• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1276
 • چهارشنبه 1385/3/24
 • تاريخ :
برانکو در کنفرانس مطبوعاتی : دایی در لیست تعویض بود

برانکو در کنفرانس مطبوعاتی : دایی در لیست تعویض بود


سرمربی‌تیم ملی‌كشورمان پس از تمرینات امروز این تیم گفت: تیم ملی ایران در برابر با مكزیك مغلوب اشتباهات فردی شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی تبیان از آلمان، برانكو ایوانكوویچ در جمع خبرنگاران اظهار كرد: نتوانستیم برابر مكزیك پیروز شویم در حالی كه بازی بسیار نزدیكی بود؛ اما، به دلیل اشتباهات فردی نتیجه سه بر یك رقم خورد. این شكست به دلیل اشتباه تمام بازیكنان بود نه علی دایی، یا یك بازیكن دیگر.

وی افزود: این اشتباهات در بازی‌های دیگر نیز رخ می‌دهد. برخی بازیكنان ما به دلیل مصدومیت هنوز به آمادگی كامل نرسیدند. علی كریمی و مهدوی‌كیا از این نمونه‌ هستند. در یحیی گل محمدی و علی دایی نیز نوعی خستگی دیده می‌شود.

برانكو خاطر نشان كرد: این مشكلاتی است كه ما باید به موازات تمرینات‌مان آن را بررسی كنیم. دایی و هاشمیان به سختی می‌توانند بازی كنند، آنها شرایط بدی دارند و غافل‌گیری دوباره می‌تواند موجب مصدومیت آنها شود. مهدوی كیا نیز با مشكل مصدومیت روبروست.

برانكو در مورد علت تعویض نشدن علی دایی و وحید هاشمیان خاطر نشان كرد: برهانی خود را برای ورود به زمین آماده می‌كرد و حتی نام این دو بازیكن در لیست تعویض بود اما، ناگهان ما گل دوم را دریافت كردیم و ناچار شدیم نصرتی را تعویض كنیم.

ایوانكویچ در مورد استفاده از ابراهیم میرزاپور نیز تصریح كرد: معتقدم میرزاپور بهتر از طالب‌لو و رودباریان است. میرزاپور پیش از دریافت گل دوم، عملكرد خوبی داشت. در آن صحنه نیز تنها این بازیكن مقصر نبود. ابتدا كعبی سپس میرزاپور و در نهایت رضایی اشتباه كردند.

سرمربی تیم ملی در مورد چگونگی آماده سازی مجدد روحیه بازیكنان نیز گفت: ما تمام تلاش‌مان را انجام می دهیم تا به شرایط ایده‌آل برسیم اینجا جام جهانی است و تمامی تیم‌ها این وضعیت را دارند.

وی افزود: ابتدا قرار بود، هادی شكوری به جای بازیكنی آسیب دیده به آلمان بیاید؛ اما، قرار شد محرم نویدكیا جانشین او شود.

برانكو توضیح داد: با بررسی كادر فنی، مهرزاد معدنچی در منطقه‌ی چپ برای ما خوب بازی می‌كند و خلأ را پر می‌كند. زندی هم روز به روز بهتر می‌شود و به مرز آمادگی نزدیك می‌شود، بهتر شدن شرایط زندی سبب شد كه تصمیم بگیریم كه نویدكیا بیشتر به دردمان می‌خورد. دو دلیل برای این كار داشتیم، دلیل اول ما این بود كه محرم تمرینات مستمری داشت و دوم اینكه می‌خواهیم در بازی‌های آینده تهاجمی بازی كنیم. می دانستیم نویدكیا این خصوصیت را بیشتر از بقیه دارد. او یكی از بازیكنان قوی پیش از اعزام بود. مصدومیت او موجب شد كه نتواند به همراه ما بیاید. اما، در تمرینات امروز نویدكیا بدون هیچ مشكلی تمرینات عادی را انجام داد.

برانكو تصریح كرد: به بازیكنان تبریك می‌گویم، اتفاقی رخ نداده؛ فوتبال تنها یك بازی است، تمام تلاشمان را می‌كنیم تا برای بازی با پرتغال آماده شویم. نسبت به این تیم شناخت كامل داریم، همكارم بازی پرتغال و آنگولا را به طور مستقیم تماشا كرده و نقطه‌ی مبهمی نداریم. بازی بسیار سختی است. همه مسابقات بسیار سخت خواهند بود. هنوز هیچ چیزی از دست نرفته و هنوز دو بازی دیگر در پیش رو داریم.

وی در مورد بازی آنگولا و پرتغال نیز گفت: این دیدار را تماشا كردم. به دلایل تاریخی بازی سخت و محكمی بود، دو تیم عملكرد خوبی داشتند و یكبار دیگر سطح بالای رقابت‌های جام جهانی را نشان دادند.

برانكو در ادامه به تفسیر بازی ایران برابر مكزیك پرداخت و تاكید كرد: می‌خواهم تاكید كنم با تیم چهارم جهان بازی می‌كردیم و طبیعی بود كه برابر این تیم كار دشواری داشته باشیم. آنها دو ماه تمرین كردند و مدت تمرینات‌شان بیش از سایر سی و یك تیم جام جهانی بود.

تیم ملی برابر مكزیك دو نیمه‌ی كاملا متفاوت داشت. سرمربی كروات تیم ملی این موضوع را طبیعی می‌داند: ما نیمه‌ی اول بهتر بودیم همان طوری كه مكزیك نیمه دوم بهتر از ما بود. همه تیم‌های جهان این گونه هستند، حتی برزیل قهرمان جهان هم نمی تواند دو نیمه كاملا برابر و خوب داشته باشد. یك سری شرایط و اتفاق های غیر قابل پیش‌بینی دست به دست هم دادند كه این چنین شد.

برانكو در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره تغییر زمان تمرین از ساعت 3 به 6 بعدازظهر گفت: به سبب گرمای هوا تصمیم گرفتیم كه تمرین‌ها ساعت 6 برگزار شد. فردا هم این ساعت به تمرین خواهیم آمد؛ اما، پنج‌شنبه و جمعه تمرین‌ها ساعت 3 برگزار می‌شود تا به شرایط بازی عادت كنیم.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه