• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 347
 • يکشنبه 1385/4/11
 • تاريخ :

پاسخ انصاری فرد به نامه‌ی قریب:

مدیران استقلال حقیقت را وارونه جلوه دادند
به پاس زحمات نیکبخت علیه او این گونه موضع گیری نکنید


«چرا استقلال بعد از توافق نامه با یاورزاده ، بادامکی وکاظمیان مذاکره کرد؟»

در پی نامه‌ی دکتر محمد حسین قریب، مدیرعامل باشگاه استقلال به رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس و انتقاد از این باشگاه برای عقد قرارداد با علیرضا واحدی نیکبخت، محمدحسن انصاری فرد، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس توضیحاتی را ارائه كرد.

انصاری فرد گفت: نامه یا بیانیه مدیرعامل محترم باشگاه استقلال را در رسانه ها رویت کردم و ذکرچند نکته را برای آگاهی و روشن شدن اذهان افکار عمومی ودفاع از حق و حقوق باشگاه پرسپولیس واجب و ضروری دیدم. قبل از هر چیز باید بگویم که علیرضا واحدی نیکبخت روز سی و یکم خرداد ماه با باشگاه پرسپولیس قرارداد داخلی امضاء کرد اما، باشگاه استقلال آن روزها هیچ بیانیه ای صادر نکرد. مدیران محترم باشگاه استقلال درشرایطی که ما درآستانه ثبت قرارداد علیرضا نیکبخت بودیم خواستار برگزاری نشست مشترکی بین اعضای هیات مدیره دو باشگاه شدند.

انصاری فرد تصریح کرد: نشست اعضای هیات مدیره دوباشگاه درحالی دوشنبه شب (پنجم تیرماه) برگزار شد که ما همان روز برای ثبت قرارداد نیکبخت به توافق رسیده بودیم. با این وجود وقتی اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال در آن نشست خواهان انصراف باشگاه پرسپولیس از جذب نیکبخت شدند سکوت اختیار کردیم تا ببینیم اوضاع به چه طریقی پیش می رود. باشگاه پرسپولیس موافقت ضمنی خود با درخواست اعضای هیات مدیره استقلال را اعلام داشت اما، درکمال تعجب و شگفتی با عملکرد کاملاً متناقص با مصوبه جلسه مزبور از سوی باشگاه استقلال مواجه شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: روز سه شنبه، ششم تیرماه خبر رسید که یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه استقلال با بهشاد یاورزاده بازیکن تیم شهید قندی که هیجدهم خردادماه با پرسپولیس قرارداد داخلی بسته بود وآماده ثبت قرارداد دوساله بود مذاکراتی انجام داده است. باور نکردیم که مسئولان باشگاه استقلال در کمتر از 12 ساعت برخلاف مصوبه پنجم تیرماه با بازیکنی که پرسپولیس با او قرارداد داخلی بسته بود وارد مذاکره شوند و این بازیکن را از پیوستن به پرسپولیس منصرف کنند. شنیده ها اما، حقیقت داشت چون بهشاد یاورزاده عصرهمان روز با چند خبرگزاری و روزنامه ورزشی مصاحبه کرد و از رفتن به استقلال خبر داد و سه شنبه شب هم درباشگاه پرسپولیس با بنده ملاقات کرد و از تصمیم خود برای پیوستن به استقلال و مذاکره با مسولان این باشگاه در روز سه شنبه خبر داد.

انصاری فرد افزود: مسئولان محترم باشگاه استقلال حتی به جذب یاورزاده هم قناعت نکرده بودند و باب مذاکره با حسین بادامکی که او نیز نوزدهم خردادماه با پرسپولیس قرارداد داخلی بسته بود را بازکرده بودند. مصاحبه مربی تیم استقلال با یكی از خبرگزاری‌ها در عصر روز سه شنبه ششم تیرماه گواه این مدعاست که مسئولان باشگاه استقلال بعد از درخواست ازاعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس مبنی بر انصراف از جذب نیکبخت با یاورزاده و بادامکی وارد مذاکره شده و موافقت نهائی یاورزاده را جلب کرده بودند.

انصاری فرد تاکید کرد: مدیران باشگاه استقلال خواستار این بودندکه ما نیکبخت را جذب نکنیم اما، روز بعد به سراغ بازیکنانی رفتند که با پرسپولیس قرارداد داخلی بسته بودند.سوال بنده این است که چه کسی عملکرد کاملاً متناقضی با مصوبه جلسه روز دوشنبه پنجم تیرماه داشت؟ باشگاه استقلال یا پرسپولیس. آیا باید تماشا می کردیم استقلال دوبازیکنی که با پرسپولیس قرارداد داخلی بسته بودند را جذب می کرد و بعدهم نیکبخت را می گرفت. دراین صورت ما چه پاسخی برای هواداران پرسپولیس داشتیم ؟!

انصاری فرد افزود: نیکبخت به خاطر عضویتش در پرسپولیس وارد جریانات تازه ای شده بود، ما هم وقتی دیدیم که باشگاه استقلال به درخواست اعضای هیات مدیره خود احترام نمی گذارد پشت این بازیکن را خالی نکردیم و به خودمان اجازه ندادیم که باشگاه پرسپولیس بازیچه خواسته ها و امیال غیرمعقولانه و یکطرفه باشگاه استقلال شود.

انصاری فرد گفت: نکته ای که برای بنده خیلی جالب به نظر می آید این است که مدیران محترم باشگاه استقلال به نوعی سعی درایجاد شکاف بین اعضای هیات مدیره پرسپولیس دارند. آنها حالا که اوضاع را بر وفق مراد خود ندیده اند سخن از مبارزه با بازیکن سالاری، ساختارسازی ، اقدامات زیربنایی ، بیت المال، زمین اختصاصی، رعایت اخلاق و صداقت، درستی، شفافیت و... می زنند و ما را همراهان سست عناصرخطاب می کنند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: آقای قریب که احترام ایشان به واسطه بزرگتر بودن بربنده واجب است خود بهترمی دانند که باشگاه استقلال چه مشکلاتی با نیکبخت داشت. فراموش نمی کنیم که مسئولان باشگاه استقلال به بنده گفتند" که نیکبخت را نگیرید ، ما هم او را نمی خواهیم." وقتی هم می شنویم که استقلال قصد استفاده از نیکبخت درفصل آینده را نداشت چندان تعجب نمی کنیم اما، به نظر می آید باشگاه استقلال فکرش را نمی کرد نیکبخت با افتخار پیراهن پرسپولیس را برتن کند و از نامهربانی ها در استقلال بنالد. دراین شرایط حالا که باشگاه استقلال افکار عمومی را به ضررخود دیده این گونه شکوائیه نامه صادر می کند.

انصاری فرد افزود: تا به امروز دلایل گوناگونی برای علت ناکامی های تیم ملی درجام جهانی مطرح شده اما، خیلی جالب است که باشگاه استقلال با فرافکنی و سوء استفاده از وضعیت موجود مواردی مثل جذب نیکبخت به پرسپولیس را از جمله دلایل این ناکامی ها می داند.

وی گفت: باشگاه استقلال کمتراز 12 ساعت بعد از این که خواهان انصراف باشگاه پرسپولیس ازجذب نیکبخت می شود به سراغ یاورزاده و بادامکی می رود و به مذاکرات خود با جواد کاظمیان وسعت می بخشد. کار به جایی می رسد که به گفت و گوی تلفنی با بازیکن پرسپولیس هم قناعت نمی شود. حتی یک مقام مسئول تیم استقلال به واسطه ارتباط خانوادگی با جواد کاظمیان به منزل این بازیکن می رود و پیشنهادات اغوا کننده به او می دهد. از کاظیمان بی میلی است و از مسئولان محترم استقلال اصرار که فلان مقام مسئول تیم می خواهد 5 دقیقه تورا ببیند. عجیب این که اصرار از استقلال و انکار از جواد کاظمیان که اتفاقاً بیشترین طلب را در بین بازیکنان پرسپولیس از باشگاه دارد هنوز هم ادامه دارد!

انصاری فرد گفت: آقای قریب اعلام کرده اند چرا پرسپولیس برخلاف تعهدات 450 میلیون تومان به نیکبخت داده است. اول باید بگویم این باشگاه استقلال بود که برخلاف مصوبه شفاهی جلسه روز دوشنبه اقدام به مذاکره با بازیکنان پرسپولیس کرد و به تعهدات پشت پا زد. دوم این که قرارداد دوساله نیکبخت با پرسپولیس 450 میلیون تومان نیست. باشگاه استقلال که پیشنهاد عقد قرارداد یکساله به کاظمیان با مبلغی بیش از300 میلیون تومان می دهد مطمئن باشد واحدی نیکبخت برای دوسال حضور در پرسپولیس 450 میلیون تومان هم نمی گیرد.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: حرف بسیار است اما، سوال پایانی بنده این است که آیا سرنوشت تمام جلسات باشگاه استقلال اینگونه است ؟! خودشان درخواست کردند پرسپولیس و استقلال به دنبال بازیکنان یکدیگر نباشند اما، عجیب این که بلافاصله با بازیکنان پرسپولیس وارد مذاکره شدند. بهتراست مسئولان باشگاه استقلال که از بنده و اعضای محترم هیات مدیره پرسپولیس این گونه انتقاد می کنند لااقل به پاس سالها حضور موفق نیکبخت در استقلال علیه این بازیکن این گونه موضع گیری نکنند و تا این حد یکطرفه به قاضی نروند.

انصاری فرد درپایان افزود: هدف ازاین اظهارات صرفاً آگاهی افکارعمومی درقبال نامه منتشرشده ازسوی آقای قریب در رسانه ها بود و بیان آنچه که حقیقت نامه داشت اما، آن را وارونه جلوه داده بودند.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه