• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 144
 • يکشنبه 1385/5/15
 • تاريخ :

لژیونر های اروپایی به میدان رفتند


كریمی؛ 90 دقیقه بازی، یك پاس گل و یك كارت زرد

وردربرمن قهرمان لیگاپوكال شد

هواداران بایرن مونیخ همچون سال گذشته در حسرت جام اتحادیه باشگاه‌های آلمان (لیگاپوكال) ماندند.

چهل و یك هزار و سیصد تماشاگر حاضر در ورزشگاه مركزی شهر لایپزیك شاهد بودند كه وردربرمن چگونه با دو گل ایوان كلاسنیچ كه برای هر نیمه بازی یك گل كنار گذاشته بود، بایرن را از رسیدن به نخستین عنوان قهرمانی فصل ناكام گذاشت.

هنگامی كه «گرفه»، داور برلینی بازی سوت پایان بازی را به صدا درآورد، پیروزی دو بر صفر مردان توماس شاف، سرمربی وردربرمن در تابلو نتایج ورزشگاه نقش بسته بود.

فلیكس ماگات، سرمربی بایرنی‌ها كه علی كریمی را بر خلاف دیدار نیمه نهایی برابر شالكه از ابتدا به میدان فرستاده بود، نتوانست نخستین جام و عنوان فصل را به مونیخ ببرد. این نخستین شكست بایرن مونیخ در ششمین حضورش در فینال رقابت‌ها بود. كلاسنیچ دو بار در دقایق 29 و 77 بازی دروازه اولیوركان را گشود و در فاصله‌ی یك هفته مانده به شروع فصل تازه بوندس‌لیگا، زنگ خطر را برای دروازه‌بان و خط دفاعی بایرن مونیخ به صدا درآورد.

ماگات همچنان كه وعده داده بود، مردانش را با تغییراتی نسبت به بازی نیمه نهایی به میدان فرستاده بود، اولیوركان به جای میشائیل رنسینگ در دروازه بایرن قرار گرفته بود. لوسیو جای مارتین دمیكلیس آسیب دیده را پر كرد و حسن صالح حمیدزیچ و آندریاس اتل هم در میانه میدان جای خود را به علی كریمی و روكه سانتاكروز داده بودند.

كریمی در این دیدار نود دقیقه در میدان حاضر بود و بازی درخشانی نیز از خود به نمایش گذاشت. او یك بار با پاس عمقی خود مهاجمان را در موقعیت گلزنی قرار داد كه داور بازی آن را آفساید اعلام كرد. هر چند این تصمیم داور كمی مشكوك به نظر می‌رسید.

در هر حال كریمی چندان هم از این بازی بی‌نصیب نماند، كارت زرد داور تنها چیزی بود كه از دیدار پایانی «لیگاپوكال» برای علی كریمی به جا ماند.

پیروزی هامبورگ با داور ایرانی؛

حضور نود دقیقه‌ای «كیا»

هامبورگ در فاصله سه روز مانده به دیدار حساس خود برابر اوساسونا از مرحله سوم لیگ قهرمانان اروپا به بردی شیرین و روحیه بخش برابر رم دست یافت.

بنیامین لاوث در دقیقه سیزدهم بازی تك گل بازی را برای بندرنشینان آلمان به ثمر رساند.

مهدی مهدوی‌كیا، بازیكن ایرانی هامبورگ هم در این پیروزی حضور كاملی داشت و نود دقیقه برای تیمش بازی كرد.

بیست و نه هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه AOL شهر هامبورگ در حالی شادمان به خانه رفتند كه چهارشنبه این هفته باید شاهد پیكار حساس تیمشان برابر نماینده اسپانیا باشند. رافائل فان در فارت در دقیقه 36، مهدی مهدوی‌كیا 76 و گای دمل 82 سه فرصت مسلم گلزنی را برای هامبورگی‌ها از دست دادند. بابك رفعتی داور ایرانی در این دیدار كار سختی نداشت و در طول بازی از كارت‌های خود استفاده نكرد.

توماس دال، سرمربی هامبورگ در پایان بازی گفت:« فكر می‌كنم می‌توانیم از نتیجه راضی باشیم. برای من این مهم بود كه همه بازیكنان بتوانند در شرایط مسابقه قرار بگیرند، آن هم در فاصله كوتاهی مانده به دو دیدار حساس شروع فصل.»

دال كه بازی نیمه نخست شاگردانش را بهتر از نمایش نیمه دوم آنها می‌دانست ادامه داد:« رمی‌ها در نیمه دوم تعویض‌های زیادی كردند و با سه بازیكن متمركز دفاع می‌كردند. آنها فشار زیادی روی ما آوردند و این شیوه‌ی بازی برای ما دردسرساز شد.»

لوچیانو اسپالتی سرمربی رم نیز از بازی نیمه دوم بازیكنانش رضایت داشت. فرانچسكوتوتی، كاپیتان رم در این بازی غایب بود.

تساوی بدون گل هانوفر برابر آستون ویلا؛

جدال شصت دقیقه‌ای هاشمیان

هانوفر عصر شنبه در دیداری تداركاتی برابر حریفی از لیگ برتر انگلستان قرار گرفت و در پایان به تساوی بدون گل برابر آستون ویلا رضایت داد.

مردان پتر نویرورر در حضور سی و پنج هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه در حالی كه وحید هاشمیان را تا دقیقه پنجاه و هفت در میدان می‌دیدند، در نهایت به تساوی برابر حریف جزیره‌ای خود رضایت دادند تا همچنان در دیدارهای تداركاتی پیش فصل بدون شكست بمانند. نویرورر كه وحید هاشمیان و یری اشتاینر را در خط حمله خود از ابتدا به كار گرفته بود، دو بار در دقایق سی و سه و سی و پنج می‌توانست شاهد گل پیروزی تیمش باشد اما، هر دو بار این فرصت‌ها از بین رفتند.

هاشمیان از دقیقه پنجاه و هفت جای خود را به توماس برداریچ دیگر مهاجم هانوفر داد. میلان باروش مهاجم اهل چك آستون ویلا در این دیدار حاضر نبود.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه