• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1255
 • يکشنبه 1385/2/31
 • تاريخ :

فقط 5 سرمربى لیگ برتر مشخص شده اند

نیمكت هاى خالى در انتظار سرمربى


كمتر از3 ماه به شروع دور جدید لیگ برتر یا به عبارت بهتر دوره ششم آن باقى مانده است. فعلاً تكلیف دو تیم صعود كننده از دسته اول به این رقابت ها مشخص نشده و طبیعى است كه این دو تیم خوشبخت ناشناس هم براى فصل آینده سیاستگزارى نكرده باشند. یعنى فعلاً14 تیم در این رقابت ها حضور دارند كه از بین آنها فقط5 تیم هستند كه سرمربیان خود را براى فصل آینده مى شناسند. البته در این ? تیم هم هنوز یكى، دو مورد تردیدهاى اندكى دارند ولى قراین و شواهد چنین حكایت دارند كه محمدرضا كربكندى و اكبر میثاقیان هم با ذوب آهن و ابومسلم مى مانند و با احتساب حضور فیروز كریمى در استقلال اهواز و بیژن ذوالفقارنسب در برق شیراز و ابقاى غلامحسین پیروانى در فجرسپاسى، این5 تیم تقریباً سرنوشت مربیگرى خود براى فصل آینده را مى دانند ولى نگاهى به وضعیت9 تیم دیگر خالى از لطف نخواهد بود.

استقلال

در ظاهر قضیه امیر قلعه نویى اعلام كرده كه قراردادش را تمدید مى كند ولى مشكلات و جنگ هاى پنهان و آشكار بعد از كسب قهرمانى باعث شده كه نسبت به وضعیت این تیم هنوز تردید داشته باشیم. اگر قلعه نویى در استقلال ماندنى شد باید در انتظار یك فصل پر تنش براى او باشیم چون هم باید در لیگ قهرمانان آسیا اعتبار استقلال و فوتبال ایران را پاس بدارد و هم در لیگ برتر از عنوان قهرمانى خود دفاع كند.

پرسپولیس

مثلاً حدود12 ماه دیگر از قرارداد آرى هان باقى مانده است و نباید مشكلى وجود داشته باشد ولى مرد هلندى آنقدر از رفتن گفته كه شك داریم اصلاً او یك مربى حرفه اى باشد. شاید هم این جناب كه به نیت مربیگرى تیم ملى به ایران آمده، با از دست رفتن آرزوهایش در این مورد دیگر علاقه اى به ادامه حضور در ایران نداشته باشد. فعلاً كه با حرف هاى خود حسابى هواداران پرسپولیس را كلافه كرده است.

پاس

فعلاً دنیزلى رفته است و با تغییر مدیریت باشگاه حالا سردار غیاثى باید در مورد مربى آینده تیمش تصمیم بگیرد. شایعات مختلفى به گوش مى رسد، از بین ایرانى ها، همایون شاهرخى، مجید جلالى و فرهاد كاظمى كاندیدا هستند ولى در جمع خارجى ها مسؤولان نایب قهرمان لیگ پنجم هنوز به طور كامل مصطفى دنیزلى را بى خیال نشده اند. صحبت از رودى كرول هم مى شود.

فولاد

با نتایج وحشتناكى كه قرمزهاى اهوازى در لیگ پنجم و عرصه آسیایى گرفتند طبیعى است كه باشگاه تمایلى به ادامه كار نناد نیكولیچ در تیم بزرگسالان خود نداشته باشد. فعلاً فولادى ها در كما هستند و نمى دانند كه چه سیاستى را اتخاذ كنند. یك روز صحبت از مربى خارجى مى شود و فردایش تفكرات وطنى مورد پسند قرار مى گیرد.

سایپا

بعد از اخراج عجیب بیژن ذوالفقارنسب آن هم در فاصله2 هفته به پایان لیگ پنجم سعید رجبى نقش مربى موقت را عهده دار شد ولى كاملاً طبیعى است كه او سرمربى سایپا در لیگ ششم نباشد.

مذاكرات براى جذب یك مربى خوب ادامه دارد. فعلاً كه مجید جلالى روى بورس است. در كنار او گزینه هاى خارجى هم مطرح شده اند. مى گویند سایپایى ها حتى یك پیشنهاد نسبتاً رؤیایى به آرى هان هم داده اند.

سپاهان

تاوارس برزیلى تیم را به فینال جام حذفى رسانده و شاید در صورت قهرمانى در این تیم ماندنى شود ولى مذاكرات مدیران سپاهان با چند مربى شاخص داخلى و خارجى كمى تا قسمتى وضعیت را بغرنج مى كند.

آنها قبلاً با قلعه نویى هم صحبت كرده بودند ولى حالا یك شایعه در مورد تلاش براى جذب كریستوف دام در نصف جهان پیچیده است.

ملوان

گرچه مى گویند محمد احمدزاده گزینه اصلى براى به دست گرفتن سكان هدایت این تیم در لیگ ششم است ولى ناخدا سازمند اعلام كرده تا او هست، نصرت ایراندوست هم سرمربى ملوان است.

البته همه چیز به جلسه این هفته هیأت مدیره بستگى دارد. شاید گروه فعلى ماندنى شدند و شاید هم ...

راه آهن

بعد از جدایى فیروز كریمى، وظایف او به بهروز تابانى تفویض شده است اما اینكه او بتواند در طول یك فصل پرفشار از عهده هدایت راه آهن برآید مسأله اى است كه كمى تا قسمتى مدیران راه آهن را مردد كرده است. گزینه خاصى فعلاً مد نظر نیست یا حداقل شایعه اش نپیچیده جز اینكه شاید خداداد عزیزى به عنوان مربى- بازیكن در این تیم مشغول فعالیت شود.

صباباترى

كسب رتبه چهارم لیگ برتر و صعود چند پله اى نسبت به فصل گذشته تنها چشم انداز روشن پیش روى ضیایى براى ابقا است ولى در نقطه مقابل حذف از لیگ قهرمانان آسیا و شایعات مربوط به اختلاف او با تنى چند از بازیكنان پر نفوذ تیم، چشم انداز روشن مورد اشاره را به دوردست ها منتقل مى كند. البته صباتازه حذف شده و به همین خاطر شایعات و مذاكرات دندان گیرى فعلاً وجود ندارد.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه