• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 457
 • سه شنبه 1385/2/19
 • تاريخ :

جام حذفی از سال آینده با نام جام اتحادیه برگزار خواهد شد


جلسه انجمن مطبوعات ورزشی با حضور دکتر فلاحت پیشه نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی در محل اتحادیه باشگاه های فوتبال برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه محمدعلی مرتضوی دبیرکل اتحادیه فوتبال ضمن خوشامد گویی به حاضرین به بیان تاریخچه ای ازشکل گیری اتحادیه باشگاه های فوتبال پرداخت و گفت: اتحادیه با هدف کمک به فوتبال کشور و به عنوان یار و مددکار فدراسیون تاسیس شد و در طول سال های گذشته همواره همکاری صمیمانه و نزدیکی با روسای فدراسیون داشته و در دوره دکتر دادکان با توجه به اینکه ایشان یکی از اعضای اصلی تشکیل دهنده اتحادیه بودند این همکاری و حمایت در جهت کمک به رفع مشکلات اجرایی و سازماندهی فوتبال کشور به شکل ویژه و گسترده تری انجام شد و اقدامات موثری به مرحله اجرا درآمد .

مرتضوی با بیان اینکه امضای تفاهم نامه 17ماده ای بین اتحادیه و فدراسیون فوتبال آخرین و مهم ترین اقدام در زمینه این همکاری دوجانبه بوده است، تصریح کرد: با امضای این تفاهم نامه ازسال آینده مسابقات جام حذفی زیر نظر اتحادیه باشگاه های فوتبال و با نام "جام اتحادیه" برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به خدمات ارزنده دکتر دادکان درجهت رشد و اوجگیری فوتبال کشور در ابعاد داخلی و بین المللی، تاکید کرد : در حال حاضر شرایط به گونه ای است که باید بسترمناسبی که در دوره مدیریت دکتر دادکان در عرصه فوتبال کشور ایجاد شد ادامه یابد و اتحادیه فوتبال این آمادگی را دارد تا همچنان به همکاری نزدیک و صمیمانه خود با فدراسیون فوتبال در ابعاد مختلف ادامه دهد.

مرتضوی ضابطه مند شدن قرارداد بازیکنان فوتبال و تعیین سقف و کف قراردادها بازیکنان را یکی دیگر از اقدامات اساسی اتحادیه در فوتبال کشورعنوان کرد و گفت : این درخواست از سوی سازمان تربیت بدنی به فدراسیون فوتبال مطرح شده و فدراسیون نیز مسئولیت تعیین این شاخص ها را به اتحادیه واگذار کرده و قراراست در جلسه روزچهارشنبه این موضوع با حضور 30 تن از مدیران باشگاه ها مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در نهایت پس از تصمیم گیری نهایی در این زمینه، مصوبات اتحادیه در قالب بخشنامه به باشگاه ها ابلاغ شود .

وی همچنین بر لزوم همکاری متقابل کمیسیون فرهنگی مجلس با اتحادیه فوتبال در تصمیم گیری های کلان تاکید کرد و اظهار داشت : بنده در نامه ای به دکتر افروغ رئیس کمیسیون فرهنگی از ایشان خواستم تا در جلسات تصمیم گیری اتحادیه نماینده ای ازسوی مجلس حضور یابد که ایشان ضمن استقبال از این پیشنهاد متقابلا خواستار این شدند تا اتحادیه نیز نماینده ای را برای حضور در جلسات کمیسیون فرهنگی مجلس معرفی کند که به زودی در این زمینه اقدام خواهیم کرد.

بخش دیگری از این جلسه به موضوع پیگیری پرونده مرحوم پروازی مقدم اختصاص داشت که یکی از اعضای انجمن مطبوعات ورزشی گزارشی از روند رسیدگی به پرونده مرگ مشکوک مرحوم پروازی مقدم و دلایل واهی مطرح شده در خصوص مرگ خود خواسته وی را ارائه داد و خواستار جلوگیری از تضییع حق یکی ازنویسندگان صدیق و معتقد عرصه مطبوعات شد.

در ادامه این جلسه دکتر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس طی سخنانی آخرین اطلاعات و اقدامات انجام شده در جهت پیگیری مرگ مشکوک مرحوم پروازی مقدم دبیر گروه ورزشی روزنامه رسالت را به حاضرین ارائه کرد و گفت : تنها دلیل ما درباره پیگیری پرونده مرحوم پروازی مقدم، شناخت کامل از روحیات و شخصیت آن مرحوم است. بنده شخصاً از ایشان روحیه می گرفتم و به عنوان یک همکار و دوست قدیمی بر خود وظیفه می دانم تا روشن شدن حقایق پرونده موضوع را دنبال کنم. پروازی مقدم نمادی از یک نیروی معتقد و پایبند به مبانی اعتقادی بود و نباید اجازه داد به سادگی خون او پایمال شود.

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه