• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 700
 • پنج شنبه 1385/5/26
 • تاريخ :

تفاهم‌نامه همكاری باشگاه هنرمندان و یونیسف


باشگاه ورزشی هنرمندان ایران و صندوق حمایت از كودكان سازمان ملل (یونیسف) صبح /سه‌شنبه/ در تهران تفاهم‌نامه همكاری امضا كردند.

نماینده یونیسف در تهران پیش از امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به جنگ اخیر در لبنان گفت: یك چهارم قربانیان این جنگ كودكان بودند و یونیسف به شدت این عمل را محكوم می‌كند.

" كریستین سالازار والكمن " (? (CHRICTIAN SALASAR VOLKMANN?تصریح كرد:

نمی‌دانم چند بار خواستار توقف جنگ یا باز شدن راه برای كمك رسانی شدیم اما در روزهای گذشته درگیری‌ها آنقدر شدید بود كه دست ما را حتی برای كمك رسانی بسته بود.

وی درباره امضای این تفاهم‌نامه با باشگاه هنرمندان ایران گفت: پیش از امضای این تفاهم‌نامه نیز همكاری میان ما وجود داشته و این تنها پوششی برای ادامه همكاری‌های ما خواهد بود.

او همكاری و اطلاع‌رسانی در زمینه ویروس ? HIV?و بیماری ایدز را از جمله فعالیت‌های طرفین برشمرد و تصریح كرد: در گذشته شیوه‌های انتشار این بیماری در ایران بیشتر از طریق استعمال مواد مخدر بود اما امروز انتشار از طریق روابط جنسی افزایش یافته است.

وی افزود: در این میان نوجوانان و جوانان به عنوان اقشار آسیب پذیر بیشتر در معرض این بیماری قرار می‌گیرند بنابراین اطلاع رسانی در این زمینه نیازمند مداخله عمومی برای پیشگیری است.

"سالازار" تاكید كرد: امروزه نقش هنرمندان و ورزشكاران در تاثیر بر جامعه به نقشی انكار ناپذیر تبدیل شده بنابراین ما هم از این امر مستثنی نیستیم و می‌توانیم در این راه از آنان استفاده كنیم.

وی ادامه داد: این برنامه در واقع همكاری دوطرفه یونیسف و باشگاه هنرمندان ایران در زمینه اطلاع رسانی و بالابردن سطح آگاهی‌ها و نیز جمع- آوری كمك‌های انسان دوستانه و برنامه‌ریزی برای كودكان در سطح ایران به- شمار می‌رود.

مدیرعامل باشگاه هنرمندان ایران نیز پیش از امضای تفاهم نامه با اشاره به فشاری كه بر ایران وارد می‌شود، گفت: ما احتیاج داریم كه اهداف انسان دوستانه خود را از این طریق به جهانیان برسانیم .

" حسین یاریار " اظهارداشت: پس از مطالعاتی كه انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم كه اهداف مشتركی با یونیسف داریم و به همین علت تصمیم گرفتیم كه در كنار آنها قرار گرفته و در رسیدن به اهدافی كه مربوط به موضوعات انسان دوستانه می‌شود، با آنان همراه شویم.

وی ابراز داشت كه باشگاه هنرمندان ایران این آمادگی را دارد كه در تمامی مباحث انسان دوستانه یونیسف در كنار آنها قرار گیرد و با آنها همكاری داشته باشد.

مدیرعامل باشگاه هنرمندان در ادامه تصریح كرد: طبق هماهنگی به عمل آمده با دبیر كل فدراسیون فوتبال مقرر شده است تا درآمد حاصل از دیدار خیریه جمعه گذشته میان هنرمندان و منتخب استقلال و پیروزی كه مبلغی در حدود ? 400 ?میلیون ریال می‌باشد، پس از كسر هزینه‌ها از طریق یونیسف برای كمك به مردم جنوب لبنان اهدا شود.

یاریار ادامه داد: این باشگاه همچنین در نظر دارد به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس یونیسف و چهارمین سالگرد فعالیت باشگاه هنرمندان ایران همزمان با سالروز میلاد خجسته حضرت مهدی (عج)، جشنی عام المنفعه‌ای برگزار و عواید حاصل از آن را در جهت كارهای انسان دوستانه هزینه كند.

وی برگزاری یك تورنمنت 6 جانبه فوتبال در شهر فرانكفورت آلمان در پاییز امسال را از دیگر برنامه‌های باشگاه هنرمندان خواند و افزود: در حاشیه برگزاری این مسابقات، برنامه‌هایی نظیر اجرای موسیقی، نمایش تئاتر و فیلم و برپایی نمایشگاه كارهای دستی نیز پیش بینی شده و باشگاه هنرمندان این آمادگی را دارد تا درآمد حاصل از این برنامه را پس از كسر هزینه‌ها با نظارت یونیسف در اختیار این صندوق قرار دهد.

نماینده یونیسف هم با استقبال از این پیشنهاد گفت: یونیسف نیز این آمادگی را دارد كه با هماهنگی با دفتر مستقر در شهر فرانكفورت كارهای مربوط به اطلاع رسانی و تبلیغات این برنامه را به عهده گیرد.

"سالازار" تصریح كرد: داوطلبانی كه با دفاتر یونیسف همكاری دارند، در این زمینه اطلاع رسانی خواهند كرد و یونیسف آماده هر گونه همكاری در برپایی این مراسم خواهد بود.

مدیر عامل باشگاه هنرمندان در این نشست همچنین پیشنهاد دیدار نماینده یونیسف با دبیر كل فدراسیون فوتبال را ارائه كرد كه این پیشنهاد مورد استقبال "سالازار" قرار گرفت.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه همكاری میان مدیر عامل باشگاه هنرمندان و نماینده یونیسف در تهران به امضا رسید و هدیه‌ای نیز از سوی حسین یاریار به سالازار اهدا شد.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه