• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1300
 • دوشنبه 1385/3/29
 • تاريخ :

برانكو: دوران فعالیت من در ایران به سر آمده است


سرمربی تیم ملی ایران گفت: دیگر دوران فعالیتم در فوتبال ایران به پایان رسیده است.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تبیان به آلمان، برانكو ایوانكوویچ روز یكشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كمبود فرصت و در اختیار نداشتن بازیكنان كلیدی در هنگام تمرینات، عامل نتیجه‌گیری تیم درجام جهانی است.

وی در خصوص دیدار برابر آنگولا اظهار داشت: این بازی برای من و تمام بازیكنان از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار است. به تمام بازیكنان هشدار دادم كه نباید این دیدار را دست كم بگیرند.

وی با بیان این مطلب كه باید با یك خاطره مثبت با جام جهانی وداع كرد، افزود: نباید بدون انگیزه مقابل این تیم حاضر شویم. پیروزی مقابل آنگولا رضایت مردم ایران را در پی خواهد داشت.

وی به برنامه خود از ابتدای مربیگری تیم ملی ایران اشاره كرد و گفت: صعود به جام جهانی اولین خواسته‌ام بود كه با موفقیت به آن دست پیدا كردم. هدف دومی كه دنبال می‌كردم انجام مسابقات خوب برابر تیم‌های قدرتمندی چون مكزیك و پرتغال بود كه به این هدف نیز دست یافتم.

سرمربی تیم ملی در خصوص بازیكنان مورد نظر در دیدار مقابل آنگولا گفت: یحیی گل محمدی به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه كتف، دیدار مقابل آنگولا را از دست داد. البته مسعود شجاعی گزینه اصلی من برای جایگزینی جواد نكونام است.

ایوانكوویچ اخبار منتشر شده در خصوص ضعف بدنی بازیكنان تیم ملی را بی‌اساس خواند و اذعان داشت: بازیكنان من مقابل پرتغال تا دقایق آخر، با تمام وجود بازی كردند و در دقایقی حتی به تیم قدرتمند پرتغال نیز فشار آوردند. در دیدار مقابل مكزیك نیز همه شاهد بودید كه ایران تا دقیقه 70 بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت.

برانكو تصریح كرد: حریفان ما از بهترین تیم‌های دنیا بودند؛ با این حال برابر ما با مشكل مواجه شدند. مطمئن هستم كه تیمی چون پرتغال اگر دكو را در اختیار نداشت به هیچ وجه نمی‌توانست ما را شكست دهد.

وی در خصوص دلیل تعویض علی كریمی عنوان كرد: وی نه به لحاظ جسمانی و نه به لحاظ رقابتی، بازیكن آماده‌ای نبود. او بعد از سه ماه و نیم از بند مصدومیت رها شده بود و پیش از آغاز جام جهانی فقط یك نیمه مقابل كرواسی به میدان آمده بود. بازی مقابل تیم‌های مكزیك و پرتغال اولین مسابقات وی پس از مصدومیت بود.

سرمربی تیم ایران در خصوص واكنش كریمی پس از تعویض، گفت: وی حركت مناسبی انجام نداد. این رفتار مغایر با فرهنگ ایرانی است. در این خصوص نظری نخواهم داد؛ اما روحیه ورزشی باید در تمام زمان بازی بر بازیكن مسلط باشد. همانطور كه فیگو پس از تعویض مانند سایر بازیكنان زمین را ترك كرد.

وی در خصوص عدم استفاده از علی دایی در تركیب تیم، اظهار داشت: دایی مصدوم بود و این تنها دلیل عدم استفاده از وی بود. بعد از مسابقات درباره مشكلات عدم حضور وی در تیم ملی صحبت خواهم كرد.

برانكو قرارداد خود با تیم ملی ایران را رو به اتمام عنوان كرد و افزود: دوران فعالیت من در ایران به سر آمده است. البته هیچ پیشنهادی از هیچ تیمی ندارم.

سرمربی تیم ملی ایران فاصله میان فوتبال ایران با دنیا را زیاد دانست و تصریح كرد: ایران تنها در رده بزرگسالان به توفیق رسیده است. این كشور در فوتبال پایه‌ای بسیار مشكل دارد و این تفاوت را می‌توان در مقایسه ایران با اروپا مشاهده كرد.

وی با بیان این مطلب كه سرمایه‌گذاری هنگفت نیاز فوتبال ایران است، اظهار داشت: در ایران تنها 3 لیگ وجود دارد؛ در حالی كه در آلمان 8 لیگ فعالیت می‌كند. فوتبال ایران نیاز به یك برنامه 10 ساله دارد.

ایوانكوویچ با تاكید بر اینكه می‌توانستیم نتایج بهتری كسب كنیم، افزود: باید بپذیریم كه هر دو تیم بسیار توانمند بودند. مقابل آنها حریف دست و پا بسته‌ای نبودیم.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه