• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1030
 • دوشنبه 1385/5/23
 • تاريخ :

دیدار رئیس سازمان تربیت بدنی با رئیس فدراسیون و ملی پوشان تنیس


در پی موفقیت تیم ملی تنیس جام دیویس ایران در گروه سوم رقابتهای آسیا و اقیانوسیه و صعود این تیم به دسته دوم ، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان تربیت بدنی با رئیس و اعضای فدراسیون و ملی پوشان جام دیویس ایران دیدار و گفتگو کرد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تنیس در این دیدار صمیمی که عصر روز شنبه 21/05/1385 در دفتر ریاست سازمان تربیت بدنی برگزار شد ، مهندس علی آبادی با تقدیر از کادر فنی و بازیکنان و مسئولین ، بازگشت تنیس ایران را به دسته 2 آسیا ارزشمند توصیف کرد و گفت : این جهش حاصل عشق و علاقه و برنامه‌ریزی بوده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی با تأکید به اینکه تنیس ورزش گران قیمت و غیرممکن نیست ، افزود: من در کلیه سفرهای استانی بر احداث و ساخت زمین تنیس تأکید دارم و اخیراً از مراکز استان و ادارات کل خواسته شده برای توسعه تنیس در سطح کشور اقدام به ساخت زمین تنیس نمایند. چرا که ساخت و نگهداری زمین تنیس هم به نسبت سوله‌های ورزشی و زمین چمن فوتبال آسان‌تر است و هم مقرون به صرفه‌تر؛ بنابراین باید تفکر گران‌بها بودن تنیس و وسایل و امکانات آن ، از بین برود. اگر کمی منطقی‌تر باشیم شاید تنیس از شنا و سایر ورزشها در تهران و استانها ارزان‌تر نیز تمام شود.

رئیس سازمان تربیت بدنی در قسمتی دیگر از سخنانش خاطرنشان کرد: تنیس ایران که قهرمانی آسیا را در سابقه خود دارد ، می‌بایستی با توسعه و عمومی شدن به روزهای اوج بازگردد.

رشد و تشویق بخش خصوصی و ترغیب آنها و حمایت سازمان با اعطای وام به سازندگان زمین تنیس بطوری که در سطح کشور به مرز  500 هزار زمین تنیس برسیم ، نوید توسعه تنیس کشور را می دهد و آنجاست که می‌توانیم به جایگاه ورزش تنیس در بین مدعیان آسیایی و سایر کشورهای اروپایی که تنیس نزد مردمشان محبوبیت بالایی دارد ، دست بیابیم.

علی آبادی افزود: من تاکنون تنیس بازی نکرده‌ام اما اخیراً بسیار به آن علاقه‌مند شده‌ام و مطمئن هستم اگر تنیس که یکی از ورزشهای سنگین است ، در بین عموم همگانی شود و در شهرستانها خوب معرفی شود ، شاید خیلی جوانها کمتر سراغ فوتبال بروند.

مهندس علی آبادی در قسمتی دیگر از اظهاراتش در جمع ملی پوشان و اعضای فدراسیون تنیس کشورمان به حمایت مالی و کمک ساختاری سازمان تربیت بدنی از تنیس در کشور اشاره کرد و گفت: من از هیچ کمکی برای توسعه تنیس دریغ نخواهم کرد و از فدراسیون و هئیت‌ها و ادارات کل استانها می‌خواهم تا در این مهم از هیچ کوششی فروگذار نباشند.

وی با اشاره به اینکه نباید با روشهای گلخانه ای و محدود در تنیس عمل کرد ، خواهان حرکت توسعه‌ای و زیر بنایی و پایه‌ای در تنیس شد و تاکید کرد در این راستا می‌بایستی از استانها و نهادها و مراکز بخواهید تا زمین تنیس که به نسبت هم مساحت کمی را اشغال می‌کند و برای پرداختن به آن نفرات کمتری می‌طلبد ، احداث نمایند.

علی آبادی گفت: قهرمانی باید کار ثانویه فدراسیون شود تا در آینده‌ای نزدیک و با برنامه‌ریزی و تلاش شاهد توسعه در رشد تنیس ایران بدنبال خارج از کشور باشیم.

رئیس سازمان تربیت بدنی در خاتمه ضمن تشکر مجدد خود از صعود تیم کشورمان به دسته 2 آسیا از ملی پوشان خواست تا در ادامه راه تلاش بیشتری به خرج دهند.

پیش از سخنان معاون رئیس جمهوری مهندس خروشی رئیس فدراسیون تنیس طی گزارشی به تشریح عملکرد تیم ایران در جام دیویس ، چگونگی بازگشت تنیس کشورمان به دسته 2 آسیا و وضعیت تنیس کشورمان در ایران و آسیا پرداخت و مشکلات و کمبودهای این رشته را برشمرد.

در پایان نشست نیز تنی چند از مربیان و بازیکنان تیم ملی و دبیر فدراسیون در گفت و گوهای صمیمانه با رئیس سازمان تربیت بدنی ، مشکلات خود را با ایشان مطرح کردند.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه