• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 842
 • چهارشنبه 1385/3/31
 • تاريخ :

برانكو ایوانكوویچ در كنفرانس‌مطبوعاتی: ما در این جام به اشتباهات خود باختیم

آنگولا را می‌بریم و افتخار كسب می‌كنیم!


سرمربی‌تیم ملی‌كشورمان پس از تمرینات امروز تیم ملی در كنفرانس مطبوعاتی حاضر شد و از عملكرد تیم ایران در جام جهانی دفاع كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی تبیان به آلمان، برانكو ایوانكوویچ سرمربی تیم ملی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال كه آیا هدف ایران تنها حضور در جام جهانی بود، یا به دنبال صعود نیز بودید، پاسخ داد:« امید داشتم به مرحله بعد صعود كنیم. همه كارشناسان شانس مكزیك و پرتغال را بیشتر می‌دانستند؛ اما، تیم ایران برابر مكزیك به دلیل اشتباهات متوالی گل خورد و پس از گل سوم دیگر دشوار بود كه به شرایط اول باز گردیم. در دیدار برابر پرتغال نیز عملكرد تیم ایران عالی بود؛ اما، گل دكو نتیجه را به سود پرتغال تغییر داد.»

خبرنگاری از برانكو در مورد اختلاف سطح تیم ایران با مكزیك و پرتغال سوال كرد كه برانكو پاسخ داد:« مكزیك و پرتغال از با كیفیت‌ترین تیم‌های دنیا هستند؛ اما، سطح تیم ملی ایران نیز به هیچ وجه پایین نبود. بزرگترین مشكلی كه با آن دست به گریبان بودیم، مصدومیت بازیكنان بود. كریمی سه ماه و هاشمیان دو ماه و نیم مصدوم بودند و در اردوی سوییس نیز این بازیكنان حضور نداشتند.»

وی افزود:« برای حضور قدرتمند در جام جهانی، آمادگی صددرصد كافی نیست، بلكه شما باید تیم را 120 درصد آماده كنید. ما در این جام بر روی اشتباهات خودمان باختیم.»

سوال بعدی از برانكو در مورد بهترین و بدترین خاطره این مربی از پنج سال حضور در فوتبال ایران بود كه ایوانكوویچ پاسخ داد:« پنج سال در فوتبال ایران حاضر بودم. صعود به جام جهانی بهترین لحظه برای من بود؛ اما، لحظه بدی نداشتم.»

از برانكو سوال شد، آیا شكست برابر مكزیك و پرتغال خاطرات تلخی نبوده است كه وی اظهار كرد:« امید داشتیم در جام جهانی كار را با موفقیت تمام كنیم و در این راه نیز موفق بودیم، این دو شكست برای فوتبال ایران یك تراژدی نبود.»

وی افزود:« اول اكتبر قراردادم با تیم ملی ایران تمام می‌شود، طی دوران حضورم در فوتبال ایران، هم من راحت بودم و هم فدراسیون فوتبال ایران و معتقدم جام جهانی نیز خاتمه‌ی خوبی بر این دوران بوده است.»

ایوانكوویچ تصریح كرد:« در جام جهانی فاصله‌ای بین تیم‌های حاضر وجود ندارد و حضور ایران در جام جهانی، تجربه‌ی گرانبهایی برای بازیكنان ایران است. ضمن آنكه فاصله كیفی چندان زیادی بین ایران و سایر تیم‌ها وجود نداد.»

سرمربی تیم ملی كشورمان در مورد استفاده از علی كریمی در بازی برابر آنگولا و احتمال نیمكت نشینی این بازیكن به دلیل مشكلات انضباطی اظهار كرد:« هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌ام؛ اما، امشب درباره سه پست تصمیم قطعی را می‌گیرم. البته اگر كریمی بازی نكند به دلیل مسائل انضباطی نیست و در مورد اشتباه انضباطی او پس از جام جهانی تصمیم‌گیری قطعی خواهیم كرد. این موضوع كه كریمی از ابتدا در تركیب حضور دارد یا نه معلوم نیست.»

ایوانكوویچ در مورد استفاده از علی دایی نیز گفت:« هنوز در این مورد نیز تصمیمی نگرفته‌ام؛ اما، فكر می‌كنم دایی به تركیب اصلی نزدیك شده است.»

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال كه آیا شما با پیروزی برابر آنگولا به صعود تیم مكزیك كمك می‌كنید، پاسخ داد:« مكزیك با كسب یك امتیاز نیز صعود می‌كند؛ اما، ما به نتایج و اینكه برای كدام تیم بازی می‌كنیم توجه نداریم. تمام توجهمان به تیم خودمان است تا بتوانیم برابر آنگولا نتیجه بگیریم.»

ایوانكوویچ در مورد بازی برابر آنگولا نیز اظهار كرد:« برای آنگولا احترام قائلم، چرا كه از تیم‌های قدرتمند آفریقا است. آنها عملكرد راضی كننده‌ای در جام ملت‌های آفریقا نداشتند و ما امید زیادی داریم كه با پیروزی برابر آنها و كسب افتخار جام جهانی را به پایان برسانیم.»

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه