• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2122
 • يکشنبه 1389/11/24
 • تاريخ :

نمايش فيلم حميد فرخ نژاد بعد از 10 سال
نمايش فيلم حميد فرخ نژاد بعد از 10 سال

بالاخره بعد از انتقادات زيادي که نسبت به صداي نامناسب سالن مرکزي جشنواره فيلم فجر در برج ميلاد مطرح مي شد، ديشب صداي سالن بهتر شد تا حداقل براي سانس هاي پنجم و ششم، اصحاب رسانه و تماشاگران حاضر در سالن نمايش برج ميلاد ديالوگ ها را از اول تا آخر به طور کامل بشنوند.


 سالن ها پر مي شوند

با گذشت چند روز از جشنواره و رسيدن نوبت به فيلم هاي مطرح تر، سالن هاي نمايش جشنواره تماشاگران بيشتري را به خود جذب مي کنند. روز گذشته سالن اصلي نمايش برج ميلاد براي فيلم «راه آبي ابريشم» پر شد و فيلم «يه حبه قند» و «اسب حيوان نجيبي است» هم آنچنان با استقبال مخاطبان در برج ميلاد مواجه شدند که حتي بالکن سالن اصلي هم از جمعيت پر شد. البته به نظر بيشتر تماشاگران دو فيلم پاياني آنچنان که فکر مي کردند قوي ساخته نشده بود.

فرخ نژاد:بسياري تنها هنرشان فشار آوردن به جواناني است كه تازه به عرصه هنر وارد ميشوند، من در زمان ساختن «سفر سرخ» يك جوان 30 ساله بودم و حال بعد از گذشت يك دهه از عمرم به اين نتيجه رسيدم كه ساختن فيلم براي تلويزيون كار اشتباهي بود.

• کيفيت صداي سالن برج ميلاد

در چند روز گذشته انتقاد از کيفيت نامناسب صداي سالن مرکزي برج ميلاد به يک رويه عادي روال در نشست هاي نقد و بررسي تبديل شده بود و اين مسئله تا آنجا ادامه پيدا کرد که حتي برخي از کارگردانان شرط کردند در صورتي  فيلم خود را براي نمايش در سالن برج ميلاد در اختيار جشنواره قرار مي دهند که کيفيت صداي سالن ارتقاء يابد. به عنوان مثال ديروز نماينده (صدابردار) فيلم «جدايي نادر از سيمين» به کارگرداني اصغر فرهادي از صبح در سالن مرکزي جشنواره در برج ميلاد حاضر شد تا کيفيت صدا را بسنجد و بگويد که آيا فيلم را در آن سالن نمايش مي دهند يا خير.

بالاخره فشارهاي و انتقادات ديروز بعدازظهر نتيجه داد و صداي سالن مرکزي جشنواره فيلم فجر بهبود قابل توجهي پيدا کرد تا آنجا که بسياري از ميهمانان کيفيت صداي بعدازظهر ديروز با روزهاي گذشته را غير قابل مقايسه مي دانستند.

• روز پنجم نيز سالن برج ميلاد شاهد حضور هنرمندان بسيار و چند چهره شاخص سينمايي و تلويزيوني بود. از جمله اين چهره ها مي توان به پژمان بازغي، مهدي فيوضي، مسعود فراستي، عليرضا كمالي نژاد،  امير شهاب رضويان، غلامرضا موسوي، بهرام رادان، افشين هاشمي، شاهپور پور امين، حبيب رضايي، کامران تفتي، شفيع آقامحمديان، ستاره اسكندري، پيمان يوسفي، احسان عليخاني، برزو ارجمند، داريوش ارجمند، مهران احمدي، غزل صارمي، حبيب دهقان نسب، وحيد جليلي، جواد طوسي، مهدي کرم پور، سامان سالور، پارسا پيروزفر، نيوشا ضيغمي، جهانگير کوثري، رضا کيانيان، بهرام عظيمي، رضا برجي، سروش صحت، محمد رضا شريفي نيا، نگار جواهريان و امير جعفري اشاره کرد. همچنين در سانس هاي پاياني شب گذشته جواد شمقدري، عليرضا سجاد پور و احمد ميرعلايي از مسئولين سينمايي کشور در سالن مرکزي برج ميلاد به تماشاي فيلم ها نشستند.

• بعد از 5 روز پوستر هاي جشنواره بالاخره نصب شد

بعد از گذشتن پنج روز از شروع جشنواره بين المللي فيلم فجر ديروز تازه بسياري از پوسترها و بيلبوردهاي جشنواره در سطح شهر نصب شد. معلوم نيست چرا جشنواره اي که نزديک به سه ده است که برگزار مي شود نبايد حتي در زمينه تبليغات و زمانبندي کارها يک برنامه ريزي مناسب داشته باشد.

• لغو بازيد از «بهمن» و «سپيده» خبرنگاران را ناكام كرد

به گزارش فارس جواد شمقدري؛ معاونت امور سينمايي قرار بود عصر چهارشبنه بازيدي مردمي از دو سينما «بهمن» و «سپيده» داشته باشد و تعدادي از خبرنگاران و عكاسان براي استقبال از معاونت امور سينمايي در كنار سينما «بهمن» منتظر بودند اما بعد از معطلي كوتاه! معلوم شد جواد شمقدري به دليل جلسهاي فوري در معاونت، بازديد از سينماها را لغو كرده و در اين ميان نه تنها مردم بلكه خبرنگاران و عكاسان نيز از بركات اين بازديد ناكام ماندند.

• بالاخره آراي مردمي اعلام شد

روابط عمومي جشنواره فيلم فجر، بر اساس اولين نتايج شمارش آراي مردمي تا 18 بهمن، فيلم سينمايي «آقا يوسف» ساخته علي رفيعي، «راه آبي ابريشم» ساخته محمدرضا بزرگنيا و «باد و مه» ساخته محمدعلي طالبي به ترتيب بيشترين آراي مردمي در سينماهاي محتلف جشنواره را به خود اختصاص دادهاند.

• اختتاميه پربركت براي خبرنگاران

به گزارش فارس روز پنجم جشنواره فيلم فجر  بعد از يك روز تعطيلي به علت برگزاري اختتاميه بخش بين الممل جشنواره در حالي آغاز شد كه تعداد رايانه هاي سالن همكف تقريباً دو برابر شده بود و طبق اظهارت يكي از مسئولان بخش IT «بعد از اختتاميه تمام سيستمهاي آن بخش از طبقه بالا به همكف منتقل شده است» و در ضمن مشكل قطعي مداوم اينترنت نيز حل شد و سرانجام پس از پايان بخش بينالملل جشنواره، آسايشي نصيب خبرنگاران شد.

• اولين فيلم فرخ نژاد بعد از 10 سال عاقبت به خير شد

حميد فرخنژاد از ساعات اوليه روز پنجم جشنواره در مركز همايشهاي برج ميلاد حضور داشت و پس از تماشاي فيلم، با توجه به روحيه طنازش نشست نقد و بررسي مفرحي را براي اصحاب رسانه رقم زد.

فرخنژاد پس از نمايش فيلمش گفت: بسياري تنها هنرشان فشار آوردن به جواناني است كه تازه به عرصه هنر وارد ميشوند، من در زمان ساختن «سفر سرخ» يك جوان 30 ساله بودم و حال بعد از گذشت يك دهه از عمرم به اين نتيجه رسيدم كه ساختن فيلم براي تلويزيون كار اشتباهي بود.

در ششمين روز جشنواره فيلم فجر در سالن نمايش برج ميلاد امروز فيلم هاي، «بهشت اينجاست»  به کارگرداني حميد سليميان ساعت 10 صبح، انيميشن «قلب سيمرغ» به کارگرداني وجيد نصيريان ساعت 13، «آلزايمر» به کارگرداني احمد رضا معتمدي ساعت 15:30، «سيب و سلما» به کارگرداني حبيب الله بهمني 18:30 ، «گلچهره» به کارگرداني وحيد موساييان براي سانس 21:30 و «يکي از ما دونفر» تهمينه ميلاني براي سانس ششم و ساعت 23:45 برنامه ريزي شده است.


بخش سينما وتلويزيون تبيان

فراتر از انتظار

فراتر از انتظار

فراتر از انتظار
شیب ملایم در پایتخت

شیب ملایم در پایتخت

شیب ملایم در پایتخت
از دیرین دیرین تا پایتخت

از دیرین دیرین تا پایتخت

از دیرین دیرین تا پایتخت
زهره و زهرا و روزه کله گنجشکی

زهره و زهرا و روزه کله گنجشکی

زهره و زهرا و روزه کله گنجشکی
UserName
عضویت در خبرنامه