• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1756
 • پنج شنبه 1389/11/21
 • تاريخ :

پرکاري بازيگران زن در جشنواره فيلم فجر

جشنواره فيلم فجر

پرکارترين بازيگران جشنواره بيست و نهم کدامند؟


در جشنواره امسال بسياري از بازيگران زن و مرد با 2 تا 4 فيلم حضور دارند. از ميان اين بازيگران نيکي کريمي، ليلا حاتمي و لادن مستوفي هر يک با 4 فيلم پرکارتر هستند و در ميان بازيگران مرد تنها داريوش ارجمند با 4 فيلم به جشنواره آمده است.


به گزارش ايران، امسال 81 فيلم ايراني در 4 بخش مسابقه سينماي ايران، خارج از مسابقه، مسابقه فيلم‌هاي اول (نگاه نو و نوعي نگاه به نمايش درمي‌آيند. نگاهي به جدول اين آثار نشان مي‌دهد که اکثر بازيگران و چهره‌ها در جشنواره، فيلم دارند و همچون هميشه تعدادي از آنها پرکارتر از ديگران بوده و با آثار بيشتري در جشنواره حضور دارند. البته اين پرکاري ممکن است محصول فعاليت آنها در سال 89 نباشد بلکه به فراخور حضور آثاري که در سال گذشته يا دوره‌هاي پيش از جشنواره بازمانده‌اند در جشنواره امسال به نمايش درآيند.

بازيگران زن پرکارترند

در جشنواره امسال بسياري از بازيگران زن و مرد با 2 تا 4 فيلم حضور دارند. از ميان اين بازيگران نيکي کريمي، ليلا حاتمي و لادن مستوفي هر يک با 4 فيلم پرکارتر هستند و در ميان بازيگران مرد تنها داريوش ارجمند با 4 فيلم به جشنواره آمده است.

نيکي کريمي امسال 4 فيلم جرم (ساخته مسعود کيميايي)، سوت پايان (ساخته خودش)، خيابان‌هاي آرام (کمال تبريزي) و خيابان بيست و چهارم (سعيد اسدي) را در جشنواره دارد. فيلم «جرم» و «خيابان‌هاي آرام» در بخش مسابقه، «سوت پايان» و «خيابان‌هاي بيست و چهارم» نيز در بخش نوعي نگاه حضور دارند.

اما ليلا حاتمي با 4 فيلم آسمان محبوب (داريوش مهرجويي)، سعادت‌آباد (مازيار ميري)، جدايي نادر از سيمين (اصغر فرهادي) و چيزهايي هست که نمي‌دانيم (فردين صاحب‌ زماني) در جشنواره شرکت دارد که 3 فيلم اول در بخش مسابقه و فيلم آخر در بخش نگاه نو به نمايش درمي‌آيند.

از سوي ديگر لادن مستوفي هم با 4 فيلم چشم (جميل رستمي)، آقايوسف (علي رفيعي)، گلچهره (وحيد موسائيان) و گلوگاه (محمدابراهيم معيري) به جشنواره مي‌آيد. از ميان اين 4 فيلم «آقا يوسف»، «گلوگاه» و «گلچهره» در بخش مسابقه اصلي و «چشم» در بخش نوعي نگاه به نمايش درمي‌آيند.

داريوش ارجمند هم با 4 فيلم جرم (مسعود کيميايي)، راه آبي ابريشم (محمد بزرگ‌نيا)، گزارش يک جشن (ابراهيم حاتمي‌کيا) و پايان نامه (حامد کلاهداري) عنوان پرکارترين بازيگر مرد را داراست که همه آنها به بخش مسابقه سينماي ايران راه يافته‌اند.

امسال 81 فيلم ايراني در 4 بخش مسابقه سينماي ايران، خارج از مسابقه، مسابقه فيلم‌هاي اول (نگاه نو و نوعي نگاه به نمايش درمي‌آيند. نگاهي به جدول اين آثار نشان مي‌دهد که اکثر بازيگران و چهره‌ها در جشنواره، فيلم دارند و همچون هميشه تعدادي از آنها پرکارتر از ديگران بوده و با آثار بيشتري در جشنواره حضور دارند.

بازيگران 3 فيلمي

در ميان بازيگران مرد جشنواره امسال حامد بهداد (با 3 فيلم پرتقال خوني، جرم و سعادت‌آباد)، مصطفي زماني (گزارش يک جشن، سبب من، اينجا تاريک است)، شهاب حسيني (برف روي شيرواني داغ، جدايي نادر از سيمين و سوت پايان)، مهدي هاشمي (آقايوسف، آلزايمر و مصائب چارلي)، فرهاد اصلاني (اسب حيوان نجيبي است، سيزده 59 و يک حبه قند)، اميرحسين آريان (يک حبه قند، برف روي شيرواني داغ و شش نفر زيرباران)، رضا عطاران (اسب حيوان نجيبي است، اخلاقتو خوب کن و ورود آقايان ممنوع)، رضا کيانيان (يک حبه قند، گزارش يک جشن و راه آبي ابريشم)، هادي ديباجي (گلوگاه، پايان‌نامه و سيب و سلما) و حسين ياري (سعادت‌آباد، پرنده‌باز و پاريس تا پاريس) هر يک با 3 فيلم در جشنواره حضور دارند.

اما از ميان بازيگران زن که 3 اثر در بخش‌هاي مختلف جشنواره دارند مي‌توان فقط به پگاه آهنگراني با (ورود آقايان ممنوع، آقايوسف و راه آبي ابريشم) اشاره کرد.

بازيگران 2 فيلمي

از بازيگران مردي که با 2 فيلم در جشنواره حضور پيدا کرده‌اند مي‌توان به صابر ابر (اينجا بدون من و سيزده 59)، پولاد کيميايي (جرم و اينجا تاريک نيست)، مهران رجبي (ورود زنده‌ها ممنوع و شش نفر زير باران)، فريبرز عرب‌‌نيا (پرتقال خوني و خاک و آتش)، فرامرز قريبيان (آلزايمر و بهشت اينجاست)، جمشيد مشايخي (سيزده 59 و جرم)، مهران احمدي (اسب حيوان نجيبي است و سيزده 59)، رضا داوودنژاد (خيابان‌هاي آرام و مرهم)، پارسا پيروز‌فر (اينجا بدون من و اسب حيوان نجيبي است)، اشکان خطيبي (اسب حيوان نجيبي است و سوت پايان)، جمشيد هاشم‌پور (ما سه نفر و گلوگاه شيطان)، دانيال عبادي (يکي از ما دو نفر و پايان دوم)، جعفر دهقان (سيب و سلما و گلوگاه شيطان)، حميد گودرزي (خيابان بيست و چهارم و ما سه نفر) و نيما شاهرخ‌شاهي (پايان‌نامه و آينه‌هاي روبرو) اشاره کرد.

اما بازيگران مطرح زني که امسال دو فيلم در جشنواره دارند عبارتند از:

آناهيتا نعمتي (يکي از ما دونفر و برف روي شيرواني داغ)، طناز طباطبايي (ورود آقايان ممنوع و گزارش يک جشن)، گوهر خيرانديش (گزارش يک جشن و علفزار)، بهنوش بختياري (اخراجي‌ها 3 و ما سه نفر)، هنگامه قاضياني (سعادت‌آباد و برف روي شيرواني داغ)، بهاره رهنما (ما سه نفر و جرم)، نگار جواهريان (يک حبه قند و اينجا بدون من)، مريلا زارعي (گزارش يک جشن و جدايي نادر از سيمين)، مهتاب کرامتي (آلزايمر و اسب حيوان نجيبي است) و ويشکا آسايش (پرتقال خوني و ورود آقايان ممنوع) و لعيا زنگنه (جرم و خيابان‌هاي آرام).

تک فيلمي‌ها

از بازيگران مطرحي هم که در اين دوره يک فيلم دارند مي‌توان به عزت‌الله انتظامي (راه آبي ابريشم)، محمدعلي کشاورز (فرزند صبح)، محمدرضا فروتن (خيابان‌هاي آرام)، سعيد پورصميمي (يه حبه قند)، اکبر عبدي (اخراجي‌ها 3)، امين حيايي (اخراجي‌ها 3)، علي دهکردي (اخراجي‌ها 3)، هديه تهراني (فرزند صبح)، آتيلا پسياني (فرزند صبح)، علي نصيريان (ارتباط خانوادگي)، مهناز افشار (سعادت‌آباد)، اسماعيل خلج (سيب و سلما)، همايون ارشادي (آينه‌هاي روبرو)، مهتاب کرامتي (آلزايمر)، محمد کاسبي (آسمان هشتم)، علي مصفا (آسمان محبوب)، بهرام رادان (راه آبي ابريشم) و پرويز پرستويي (سيزده 59) اشاره کرد.

سينما و تلويزيون تبيان


خبرآنلاين

 
بهترین‌های هنر کشور در سال 1386

بهترین‌های هنر کشور در سال 1386

بهترین‌های هنر کشور در سال 1386
بهترین های جشن حافظ معرفی شدند

بهترین های جشن حافظ معرفی شدند

بهترین های جشن حافظ معرفی شدند
وقتی ترانه پانزده ساله بود

وقتی ترانه پانزده ساله بود

وقتی ترانه پانزده ساله بود
همه چيز درباره سومين اخراجي‌ها

همه چيز درباره سومين اخراجي‌ها

همه چيز درباره سومين اخراجي‌ها
UserName
عضویت در خبرنامه