• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 23404
 • يکشنبه 1390/5/2
 • تاريخ :

بفرمایید شام هزار پوندی!


برنامه های بفرمایید شام و سالی تاک در شبکه من و تو چگونه اند؟

با توجه به روی کار آمدن شبکه ی ماهواره ای من و تو بر آن شدیم تا با بررسی برخی از برنامه های این شبکه پرده از چهره ی دست اندر کاران آن برداشته و مخاطبین را با نکاتی ناگفته از برنامه هایی مانند "بفرمایید شام" و "سالی تالک" آشنا سازیم .

بفرمایید شام

*بفرمایید شام :

صدای زنگ ! میزبان در را به روی میهمانان باز کرده و با احوال پرسی گرمی آن ها را به سمت اتاق پذیرایی راهنمایی می کند ، پس از دقایقی صحبت و سوال از علایق سه میهمان و میزبان برای صَرف شام بر سر میز غذا حاضر می شوند و با پیش غذا و ... گفتگو های چهار نفره ادامه می یابد فردی از مواد اولیه ی غذا سوال می کند ، دیگری از متاهل یا مجرد بودن فرد دیگر و تا انتهای شام بحث داغ و داغ تر می شود و در نهایت با امتیاز دهی به غذاها و رفتار میزبان شب به پایان می رسد اما آن چه از نقاط مثبت این برنامه است رقابتی می باشد که بر سر پخت غذا به افزایش کیفیت و نو آوری می انجامد .

بفرمایید شام برنامه ای است که طی آن چهار فرد ایرانی در آشپزی به رقابت می پردازند و پس از این رقابت که چهار شب به طول می انجامد یک نفر برنده اعلام شده و مبلغ 1000 پوند را بعنوان جایزه دریافت می نماید . در این برنامه آن چه که مهم است امتیازی است که رقبا به یکدیگر می دهند و معیار مشخص و عادلانه ای در میان نیست زیرا هر فردی بها هدف بُرد خویش کمترین امتیاز را به رقبای خود می دهد . پس از پایان غذا به محض این كه افراد از خانه بیرون می آیند ، سوار یك ماشین می شوند و به خاطر پول (جایزه) شروع به غیبت و بدگویی از یکدیگر می كنند و از دل خوری های ایجاد شده طی شب و معایب یکدیگر و ... سخن به میان می آورند و در نهایت بر اساس همین استنباط های شخصی به فرد میزبان امتیاز می دهند .

اما باز هم موضوع به همین جا ختم نمی شود ، در واقع این برنامه چند ضرورت دارد که عدم رعایت آن ها امتیاز منفی را در پی دارد ، این ضروریات عبارتند از :

1)ایجاد روابط گرم و نزدیک با رقبا در شب میهمانی (بوسیدن)

2)هدیه دادن به میزبان (غالبا یک بطری مشروبات الکلی)

3)استفاده از مشروبات الکلی با قدمت چند ساله در غذا

4)کنار هم قرار دادن غذاهای ایرانی و فرنگی

آن چه گفته شد چنین بر می آید که در قبال کم کاری مسئولین مربوطه (رسانه ای) و کم توجهی به اهداف شبکه‌ی :فارسی 1" ، امروز دشمن در قالب شبکه ی "من و تو" با جدیت بیشتری ظاهر شده است

باید توجه داشت که این برنامه در واقع در صدد تعویض ذائقه ی ایرانی و جایگزینی فرهنگ غربی در مسئله ی غذا و روابط بین آقایان و خانم ها می باشد و هدف اصلی آن که در قبالش 1000 پند هزینه کرده است چیزی نیست جز ، فرهنگ زدایی در جامعه ی ایرانی .

*سالی تالک :

برنامه ی نیم ساعته ی "سالی تالک" برنامه ای شاد و طنز آلود است که با تصویر فضایی مملو از رنگ های صورتی و بنفش و با اجرای "سالومه سید نیا" مجری جوان و پُر نشاط این برنامه ، آغاز می شود .
سالی تالک

در این برنامه که "سالومه سید نیا" تهیه کننده و مجری شبکه من و تو و دارای سابقه کار در رسانه ‌های مختلفی از جمله شبکه ی "بی بی سی فارسی" به اجرای برنامه هایی طنز آلود در قالب سیاسی و فرهنگی به مسائل سیاسی و فرهنگی علیه جامعه ی ایران می پردازد . طنزی که بعضا با توهین به مقدسات اسلام و مقامات نظام جمهوری اسلامی همراه بوده و در این میان تبلیغ بهاییت نیز چاشنی کار وی گشته است .

این برنامه که در واقع یک "تاک ‏شو" است با سرک کشیدن به گوشه و کنار جهان موارد جالب و بعضاً عجیب را از اینترنت جستجو کرده و برای مخاطبان پخش می ‏کند . این برنامه که در اشکال مختلف پخش می‏شود حتی خوانندگان لس‏آنجلسی را نیز به تمسخر کشانده و هر هفته بدترین ویدیو ها و آهنگ‏ های آنان را به انتخاب ببیندگان معرفی می‏ کند . آموزش زبان فارسی به کارگردان این برنامه که یک انگلیسی می‏ باشد از نکات دیگر این بخش است . مهم تر از همه کارگردانان "سالی تالک" معمولاً در انتخاب سوژه‏ ها نیز به تمسخر فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران پرداخته و اکثر اوقات به تمسخر رییس جمهور کشور پرداخته و در قالب طنز همه ی چهار چوب ها را می شکنند .

هدف اصلی این برنامه به چالش کشیدن جامعه ی ایران از زوایای مختلف می باشد که در این روند تحریف افکار عمومی نسبت به مسئولین نظام از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

از آن چه گفته شد چنین بر می آید که در قبال کم کاری مسئولین مربوطه (رسانه ای) و کم توجهی به اهداف شبکه‌ی :فارسی 1" ، امروز دشمن در قالب شبکه ی "من و تو" با جدیت بیشتری ظاهر شده است ، شبکه ای که این بار گردانندگان آن نه تنها یک اسرائیلی نیست بلکه فردی از ایران است ، خواننده ای با محبوبیت در زمان سلطنت پهلوی (پیش از انقلاب) ، شبکه ای از جنس ایرانی برای در هم شکستن جامعه ی ایرانی .

آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

با من و تو بدرخشید!

با من و تو بدرخشید!

باید توجه نمود که این برنامه به طور عمده و به جِد قصد دارد که با تاکید وافر بر ایجاد روابط پیش از ازدواج ، نوعی هنجار شکنی و فحشا را بین جوانان اشاعه نماید ، هنجار شکنی که بیشترین تاکیدات اسلام بر ضرورت حفظ آن بوده و ترویج آن ، به نوعی اسلام زدایی محسوب
من هم در اغتشاشات 88 بودم

من هم در اغتشاشات 88 بودم

ماجرا از آن جا آغاز شد که پس از فرونشستن شراره فتنه 88 ، شبکه بی.بی. سی اهرم رسانه های وزارت خارجه انگلیس ، دچار ریزش مخاطب شد، از آن جا بود که وزارت خارجه انگلیس در پی ایجاد رسانه ای برآمد که بر بستر برنامه های متنوع و سرگرم کننده، اهداف سیاسی و ضد ایرا
 علت حذف من و تو 2

علت حذف من و تو 2

روزانه به جای 4 ساعت برنامه 6 ساعت برنامه پخش خواهد شد و هر برنامه بعد از 6 ساعت به استثنای چند برنامه از جمله اتاق خبر تکرار می شوند . شبکه من و تو 1 سرگرم کننده تر میشه و بزودی چند سریال جالب را شاهد خواهید بود
UserName
عضویت در خبرنامه