• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1013
 • يکشنبه 1385/2/17
 • تاريخ :

هشدار علی آبادی به ورزشكاران: با قیافه‌ای مردانه به میادین ورزشی وارد شوید!

این هفته به داستان تغییرات پایان می‌دهم
هیات منصفه ورزش تشكیل می‌شود


معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت‌بدنی در اولین نشست خود با روسای فدراسیون‌های ورزشی تاكید كرد: با هر ورزشكاری كه بخواهد با قیافه‌ای زنانه به میادین ورزشی وارد شود برخوردی جدی و مدیریتی خواهم كرد.

مهندس محمد علی‌آبادی در این نشست به اشاعه‌ی فرهنگ ایرانی و اسلامی در میان ورزشكاران پرداخت و اظهار كرد: شركت در مراسم‌ مذهبی از ارزش‌های بزرگ برای ما محسوب می‌شود؛ اما باید بدانید كه مسایل فرهنگی تنها حضور در مراسم مذهبی نخواهد بود. همین كه شما در این نشست از مسایل فرهنگی صحبت می‌كنید، اولین قدم در راه اشاعه‌ی مسایل فرهنگی خواهد بود.

وی خطاب به ورزشكاران تاكید كرد: انصافاً برای ایران كه دارای تاریخی 2500 ساله در ایران ‌زمین و تاریخی 1400 ساله در دین مبین اسلام است، بسیار زننده است كه جوانان بخواهند با آرایش به میدان مسابقه پا بگذارند. از همین حالا به شما تكلیف می‌كنم كه با این روند به شدت برخورد كنید. اگر شما این كار را انجام ندهید من از حضور ورزشكارانی با ریخت‌ و قیافه‌های زنانه جلوگیری خواهم كرد. اگر آنها از دستم در بروند نیز در آینده محروم خواهند شد. عذر چنین ورزشكارانی را خواهم خواست.

وی افزود: وقتی آقایی وارد زمین شده، موهایش را چند رنگ زده و به آرایش ابروهایش پرداخته، این بی‌احترامی به جامعه‌ است.

رئیس سازمان تربیت‌بدنی ادامه داد: ما با جامعه‌ی جوانی مواجه هستیم كه دوست دارد لباس زیبا و شیك بپوشد، نمی‌خواهیم وارد مسایل ریز فرهنگی شویم. بلكه شما نیز وظیفه دارید از نزدیك و با صمیمیت با آنها برخورد كنید. از روحانیون بخواهید در اردوهای تیم‌های ملی حضور یابند و به هدایت ورزشكاران بپردازند. ممكن است جوانان بدون توجه به انجام كاری پرداخته‌ باشند، بنابراین نباید آنها را از جمع خود برانیم و باید به نرمی و ملاطفت آنها را ارشاد كنیم.

وی خطاب به اعضای حاضر در این نشست گفت كه شما نگران دو تا سه مدال المپیك نباشید و افزود: مسایل اخلاقی برای ما بیشتر از مدال‌های جهانی، المپیك و آسیایی اهمیت دارد.

معاون رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با مقوله‌ی اقتصاد ورزش گفت: شما فدراسیون‌های ورزشی هر كدام به صورت NGO تعریف شده‌اید و باید در راستای اقتصاد ورزش گام‌های جدی بردارید. از طرفی با توجه به بودجه‌ی خوب سازمان تربیت‌بدنی و فدراسیون‌های ورزشی می‌توانیم شركت قدرتمندی داشته باشیم كه منابع سازمان تربیت‌بدنی و فدراسیون‌های ورزشی كه بلااستفاده مانده است را در آنجا برای انجام كارهای اقتصادی جمع كنیم. اگر این رشته را به سرمنزل مقصد برسانیم بخشی از هزینه‌های سازمان تربیت‌بدنی تامین خواهد شد.

وی بیمه‌ی كلیه‌ی جامعه‌ی ورزش و تاسیس بانك ورزش را از جمله دیگر اقداماتی دانست كه برای اجرا در دستور كار قرار دارد.

مهندس علی‌آبادی با اشاره به دیگر منابع درآمدی سازمان تربیت‌بدنی گفت: از محل بند ب تبصره‌ی 7 در سال‌های 82 و 83 مبلغی بالغ بر 10 میلیارد تومان برای سازمان تربیت‌بدنی جذب شد كه با تلاش‌های صورت گرفته از سوی یزدانی‌خرم سرجمع پول‌های دریافتی سازمان تربیت‌بدنی از محل این تبصره كه به بند پ تبدیل شده است از سرجمع پول 82 و 83 عبور كرده‌ایم. من از دیوان محاسبات نیز تشكر می‌كنم كه با مقوله‌ی جذب 30 درصد از اعتبارات دستگاه‌های دولتی نیز برخورد خوبی داشت و قرار است در جلسه‌ی هیات دولت این قضیه به صورت موضوعی دو فوریتی مطرح شود و به صورت قانون به تصویب هیات دولت برسد. اگر چنین قانونی تصویب شود این رقم بالاتر از مجموع اعتبارات سازمان تربیت‌بدنی خواهد بود.

وی در ادامه با تشكر از روسای فدراسیون های ورزشی كه حضورشان در استان‌ها بیشتر شده است گفت: در این خصوص خود روسای فدراسیون‌های ورزشی می‌دانند كه حضورشان در استان های كشور چقدر توانسته است به پیشبرد اهداف آن رشته‌ی ورزشی كمك كند. ساوه شمشكی در سفر اخیری كه من به استان اردبیل داشتم توانست رقم بسیار خوبی را از استانداری جذب كند. دنیامالی رئیس فدراسیون قایقرانی نیز توانسته است در سطح استان‌های كشور كمك‌های خوبی را برای توسعه‌ی قایقرانی فراهم آورد.

وی در ادامه صبحت‌های خود گفت: از طرفی مقرر شده است تا زمانی كه استانداران پول یك درصد ورزش را به ورزش اختصاص ندهند هیچ پولی به آنها داده نشود. همچنین از سوی نهاد ریاست جمهوری نیز مبلغ شصت میلیارد تومان، از محل درآمد سیگار نیز مبلغ شصت میلیارد تومان و از محل بند پ نیز تاكنون مبلغی بالغ بر هشتاد و پنج میلیارد تومان برای پرداخت به سازمان تربیت بدنی به تصویب رسیده، كه سرجمع همه‌ی اعتبارات به بودجه‌ی عمرانی سازمان تربیت بدنی كمك می‌كند.

مهندس علی آبادی با اشاره به حركت به سوی ورزش ارزان گفت: باید سرانه‌ی تخصیصی برای ورزش كردن هر فرد را به پنج هزار تومان برسانیم كه اگر این كار صورت گیرد بی‌تردید ضریب بهره‌وری را توسعه خواهیم داد.

وی همچنین به فدراسیون‌های ورزشی گفت كه شما نمی‌توانید اعتباراتی فراتر از تعهدی كه به سازمان تربیت بدنی دارید ایجاد كنید مگر این كه خودتان درآمدزایی داشته باشید و قطعا باید با برنامه پیش بروید.

رئیس سازمان تربیت بدنی تاكید كرد: در جلسات مشتركی كه با روسای فدراسیون های ورزشی داشتیم نتایج بسیار خوبی حاصل شد. در این راستا من از كلیه‌ی فدراسیون‌های ورزشی می‌خواهم كه ارتباط بسیار نزدیكی با آموزش پرورش، بسیج ورزش و دانشگاه‌ها داشته باشند. چرا كه قلب ورزش در آموزش و پرورش می‌تپد و اگر ارتباط خوبی با آموزش و پرورش نداشته باشیم ورزش توان واقعی خود را از دست می‌دهد. دانشگاه‌ها برای ما نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اما كمتر كسی به عنوان قهرمان از دانشگاه بیرون می‌آید مگر این كه روند قهرمانی از آموزش و پرورش شروع شده باشد.

وی در ادامه از روسای فدراسیون‌های ورزشی درخواست كرد كه مدال‌های خود را در مسابقات آسیایی دوحه تعیین كنند و بگویند كه ما در این مسابقات در چه نقطه‌ای می‌توانیم قرار بگیریم.

رئیس سازمان تربیت بدنی با اشاره به كارهای ضربتی كه باید در ورزش صورت گیرد گفت: مثلا در بوكس باید سی سالن در مراكز استان‌ها تاسیس شود. صد دیواره‌ی كوهنوردی در نقاط مختلف كشور ایجاد كنیم. سی استخر در شهرستان‌های مختلف و با اختصاص قیمت توافقی ایجاد شود. در دوچرخه‌سواری نیز صد دوچرخه مرغوب خریداری شده تا بتوانیم هیات‌های استان‌ها را تجهیز كنیم. در تیر و كمان نیز صد تیر و كمان تولید داخل خریداری شده تا هیات‌هایی را كه می‌توانیم راه‌اندازی كنیم. در شطرنج نیز باید سی خانه‌ی شطرنج در سطح كشور ایجاد شود. در اسكی رئیس فدراسیون اسكی گفته است اگر ما بخواهیم به تعهدات خود جامه‌ی عمل بپوشانیم به ایجاد سی پیست اسكی در سطح كشور نیاز داریم و همچنین قرار است صد قبضه اسلحه در سه مرحله خریداری شده و بین استان‌های مختلف توزیع كنیم. این در حالی است كه خریداری پانزده ست كامل لوازم ژیمناستیك با كیفیت مرغوب از جمله دیگر طرح‌های ما برای استان‌هاست و برای گسترش ورزش اسب دوانی در سطح كشور نیز در سی استان كشور باید به فعال‌سازی قابلیت‌های خود بپردازیم.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان تربیت بدنی با حمایت از ركوردشكنان ورزش، گفت: ما می‌خواهیم فضایی را در ورزش ایجاد كنیم كه كلیه‌ی ورزشكارانی كه صاحب ركوردهای جهانی، المپیك و آسیایی می‌شوند با اختصاص مبلغ خاصی به صورت ثابت از آنها حمایت مالی شود. این قضیه به صورت آیین نامه درخواهد آمد و قطعا برای زنان و مردان به صورت یكسان عمل خواهد شد.

علی‌آبادی با دعوت فدراسیون‌های ورزشی به پرهیز از حاشیه، به واقعه‌ی بزرگ جام‌جهانی فوتبال اشاره كرد و گفت: از همه می‌خواهم در این مسابقات از تیم ملی دفاع كنند و از شایعاتی كه دوستان نابخرد به آن دامن می‌زنند توجه نكنند.

وی ادامه داد: سازمان تربیت‌بدنی باید دائما زیر ذره‌بین مردم باشد، به گونه‌ای كه نه من و نه شما روی صندلی ریاستمان احساس آرامش كنیم. من و شما هنگامی روی این صندلی احساس آرامش می‌كنیم كه قدم‌های موثر و پرقدرتی را در ورزش برداشته باشیم. در این میان تنها شخصی احساس عدم آرامش می‌كند كه ضعف داشته باشد. من و شما هنگامی كه به سوی اعتلای ورزش گام برمی‌داریم هیچ گاه از چیزی نخواهیم ترسید.

وی ادامه داد: ما قصد انجام تغییرات وسیع و گسترده در ورزش را نداریم. در همین رابطه تا پایان هفته تغییرات لازم در دو تا سه فدراسیون ورزشی انجام می‌شود تا به داستان تغییر و تحولات فدراسیون‌ها نیز پایان دهیم. پس از این نیز اگر بخواهیم در فدراسیونی نگاه كارشناسانه داشته باشیم این تصمیم از حوزه‌ی من به تنهایی خارج می‌شود و یك خرد جمعی در مورد آن مدیریت، تصمیم خواهد گرفت.

رئیس سازمان تربیت‌بدنی از تشكیل كمیته‌ای پانزده نفره خبر داد كه برای ارزیابی عملكرد كارشناسی یك فدراسیون ورزشی نقش هیات منصفه را در ورزش بازی می‌كند و خطاب به رئیسان فدراسیون‌های ورزشی گفت: این كمیته كه تركیبی از فدراسیون‌های ورزشی، مسوولان سازمان تربیت‌بدنی و كمیته‌ی ملی المپیك است، هر سه ماه یك بار به ارزیابی عملكرد فدراسیون‌های ورزشی می‌پردازد. گزارش عملكرد فدراسیون‌های ورزشی هر سه ماه یك بار از سوی سازمان تربیت‌بدنی و كمیته‌ی ملی المپیك منتشر می‌شود كه ما نیز پس از این برای هر گونه تصمیم قطعی و نهایی برای یك فدراسیون ورزشی بر این اساس عمل می‌كنیم. یعنی در سه ماه اول ما نقش حمایت و هدایت را بازی می‌كنیم، در سه ماه دوم و در صورت اجرا نشدن دستورات لازم به فدراسیون‌ها اخطار لازم داده می‌شود و در سه ماه سوم اگر رئیس فدراسیونی آنچه را كه ما از آن می‌خواهیم، عملی نكرد، دست به تغییر آن فدراسیون خواهیم زد.

وی ادامه داد: هیات پانزده نفره‌ای كه از آن نام بردم نقش هیات منصفه را بازی می‌كند و هر گونه تصمیم كارشناسی از این فیلتر عبور خواهد كرد و با این توصیف هیچ گونه تصمیمی فردی و با خواست من تنها نخواهد بود.‌

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه