• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1658
 • يکشنبه 1389/11/24
 • تاريخ :

در نشست خبري فيلم «قلب سيمرغ» چه گذشت؟

نشست خبري فيلم «قلب سيمرغ»

انيميشن سينمايي «قلب سيمرغ» به كارگرداني وحيد نصريان و تهيه‌كنندگي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي ساعتي پيش در برج ميلاد به نمايش درآمد و با حضور برخي از عوامل اين فيلم مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

در جلسه‌ نقد و بررسي اين فيلم وحيد نصريان ـ كارگردان اين انيشمن سينمايي ـ عنوان كرد: ‌دقيقا چهار سال است كه ما مشغول ساخت اين فيلم بوده‌ايم و طي شش ماه آخر تنها به امور فني فيلم پرداختيم؛ چرا كه وسواس بسيار زيادي بر روي آن داشتيم.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هايش درباره مخاطب اين فيلم گفت:‌ از ابتدا مخاطب ما به طور كامل مشخص نبود اما حال كه اين فيلم به پايان رسيده از نظر من مخاطب اصلي اين فيلم نوجوانان و بزرگسالان هستند.

نصيريان در ادامه با اشاره به لهجه‌هاي مختلفي كه در اين انيمشن به كار گرفته شده است، اظهار كرد:‌ شايد عده‌اي فكر كنند كه براي طنز از لهجه‌هاي مختلف استفاده كرده‌ايم اما ما هرگز چنين نيتي نداشتيم و خود من به شخصه به تمام لهجه‌ها احترام مي‌گذارم.

شايد عده‌اي فكر كنند كه براي طنز از لهجه‌هاي مختلف استفاده كرده‌ايم اما ما هرگز چنين نيتي نداشتيم و خود من به شخصه به تمام لهجه‌ها احترام مي‌گذارم.

اما در بخش ديگري از اين نشست و در پاسخ به پرسشي مبني بر بودجه دقيق اين فيلم، كارگردان «قلب سيمرغ» گفت:‌ دقيقا 520 ميليون تومان مركز گسترش سينماي مستند و تجربي براي اين فيلم پرداخت كرد و با مبلغي كه خود من سرمايه گذاري كردم در مجموع حدود 670 ميليون تومان هزينه ساخت اين فيلم شد.

وي در پاسخ به يكي از انتقادات صورت گرفته نسبت به اين فيلم هم اظهار كرد:‌ اصلا ادعا نمي‌كنيم اين فيلم بدون ايراد است اما به هر حال بضاعت من در همين اندازه بود و شايد حتي كمتر از اين باشد.

نشست خبري فيلم «قلب سيمرغ»

وحيد نصريان در بخش پاياني صحبت‌هايش در اين نشست با تشكر از تمام عواملي كه در اين فيلم به همكاري با او پرداخته بودند، گفت: چهار سال پيش كه ساخت اين فيلم را آغاز كردم بسيار جوان و تنومند بودم اما طي اين چهار سال پير شدم اما خوشبختانه خيلي خوب پير اين كار شدم و با ساخت اين فيلم تجربه خوبي پيدا كردم.

نصريان در عين حال گفت:‌ جا دارد در اين نشست از مديريت قبلي و جديد مركز گسترش كه از من براي ساخت اين فيلم حمايت كردند تشكر كنم. من اميدوارم از اين پس هم شاهد انيمشن‌هاي سينمايي ديگري باشيم؛ به هر حال فكر مي‌كنم با اين فيلم كمي جاده‌ي ساخت انيمشن صاف و هموار شده و از سنگلاخ‌هاي آن كاسته شده است.

***

شفيع آقا محمديان ـ مديرعامل مركز گسترش سينماي مستند و تجربي و تهيه كننده اين فيلم ـ هم در اين نشست به صحبتي كوتاه پرداخت و عنوان كرد:‌ زماني كه من به مركز گسترش آمدم بسياري از امور اين فيلم انجام شده بود؛ به هر حال از نظر من وحيد نصريان اراده‌ي بسيار قوي داشت و با تمام مشكلاتي كه بر سر راه انيمشن ايران قرار دارد دست و پنجه نرم كرد. اكنون اين فيلم مملو از تجربيات است و من خوشحال هستم از دو فيلم بلند انيمشن كه در مركز آغاز شده، اين فيلم به نتيجه رسيده است. حال سطح اين فيلم به گونه‌اي است كه ما را اميدوار كرده كه از اين پس به شكل جدي‌تري وارد اين عرصه شويم؛ اكنون ما اين وضعيت را داريم كه سالانه دو انيمشن سينمايي توليد كنيم.

مدير عامل مركز گسترش مستند و تجربي در پاسخ به پرسشي كه درباره‌ي اكران اين فيلم مطرح شده بود، هم اظهار كرد: اين انيميشن، فيلم خاصي است كه بايد بگرديم و بهترين زمان براي اكران آن را پيدا كنيم. اكنون با توجه به وضعيت اكران ما در تلاش هستيم كه اين فيلم در زماني مناسب به نمايش درآيد و از همين حالا هم پوسترهاي آن را آماده كرده و برخي كارها را انجام داده‌ايم.

آقامحمديان در اين نشست در پاسخ به سوالي كه درباره بودجه اين فيلم مطرح شده بود، گفت:‌ اين فيلم براي ما بسيار ارزان تمام شده و اميدواريم كه پس از اكران مورد استقبال مخاطبان قرار بگيرد؛ به هر حال هزينه اين فيلم هزينه‌اي ميلياردي نيست و حتي پايين‌تر از هزينه‌هاي معمول اين نوع سينماست و در آن بخش مهمي از هزينه را خود عوامل فيلم تامين كرده‌اند.

نشست خبري فيلم «قلب سيمرغ»

***

امير سحر خيز ـ سوپروايزر اين فيلم ـ هم در اين نشست به ذكر توضيحي كوتاه درباره روند شكل‌گيري اين فيلم پرداخت و اظهار كرد: من به نيابت از تمام افرادي كه براي «قلب سيمرغ» زحمت كشيده‌اند در اين نشست حضور دارم.

وي ادامه داد: كار در اين فيلم بسيار سخت بود و بسياري از مسائل فني و تكنيكي به گونه‌اي بود كه ما براي اولين بار در ايران تجربه مي‌كرديم. اين مساله را هم در نظر بگيريم كه سه سال پيش كه ما اين فيلم را شروع كرديم امكانات و سطح تكنولوژي بسيار متفاوت با امروز بود و شايد اكنون امكان انجام كارهاي بسياري باشد كه آن زمان ميسر نبود.

***

مهرداد رئيسي ـ مدير دوبلاژ اين فيلم ـ هم در اين نشست گفت:‌ با توجه به اين كه اين فيلم اولين تجربه اين دوستان بود آنها بسيار خوب كار كردند و بازيگراني كه براي صداپيشگي اين فيلم انتخاب شده بودند هم بسيار خوب كار كردند و از جمله رضا كيانيان و حميد فرخ نژاد كه در اين فيلم اولين تجربه صداپيشگي خود را پشت سر مي‌گذاشتند بسيار خوب ظاهر شدند و مانند يك گوينده حرفه‌اي عمل كردند.

رئيسي در بخش ديگري از صحبت‌هايش در اين نشست اظهار اميدواري كرد: اين فيلم مورد توجه مخاطبان قرار بگيرد.

وي در عين حال ساخت چنين فيلم‌هايي را تجربه‌اي خوب براي سينماي ايران برشمرد.

نشست خبري فيلم «قلب سيمرغ»

الهام پاوه نژاد ـ يكي از صداپيشگان اين فيلم ـ هم در اين نشست به فعاليت‌هاي قبلي‌اش در زمينه‌ي صداپيشگي اشاره كرد و كار در پروژه «قلب سيمرغ» را تجربه خوبي براي خود برشمرد.

اين بازيگر در عين حال اظهار اميدواري كرد: نهال نوپاي انيمشن سينمايي در ايران مانند خود سينما دچار وضعيتي نشود كه كيفيت آن فداي كميت بشود.

***

مهدي ابوهاشم(نويسنده)، پيام آزادي(آهنگساز)، امين قاضي(صداپيشه) از ديگر عوامل اين فيلم بودند كه در اين نشست به ذكر توضيحاتي درباره روند كار خود پرداختند.

اجراي نشست نقد و بررسي «قلب سيمرغ» را هم رامتين شهبازي بر عهده داشت.

فراتر از انتظار

فراتر از انتظار

فراتر از انتظار
شیب ملایم در پایتخت

شیب ملایم در پایتخت

شیب ملایم در پایتخت
از دیرین دیرین تا پایتخت

از دیرین دیرین تا پایتخت

از دیرین دیرین تا پایتخت
زهره و زهرا و روزه کله گنجشکی

زهره و زهرا و روزه کله گنجشکی

زهره و زهرا و روزه کله گنجشکی
UserName
عضویت در خبرنامه