• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 702
 • سه شنبه 1385/3/16
 • تاريخ :
اهدای پیراهن شماره 24 تیم ملی فوتبال به رییس جمهور

اهدای پیراهن شماره 24 تیم ملی فوتبال به رییس جمهور


دكتراحمدی‌نژاد خطاب به دست‌اندركاران واعضای تیم ملی: نهایت تلاش خود را برای شاد كردن دل مردم ایران بكارگیرید

دكتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، توكل به خدا، تلاش، پشتكار، همدلی، انسجام، خلاقیت و داشتن اراده‌های پولادین را رمز موفقیت بازیكنان تیم‌ ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی دانست و گفت: تیم ملی با اتكا به روحیه‌ قوی و همدلی می‌تواند به مراحل بالاتر در جام جهانی صعود كرده و موفق شود.

رئیس جمهور در دیدار صمیمانه با بازیكنان و اعضای كادر فنی تیم ملی فوتبال كشورمان و مسئولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، موفقیت تیم ملی در مسابقات جام جهانی و صعود ملی پوشان به دور دوم این مسابقات را با توجه به توان بازیكنان ایران دست یافتنی دانست و گفت: با خودباوری، توكل و هوشمندی بازیكنان و تمرینات منسجم و تمركز مدیریت، به صعود تیم ملی به مراحل بالاتر جام جهانی بسیار امیدواریم.

دكتر احمدی‌نژاد تصریح كرد: همانطور كه جوانان با استعداد این مرز و بوم توانسته‌اند با تلاش بی‌وقفه و هوش سرشار خود قله‌های بلند علم و فناوری را از جمله در فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای فتح كنند، بازیكنان تیم‌ ملی فوتبال ایران هم می‌توانند در جام جهانی افتخار آفرینی كنند.

رئیس جمهور تسلط بازیكنان به اعصاب و روان خود در زمان مسابقه و دقت در استفاده از فرصت‌ها و ثانیه‌ها را دو عامل مهم موفقیت‌ ارزیابی و تاكید كرد: نباید هدر رفتن برخی فرصت‌ها و احیانا گل خوردن باعث بی‌انگیزگی و از دست رفتن روحیه بازیكنان شود چرا كه تجربه مسابقات فوتبال نشان داده، نتیجه یك مسابقه در ثانیه‌ها قابل تغییر است.

دكتر احمدی‌نژاد با اشاره به صعود شیرین و مقتدرانه تیم ملی فوتبال به جام جهانی آلمان و جای گرفتن این تیم در میان 20 تیم برتر جهان، از ملی پوشان و كادر فنی خواست نهایت تلاش خود را برای شاد كردن دل مردم ایران بكارگیرند و افزود: مردم ایران در هر جای جهان كه هستند مشوق و حامی تیم ملی كشورشان بوده و حتی خبرهای رسیده حاكی از آن است كه علاوه بر ایرانیان، علاقمندان به ایران از سایر كشورها نیز قصد تشویق و حمایت از تیم ملی را دارند.

رئیس جمهور با تأكید بر حمایت همه جانبه دولت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی افزود: برای موفقیت تیم ملی در مسابقات آلمان هدایای ویژه‌ای در نظر گرفته شده كه به موقع اعلام خواهد شد، هدایایی كه با صعود تیم ملی به مراحل بالاتر جام جهانی چند برابر خواهد شد.

دكتر احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به تقارن عزیمت تیم ملی به آلمان با ایام سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و سال پیامبر اعظم(ص) خاطرنشان كرد: بازیكنان با الگوگیری از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و امام راحل (ره) و توجه به سیره این بزرگواران می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.

در این دیدار همچنین پیراهن شماره 24 تیم ملی كه نام آقای احمدی‌نژاد پشت آن درج شده بود از سوی علی دایی و علی كریمی به نمایندگی از بازیكنان تیم ملی به رئیس جمهور اهداء شد.

همچنین در پایان این دیدار دكتر احمدی‌نژاد به صورت جداگانه با بازیكنان خداحافظی و برای آنها آرزوی موفقیت كرد و هدایایی نیز از سوی رئیس جمهور تقدیم بازیكنان تیم ملی شد.

در ابتدای این دیدار آقایان علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی و دادكان رئیس فدراسیون فوتبال از روند صعود تیم ملی به مرحله نهایی جام جهانی 2006 آلمان و چگونگی آماده‌سازی این تیم برای رقابتهای مرحله نهایی جام جهانی گزارش دادند.

این دیدار حواشی داشت كه در زیر می‌خوانید:

* رئیس جمهوری از دادكان پرسید، قطر توپ چند سانت است؟ دادكان نمی دانست و سپس از برانكو، فركی، شاهرخی، عنایتی، كریمی، دایی و سایر بازیكنان پرسید كه آنها هم پاسخشان منفی بود. احمدی‌نژاد با شوخی و خنده گفت: دایی فقط توپ و لباس فوتبال را می‌فروشد و از اندازه آن خبر ندارد.

* احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این دیدار درباره حریفان احتمالی ایران در فرض صعود پرسید كه با پاسخ آرژانتین یا هلند مواجه شد. وی در ادامه پرسید كه در صورت عدم صعود این دو تیم با چه حریفی مواجه خواهیم شد كه مسئولین فدراسیون پاسخ آن را نمی‌دانستند. در این هنگام محمد آخوندی، سخنگوی سازمان تربیت بدنی پاسخ داد كه با صربستان یا ساحل عاج روبرو خواهیم شد.

* بخش زیادی از سخنان احمدی‌نژاد در این دیدار به توصیه‌های فنی به تیم ملی اختصاص پیدا كرد كه مورد توجه زیاد بازیكنان و اعضای كادر فنی، به ویژه برانكو ایوانكوویچ قرار گرفت.

* چلنگر كه در كنار برانكو نشسته بود، به سرعت و با انرژی فراوان سخنان احمدی‌نژاد را برای سرمربی تیم ملی ترجمه می‌كرد؛ اما در ابتدای سخنان رئیس جمهوری كه با دعای اللهم عجل لولیك الفرج همراه بود، چلنگر فقط سكوت كرد.

* رئیس جمهوری بازیكنان تیم ملی را به دواندن سریع توپ به جای حركت كردن با آن توصیه كرد و گفت: گاهی سرعت توپ را می‌توان به 30 متر در ثانیه رساند؛ اما سریع‌ترین بازیكن هم بیشتر از 10 متر در ثانیه نمی‌تواند بدود. اگر یك بازیكن بخواهد استارت سرعتی زده و با توپ بدود، بعد از سه استارت همه انرژی‌اش تخلیه می‌شود.

وی افزود: هر وقت از حریف جلو افتادید و خواستید وقت را تلف كنید، توپ را بدهید علی كریمی همه را دریبل بزند.

* احمدی‌نژاد در قسمتی از سخنان خود گل زدن را كاری نه چندان دشوار توصیف كرد و گفت: اگر بخواهید، از 40 متری هم می‌توانید توپ را كه قطر آن 20-25 سانتی‌متر است در دروازه 7 متر و 20 سانتی‌ جای دهید.

* احمدی‌نژاد بر نقش مهم روحیه داشتن در پیروزی بر حریف تاكید كرد و اظهار داشت: اگر بخواهید از پای مصدوم علی دایی هم كار می‌كشید و گل می‌زنید. اگر نخواهید هم ممكن است میرزاپور با آن قد و هیكل ورزشكاری به راحتی گل بخورد. در این هنگام میرزاپور گفت: آن پنالتی‌هایی كه من در اردو از شما خوردم، واقعی بود و جداً نتوانستم بگیرم.

* هنگامی كه علی دایی و علی كریمی پیراهن‌های قرمز و سفید رنگ شماره 24 تیم ملی با نام احمدی‌نژاد را تقدیم رئیس جمهور كردند، احمدی‌نژاد به شوخی گفت: رنگ آبی آنرا نداشتین؟

* رئیس جمهوری در پایان با تك تك بازیكنان روبوسی و خداحافظی كرد و متناسب با هر كدام جمله‌ای روحیه بخش گفت. از جمله به هنگام خداحافظی با حسین كعبی، به دادكان گفت: این بازیكن خیلی تند و تیز است. او را باید در گوشه زمین بگذارید تا مداوم برود و برگردد.

وی به آندرانیك تیموریان گفت: ان شاء الله حضرت مریم و حضرت زهرا (س) كمكت خواهند كرد.

احمدی‌نژاد به برانكو هم گفت: فراموش نكن كه این فرصت كه مربی تیم بزرگ ایران در جام جهانی باشی، بسیار مهم و تكرار نشدنی است. پس سعی كن از همه توانت استفاده كنی و بهترین مربی جام جهانی شوی.

* برانكو در پایان این دیدار از توجه ویژه رئیس جمهوری به تیم ملی و به ویژه توصیه‌های فنی وی بسیار تشكر كرد و گفت: برایم بسیار جالب توجه بود كه این همه از جزییات فوتبال آگاهی دارید.

* رئیس جمهوری در پایان 100 سكه تمام بهار آزادی به دادكان داد و گفت: اینها را میان اعضای تیم تقسیم كن. البته این سكه‌ها فقط برای این است كه بدانید به یاد شما هستیم؛ هدایای جام جهانی سر جایش هست.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه