• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 5966
  • دوشنبه 1382/1/25
  • تاريخ :

معرفی برندگان و کاندیداهای هفتاد و پنجمین جشنواره اسکار- سال 2003

بهترین فیلم:

شیکاگودیگر کاندیداها:

-ارباب حلقه ها، دو برج

-پیانیست

- دار و دسته نیویورکی

- ساعتها

بهترین کارگردان: رومن پولا نسکی / پیانیست

دیگر کاندیداها:

- مارتین اسکورسیزی (دار و دسته نیویورکی)

- استفان دالدری (ساعتها)

- راب مارشال (شیکاگو)

- پدرو آلمودوار (با او حرف بزن)

بهترین فیلمنامه ارژینال : با او حرف بزن / پدرو آلمودوار

دیگر کاندیداها:

- دور از بهشت (تاد هاینز)

- دار و دسته نیویورکی (جی کاکس، استیو زیلیان، کنت لورگان)

- عروسی پردردسر من (نیا واردالوس)

-Y TU MAMA  TAMBIEN(کارلوس و آلفونسو کارون)

بهترین فیلمنامه اقتباسی: پیانیست / رونالد هاوارد

دیگر کاندیداها:

- شیکاگو (بیل کوندون)

- ساعتها(دیوید هیر)

- اقتباس (چارلی و دونالد کافمن)

- درباره یک پسر(پیتر هیجز، کریس و پل ویتز)

بهترین بازیگر مرد: آدریان برادی / پیانیست

دیگر کاندیداها:

- نیکلاس کیج (اقتباس)

 - جک نیکلسون (درباره اشمیت)

- دنیل دی لوییس (دار و دسته نیویورکی )

- مایکل کین(آمریکایی آرام)

بهترین بازیگر مکمل مرد: کریس کوپر/ اقتباس

دیگر کاندیداها:

- اد هریس (ساعتها)

- پل نیومن (در راه عذاب ابدی)

- جان سی ریلی (شیکاگو)

- کریستوفر واکن (اگر می تونی منو بگیر)

بهترین بازیگر زن: نیکول کیدمن / ساعتها

دیگر کاندیداها:

- دایان لین (بی وفا)

- جولیان مور (دور از بهشت)

- سلما هایک (فریدا)

- رنه زلویگر (شیکاگو)

بهترین بازیگر مکمل زن : کاترین زتا جونز

/ شیکاگودیگر کاندیداها:

- مریل استریپ (اقتباس)

- کویین لطیفه (شیکاگو)

- جولیان مور (ساعتها)

- کتی بیتس (درباره اشمیت)

بهترین فیلمبرداری: در راه عذاب ابدی / کنراد هال

دیگر کاندیداها:

- شیکاگو (دایان بیب)

- دور از بهشت (ادوارد لاچمن)

- دار و دسته نیویورکی (مایکل بالهاوس)

- پیانیست (پاول ادلمن)

بهترین تدوین : شیکاگو / مارتین والش

دیگر کاندیداها:

دار و دسته نیویورکی (تلما شونمیکر)

ساعتها (پیتر بویل)

ارباب حلقه ها، دو برج (مایکل هورتون)

پیانیست (هیدری دی لوزه)

بهترین موسیقی : فریدا / الیوت گلدنتال

دیگر کاندیداها:

- دور از بهشت (المربرنستین)

- ساعتها (فیلیپ گلاوس)

- اگه می تونی منو بگیر(جان ویلیامز)

- در راه عذاب الهی (توماس نیومن)

بهترین کارگردان هنری: شیکاگو / جان میر، گوردیسم

دیگر کاندیداها:

- فریدا (فیلیپ فرناندز دل پازو، هانیه روبلدو)

- دار و دسته نیویورکی (دانته فره تی، فرانچسکالوشیاوو)

- ارباب حلقه ها، دو برج (گرانت میجر، دان هانا و آلان لی)

- در راه عذاب الهی (دنیس گاستر، نانسی های)

بهترین فیلم انیمیشن:SPIRITED AWAY

دیگر کاندیداها:

- عصر یخ

- لیلو و استیچ

- اسپیریت

- سیاره گنج

بهترین طراح لباس: شیکاگو / کالین آتوود

دیگر کاندیداها:

- فریدا (جولی ویز)

- دار و دسته نیویورکی (سندی پاول)

- ساعتها (آن راث)

- پیانیست (آنا شپارد)

بهترین فیلم مستند: بولینگ برای کلمباین / مایکل مور

دیگر کاندیداها:

- دختری از دانانگ

- زندانی بهشت

- مسحور

-WINGED MIGRATION

بهترین چهره پردازی: فریدا / جان جکسون، بیتریش دی آلبا

دیگر کاندیدا:

- ماشین زمان (جان ام الیوت، بار بارا لورنز)

بهترین آواز ارژینال: خودت رو گم کردی / امی نم / 8 مایل

دیگر کاندیداها:

- روز دیگر بمیر / مدونا/

- پدر و دختر / پل سایمون

- من می روم روی آن / جان کاندر، فرد اب/ شیکاگو

- دستهایی که آمریکا را ساخت/ آدام کرایتون، لاری مولن / دار و دسته نیویورکی

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : هیج جا در آفریقا / آلمان

دیگر کاندیداها:

- مردی بدون گذشته (فنلاند)

- جنایت پدر آمارو (مکزیک)

- قهرمان (چین)

- شهر خدا (آلمان)

بهترین صدا: شیکاگو / مایکل مینکلر، دامنیک تاولا، دیوید لی

دیگر کاندیداها:

- دار و دسته نیویورکی

- ارباب حلقه ها : دو برج

- در راه عذاب ابدی

- مرد عنکبوتی

بهترین تدوین صدا: ارباب حلقه ها: دو برج / ایتان و اندر رایان، مایکل هاپکینز

دیگر کاندیداها:

- گزارش اقلیت

- در راه عذاب ابدی

بهترین جلوه های ویژه : ارباب حلقه ها: دو برج

دیگر کاندیداها:

- مرد عنکبوتی

- جنگهای ستاره ای

UserName