• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 758
 • يکشنبه 1385/3/21
 • تاريخ :
روز فینال ایران در نورنبرگ

روز فینال ایران در نورنبرگ

غرور آزتك‌ها برابر پارسیان می‌شكند


ورزشگاه جام جهانی نورنبرگ، بعد از ظهر یكشنبه محل برگزاری نخستین و سرنوشت‌ساز ترین دیدار تیم ملی ایران در جام جهانی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار اعزامی به آلمان، مردان دیار آزتك و ستارگان آریایی صاحب نامان عرصه‌ی تاریخ، اكنون در سرزمین ژرمن‌ها آرزوها و بیم و امیدهای ملت‌های‌شان را در جام جهانی خلاصه می‌كنند.

مكزیك با 12 دوره حضور در جام جهانی‏‏‏‏ امتیاز تجربه و نام‌آوری را به رخ ایران می‌كشدكه سومین بار است قدم در این رقابت می‌گذرد، اما حسرت رویای فرو خورده شده‌ی ملت 70 میلیونی كه 8 سال است، عطش حضور در جام جهانی را داشته به همراه تعصب و تكنیك حیرت انگیز ایرانی می‌تواند بعد از ظهر یكشنبه، معادلات نورنبرگ را بر هم بزند.

شاید روزی كه مردان مكزیك، نام ایران را در گروه خود دیدند لبخند رضایت بر لب داشتند؛ اما, اكنون فضا در دو سوی میدان به شكلی پیش رفته است كه مردان با تجربه‌ی مكزیك چون بورگتی, به هم بازی‌های جوان‌تر در مورد دست كم گرفتن ایران هشدار می‌دهد. تجربه‌ی موفقیت‌آمیز مكزیك در جام كنفدراسیون‌های جهان، سبب شده بود تا تمامی نگاه‌ها متوجه این تیم آمریكای مركزی باشد؛ اما، این روزها اوضاع اردوی آزتك‌ها چندان مساعد نیست.

لاولپه‌ی آرژانتینی سرمربی مكزیكی‌ها مانند همتای ایرانی خود از انتقاد مطبوعات رنج می‌برد؛ ‌البته, مشكل بزرگ‌تر در درون تیم است، رفتار لاولپه برخی بازیكنان را خسته كرده ‏. دعوت از بازیكنان برزیلی و آرژانتینی مكزیكی الاصل و كنار گذاشتن بلانكو, هواداران این تیم را به عصیان كشانده است.

در این میان جادوگر مكزیكی نیز وظایفش را به خوبی انجام نمی‌دهد، مصدومان اردوی ایران یك به یك بهبود یافتند؛ اما، فوت نگهانی پدر سانچز, مكزیك را از داشتن دروازه‌بان جوان و چالاكش محروم كرد.

سانچز خود را به اردوی مكزیكی‌ها رسانده و حضورش در دیدار روز یكشنبه در هاله‌ای از ابهام است.

كارشناسان، سرعت، پاس‌های كوتاه و بی‌نقص، ارسال از كناره‌ها و در نهایت ضربات ایستگاهی را از نقاط قوت مردان مكزیكی عنوان می‌كنند.

رافائل ماركز, مرد مستحكم خط دفاع بارسلونا و بورگتی, مهاجم سرزن بولتون مردان با تجربه‌ی مكزیك هستند و آزتك‌ها امیدوارند تا با تركیبی از تجربه‌ی این دو بازیكن و جوانانی چون سالسیدو و فونسكا به تیمی شكست ناپذیر تبدیل شوند.

در طرف دیگر میدان, تیم ملی ایران, فارغ از مسایل روحی از مصدومیت چند بازیكن نخبه رنج می‌برد.

مصدومیت، فریدون زندی و ستار زارع را از بازی روز یكشنبه محروم كرد و مهدی مهدوی‌كیا نیز همچنان با پای مصدوم خود سر و كله می‌زند.

سرمربی كروات و تمامی شاگردان برانكو دیدار نورنبرگ را به چشم یك فینال نگاه می‌كنند، پیروزی و حتی تساوی در این بازی می‌تواند نیمی از راه صعود تیم ملی ایران به دور دوم باشد.

قضاوت این دیدار بر عهده‌ی روبرتو روزتی ایتالیایی است كه این دیدار را ساعت 19:30 در ورزشگاه جام جهانی نورنبرگ قضاوت می‌كند.

این دیدار عیار تیم ملی ایران در جام جهانی هجدهم را مشخص می‌سازد.

تركیب احتمالی 2 تیم در دیدار روز یكشنبه بدین شرح است:

تیم ملی ایران:

ابراهیم میرزاپور، حسین كعبی، رحمان رضایی، محمد نصرتی، یحیی گل محمدی، آندرانیك تیموریان، جواد نكونام، علی كریمی، مهدی مهدوی‌كیا، علی دایی و وحید هاشمیان

تیم ملی مكزیك: سانچز، ماركز، كاسترو، اوسوریو، سالسیدو، زینها، تورادو، پاردو، پینه‌دا، بورگتی و فرانكو

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه