• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 678
 • دوشنبه 1385/3/8
 • تاريخ :

رضازاده و اظهارات جالب در مورد جام جهانی فوتبال

خودم هم فوتبالیست بودم
سالن تمرین بدهند به آلمان می‌روم
آرژانتین را هم شكست می‌دهیم
دایی سلطان است!


جام جهانی فوتبال در آلمان این روزها همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است، از سران كشور گرفته تا مردم كوچه و بازار همه بدنبال حمایت هرچه بیشتر و موفقیت تیم ملی كشورمان در آلمان هستند. در این راستا سازمان تربیت بدنی در اقدامی جالب از قهرمانان بزرگ ورزشی از جمله حسین رضازاده قوی‌ترین ‌مرد جهان دعوت بعمل آورده تا با حضور در آلمان یكی از عوامل روحیه بخش و حامی فوتبالیست‌های كشورمان باشند.

رضازاده كه از این موضوع خوشحال است، هنوز نمی‌داند كه به دلیل فشار زیاد تمرینات می‌تواند به آلمان برود یا خیر.

حسین رضازاده، دارنده‌ی دو مدال طلای المپیك و ركورددار دسته‌ی فوق سنگین وزنه برداری جهان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی جام جهانی فوتبال می‌گوید: «علیرغم این كه دوست دارم یكی از تماشاچیان حاضر در جام جهانی فوتبال در آلمان باشم اما، هنوز نمی‌دانم كه می‌توانم بروم یا خیر. مشكل فقط تمریناتم است. هر چه می‌گذرد، به مسابقات جهانی نزدیك می‌شویم و نمی‌توانم در تمریناتم وقفه بیاندازم. اگر ده روز تمرین نكنم حدود 20 درصد بدنم افت می‌كند و این موضوع موفقیت من را در دومینیكن با مشكل مواجه می‌كند.»

اما، همه كاره‌ی رضازاده در روزهای اخیر ایوانف، سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران است. قوی‌ترین مرد جهان در حالی كه با ایوانف نیز در مورد سفرش صحبت كرده می‌افزاید:« با ایوانف صحبت كرده‌ام. او موافق رفتن من به جام جهانی است، فقط می‌گوید آنجا باید تمرین كنم. اگر بتوانم در آلمان سالنی برای تمرین پیدا كنم كه وقفه‌ای در تمریناتم نیافتد، به طور حتم به جام جهانی می‌روم. فدراسیون وزنه برداری آلمان باید در این زمینه به من كمك كند.»

هركسی اكنون رضازاده را با بیش از یكصد و شصت كیلوگرم وزن ببیند، حتی فكرش را هم نمی‌تواند بكند كه او هم روزی در كودكی، همچون بسیاری از ایرانی‌ها عاشق فوتبال بوده و در زمینهای خاكی و حتی در كوچه‌های آسفالت فوتبال بازی می‌كرده است. قهرمان سه دوره مسابقات جهانی وزنه‌برداری در این رابطه به ایسنا گفت:« من هم فوتبال بازی می‌كردم. البته زمانی كه بچه بودم. سعی می‌كردم در وسط زمین بازی كنم. بازی من نیز نسبت به سایر هم سن و سالهایم بد نبود. فوتبال ورزش دوست داشتنی من در دوران كودكی بود، همچون همه‌ی كودكان ایرانی.»

قوی‌ترین مرد جهان سالهای زیادی است كه به صورت حرفه‌ای ورزش می‌كند و از لحاظ تجربی یكی از كارشناسان خوب ورزشی است. البته او از لحاظ آكادمیك نیز مدرك تحصیلی كارشناسی ارشد در رشته‌ی تربیت بدنی را دارد. اما، با این حال هیچ علاقه‌ای به پیش‌بینی مسابقات ایران در جام جهانی ندارد: «من شاید كارشناس ورزش باشم اما، كارشناس فوتبال نیستم. آرزوی من این است كه ایران در جام جهانی موفق باشد. بازی‌های دیدنی و خوبی ارایه دهد و از گروه خود صعود كند. به همه گفته‌ام كه امیدوارم ایران پیروز باشد، اكنون نیز همین را می‌گویم.»

اگر ایران از گروه خود صعود كند به احتمال زیاد باید با مصاف یكی از دو تیم آرژانتین و یا هلند برود، رضازاده همچنین در رابطه با مقابله با این تیم‌ نظر جالبی دارد:« من مطمئن هستم كه ایران در جام جهانی پیروز و سربلند خواهد بود. حتی فكر می‌كنم توان شكست آرژانیتن را هم داریم. من در المپیك سیدنی به حكومت چهل ساله‌ی روسها و آلمان‌ها در دسته‌ی فوق سنگین وزنه‌برداری جهان پایان دادم. من هم ایرانی هستم و اكنون به جرأت می‌گویم اگر فوتبالیست‌های كشورمان بخواهند، می‌توانند نه تنها از گروه خود صعود كنند، بلكه تیم‌های قدرتمند آرژانتین و هلند را هم شكست دهند.»

علی دایی كاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، همشهری و دوست نزدیك حسین رضازاده است. وی در مورد دایی می‌گوید: «دایی نه تنها یك اردبیلی، بلكه از دوستان نزدیك من است. ما با هم خیلی دوست هستیم و آرزو می‌كنم او در جام جهانی بر تعداد گلهای خود بیافزاید. دایی سلطان است.»

رضازاده اكنون نه تنها مشهورترین ورزشكار ایران در سطح جهان است، بلكه در صورت حضور در مسابقات جام جهانی، ستاره‌ای درخشان در كنار ستاره‌های جهان فوتبال خواهد بود. ركورددار دسته‌ی فوق سنگین وزنه برداری جهان در پایان گفت:« بدلیل این كه من در بازی‌های المپیك سیدنی رونی ولر، وزنه بردار قدرتمند آلمانی كه قهرمان و ركورددار جهان بود را شكست دادم، مردم آلمان من را خوب به یاد می‌آورند و خیلی از آنها من را می‌شناسند. اما، در میان تیم فوتبال ایران نیز بازیكنان خوبی وجود دارند كه یا در آلمان بازی می‌كرده‌اند و یا اكنون مشغول بازی در تیم‌های آلمانی هستند. مردم آلمان آنها را هم به خوبی می‌شناسند. به هر ترتیب امیدوارم اگر در آلمان حاضر شدم، باعث افزایش روحیه‌ی تیم ملی باشم. به امید موفقیت تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی.»

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه