• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 502
 • دوشنبه 1385/5/23
 • تاريخ :

انصاری فرد: تلاش می‌كنیم، كاظمیان برگردد


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نظرات خود را درباره تغییر و تحولات بوجود آمده در كادر فنی، انتخاب سرمربی جدید، بازگشت احتمالی جواد كاظمیان و سایر مسائلی كه این روزها مورد توجه قرار گرفته، اعلام كرد.

محمد حسن انصاری فرد، درگفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس به سوالات مختلفی پاسخ داده است:

* در شرایط فعلی اوضاع تیم را چگونه می بینید؟

انصاری فرد: فعلاً كه نگرانی چندانی نداریم چون گزارشاتی كه از طریق مختلف دریافت كرده ام حكایت از آمادگی نسبی بازیكنان پرسپولیس در مقطع فعلی دارد. ما به آینده امیدواریم و در حال حاضر هم تیم پرسپولیس بدون حاشیه به تمرین می پردازد. طبق گزارشی كه امروز صبح از آقای استیلی دریافت كردم تیم در آرامش مطلق و بدون تنش به تمرین می پردازد. استیلی به عنوان مربی تیم ازعملكرد بازیكنان رضایت داشت و معتقد بود كه بچه ها با جان و دل و بدون توجه به حاشیه ها زحمت می كشند تا به هنگام شروع مسابقات در فرم ایده آلی باشند. آقای آری هان هم روز پنج شنبه از وضعیت تیم ابراز رضایت می كرد.

* تغییر وتحولات غافلگیر كننده ای كه در كادر فنی بوجود آمد چه علتی داشت؟

انصاری فرد: قبل از هر چیز باید از زحماتی كه اقای هان و دستیارانش برای پرسپولیس كشیدند تشكر كنم .من به عنوان یك پرسپولیسی هرگز فراموش نمی كنم كه آقای هان چه عملكرد خوبی از لحاظ فنی داشتند. او مربی توانمندی بود كه توانست تیم پرسپولیس را به فینال جام حذفی برساند، آن هم تیمی كه با قرار گرفتن در رده‌ی نهم جدول رده بندی لیگ و در بدترین موقعیت تاریخ خود قرار داشت. به همین دلیل ما زحمات مربیان هلندی را فراموش نمی كنیم و آنها را جزیی از تاریخ این باشگاه و عضو همیشگی خانواده بزرگ پرسپولیس می دانیم. با این وجود ما به نقطه ای رسیدیم كه احساس كردیم ادامه همكاری دوجانبه به صلاح باشگاه نیست چون مسائل حاشیه ای زیادی بوجود آمده بود كه موجب ناراحتی هواداران هم شده بود. مسائلی كه باعث شده بود اقتدار و حرمت باشگاه پرسپولیس زیر سوال برود و ما برای اینكه شأن و منزلت پرسپولیس زیر سوال نرود ترجیح دادیم این همكاری پایان یابد.به هر حال عوامل و دلایل زیادی درباره اتخاذ چنین تصمیمی وجود داشت كه ما صحیح نمی دانیم به جزئیات آن اشاره كنیم. البته قطعاً می توان گفت كه جامعه‌ی فوتبال می داند كه چه مسائلی ما را وادار به اتخاذ چنین تصمیمی كرد. ما حتی به آقای هان پیشنهاد دادیم كه این جدایی در فضایی كاملاً دوستانه اتفاق بیفتد .حتی قرار شد ایشان با وكیل خود مشورت كنند و بعد درباره فسخ قرارداد نظرشان را بگویند.

*درباره تئودوریونگ و نیكول نظری ندارید؟

انصاری فرد: جا دارد از زحمات آنها هم تشكر كنم. آقای یونگ خیلی برای پرسپولیس زحمت كشیدند .او به عنوان فردی كه نایب قهرمانی جام جهانی را به عنوان بازیكن تجربه كرده و سابقه سرمربیگری در 4 تیم لیگ برتر هلند را داشت تأثیر بسزایی در رسیدن پرسپولیس به فینال جام حذفی داشت. نیكول هم خیلی تلاش كرد و برای آماده سازی دروازه بانهای پرسپولیس زحمات زیادی كشید.

*فكر می كنید آری هان به فیفا شكایت كند؟

انصاری فرد: بعید می دانم. وكیل آقای هان روز شنبه نامه ای به باشگاه فرستاده بودند كه دربرگیرنده نظرات سرمربی سابق پرسپولیس درباره نحوه تسویه حساب مالی با باشگاه بود . به هر حال در این زمینه مذاكراتی با آقای هان یا وكیل ایشان انجام خواهیم داد و سعی داریم همه چیز در فضایی كاملاً دوستانه و در سایه تفاهم و رضایت دوجانبه حل و فصل شود.

*می توانید بگوئید سرمربی جدید پرسپولیس چه نامی دارد. دنیزلی،تروسیه ،فوگتس یا ...؟

انصاری فرد: درباره سرمربی جدید نظرات افراد مختلفی را جویا شده ام. اعضای هیأت مدیره هم همان‌گونه كه تأكید برقطع همكاری با مربیان هلندی را داشتند درباره انتخاب سرمربی جدید وسواس ها و نظراتی دارند که دغدغه بنده نیزهست. به هرحال چند مربی خارجی برای هدایت پرسپولیس کاندیدا هستند مذاکراتی هم در این باره انجام شده که امیدوارم تا پایان هفته به سرانجام برسد.

* این روزها درباره بازگشت احتمالی جواد کاظمیان به پرسپولیس خبرهایی منتشر می شود. آیا تائید می کنید؟

انصاری فرد: جواد کاظمیان تمایل زیادی برای بازگشت به پرسپولیس دارد. همانطور که قبلاً هم گفته بودم اوحاضر نیست به خاطر چند دلار بیشتر پیراهن پرسپولیس را عوض کند. ماهم بعد از ابراز تمایل کاظمیان مذاکراتی با مدیربرنامه هایش آقای مانوسی فر داشتیم که امیدواریم نتیجه بخش باشد. دراین باره اگر لازم باشد حاضریم بعد از موافقت مدیربرنامه های کاظمیان با مدیران باشگاه الشعب هم مذاکره كرده و موافقت آنها را با توجه به خواست بازیکن و هواداران بیشمار پرسپولیس جلب کنیم.

* پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات بازیکن جدیدی دیگری هم جذب می کند؟

انصاری فرد: بله . ما چند جای خالی داریم و سعی داریم دو سه بازیکن جدید جذب کنیم تا کمبودهای تیم درپست های مختلف برطرف شود. هدف ما حضور مقتدرانه در جام حذفی و فصل جدید است و ازآنجا که یکماه به شروع این رقابتها باقی مانده امیدواریم که مربی جدید بتواند با آگاهی و شناخت کامل تیم را به مصاف حریفان بفرستد. دراین باره باید به هواداران پرسپولیس بگویم که با توجه به تغییر و تحول در کادرفنی نگران مسائل فنی نباشندچون ما یکماه دیگر برای آماده سازی تیم زمان داریم.

* یعنی پرسپولیس روز سی و یکم شهریور در اصفهان جشن قهرمانی می گیرد؟

انصاری فرد : قهرمانی در جام حذفی با تلاش شبانه روزی مسئولان باشگاه زحمات بازیکنان، درایت کادرفنی و حمایت همه جانبه هواداران دوراز دسترس نیست. به اعتقاد من کمترکسی فکر می کرد که تیم پرسپولیس با آن وضعیتی که درلیگ داشت به فینال جام حذفی برسد. حالا هم باید امیدوارانه و با اعتماد به نفس پیش رفت تابه جام رسید!

* درباره نحوه قرعه کشی فینال جام حذفی نظری ندارید؟

انصاری فرد: مابه تصمیم مسئولان فدراسیون فوتبال احترام می گذاریم اما، معتقدیم که عدم حضور نماینده باشگاه پرسپولس در جلسات متعددی که طی سه ماه اخیردرباره نحوه برگزاری و قرعه کشی فینال درجام حذفی اتخاذ شده جای بحث دارد. این اتفاق تلخ نشان از مظلوم واقع شدن پرسپولیس در ماجرای پرحرف و حدیث فینال جام حذفی دارد. به هرحال علی‌رغم جوسازی های فراوانی که مبنی بر حمایت یك‌جانبه از پرسپولیس درفینال جام حذفی می شد دیدید که قرعه میزبانی بازی برگشت به نام سپاهان خورد.علاوه برآن فاصله اولین بازی پرسپولیس درلیگ با بازی رفت جام حذفی فقط سه روزاست و این موضوع به ضرهردو تیم تمام خواهد شد. به خصوص پرسپولیس که باید روز هجدهم شهریور در مشهد به میدان برود و 22 شهریور در تهران میزبان سپاهان باشد.

* و سوال پایانی اینکه تکلیف شاکیان پرسپولیس چه شد. آیا تایک هفته دیگر همه چیز حل و فصل خواهد شد؟

انصاری فرد: روزشنبه آقای تولیت مدیرحقوقی باشگاه پرسپولیس در جلسه کمیته انضباطی حاضرشدند و توضیحاتی هم دادند. ما هم قصد داریم مذاکراتی با مربیان و بازیكنانی كه شكایت كرده اند، داشته باشیم تا این بدهی ها را پرداخت کنیم. احتمالاً همین هفته از شاکیان دعوت می کنیم تا همه چیز دوستانه حل و فصل شود.البته از ابتدا هم قراربود چنین اتفاقی بیفتد اما نمی دانم آنها چرا تصمیم به شکایت از پرسپولیس گرفتند.

UserName