم كرد

مارك كورتنى، داور ایرلندى دیدار تیم هاى بلژیك و قزاقستان به علت برقرارى سیستم امنیتى شدید در فرودگاه چمدان خود را گم كرد و لباسى براى داورى دیدار پیش رو نداشت، لذا مقامات اتحادیه فوتبال بلژیك لباس جدیدى را براى وى در نظر گرفتند!

سخنگوى اتحادیه فوتبال بلژیك در گفت و گویى با خبرنگاران اظهار داشت: به نظر مى رسد كه این داور چمدان خود را در فرودگاه منچستر گم كرده و به علت برقرارى امنیت شدید در فرودگاه نتوانست لباس خود را براى داورى در اختیار داشته باشد. گفتنى است، بلژیك در دیدار مقدماتى یورو ???? به تساوى بدون گل برابر قزاق ها رضایت داد.

شکایت از بارسلونا

پس از آنكه تیم فوتبال اسپانیول بازی رفت سوپرجام اسپانیا را به بارسلونا واگذار كرد مسوولان اسپانیول علیه همتایان خود در بارسلونا شكایت كردند.

مسوولان اسپانیول می گویند در این بازی كارلوس پویول و ژاوی مقابل ما بازی كردند درحالیكه طبق قانون فیفا این دو بازیكن ملی پوش مصدوم بودند و در بازی سوپركاپ نمی بایست مقابل ما بازی می كردند.

گفتنی است این دو بازیكن به دلیل مصدومیت آنگونه كه از سوی بارسلونا عنوان شده بود نتوانسته بودند در بازی دوستانه تیم ملی اسپانیا برابر ایسلند بازی كنند.

UserName