• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1001
 • سه شنبه 1389/11/19
 • تاريخ :

جشنواره تجسمی فجر در غنا
جشنواره تجسمی فجر در غنا

سومین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز یکشنبه، طی مراسمی در موزه هنرهای معاصر تهران کار خود را آغاز کرده و آثار رسیده به این جشنواره در هفت رشته رقابتی  نقاشی، عكاسی، پوستر، خوشنویسی، نگارگری، سفال و سرامیك و كاریكاتور و در رشته هنر جدید در بخش جنبی و آثار هنرمندان پیشكسوت و استادان در بخش جنبی در موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگسرای نیاوران، موسسه فرهنگی هنری صبا، موزه فلسطین و مركز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی (برج آزادی ) و 23 استان، جزیره كیش و شش كشور از دوشنبه 18 بهمن‌ماه به نمایش در آمده است.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه حمیدرضا شاه‌آبادی معاون هنری وزارت ارشاد، محمود شالویی رئیس مرکز هنرهای تجسمی، عباس میرهاشمی دبیر جشنواره و تعداد زیادی از هنرمندان، نمایندگان رسانه‌های گروهی و علاقمندان به هنر حضور داشتند.

همزمان با سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در آكرا، پایتخت غنا، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این كشور نیز برپا شد و آثار احسان قائمی و بابك حجازی در رشته‌های نگارگری و خوشنویسی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت

.

در افتتاحیه این دوره از جشنواره نیز استقبال گسترده علاقمندان باعث ازدحام شد، اما همین شرکت‌کنندگان بعد از مراسم افتتاحیه، از آثار رسیده به جشنواره بازدید کردند. در این مراسم کتاب سومین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شامل تصاویر آثار رسیده به این جشنواره به نمایش رونمایی شد.

آشنایی بیشتر با هنر ایران

همزمان با آغاز سومین جشنواره تجسمی فجر در کشورمان، آثار قابل تکثیر این جشنواره از جمله کاریکاتور و نقاشی در موزه ملی آکرا، در پایتخت کشور عنا نیز به نمایش در آمده است. مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور سفیر و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در غنا و معاون وزارت فرهنگ غنا و بسیاری از علاقمندان به هنر ایرانی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، فرامرز لطیفی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با اشاره به پیشرفت های علمی، فرهنگی و هنری ایران پس از انقلاب اسلامی گفت : بخشی از دستاوردهای هنری امروز در این نمایشگاه ارائه شده است و با توجه به پیشینه فرهنگی دو كشور و تفاهم نامه امضاء شده، بستر مناسبی برای گسترش روابط فرهنگی،‌ هنری وجود دارد.

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز با تأكید بر تعامل فرهنگی، هنری ایران و غنا از وزارت فرهنگ غنا و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری نمایشگاه آثار جشنواره تجسمی فجر در موزه ملی آكرا، قدردانی كرد. خانم ریبكا ، معاون وزیر فرهنگ غنا در این مراسم تفاهم نامه بین دو كشور زمینه مبادلات گسترده و همكاری بیشتر در عرصه هنرهای تجسمی را فراهم می‌كند.

معاون وزیر فرهنگ غنا با اشاره به سفر سال 2010 وزیر  فرهنگ غنا به ایران اظهار امیدواری كرد: این برنامه‌ها موجب آشنایی بیشتر با هنر ایران و تعمیق پیوند فرهنگی دو كشور خواهد شد.

همزمان با سومین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر در آكرا، پایتخت غنا، هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در این كشور نیز برپا شد و آثار احسان قائمی و بابك حجازی در رشته‌های نگارگری و خوشنویسی در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.


بخش هنری تبیان

 سفرهای استانی نمایشگاه عکس خوشرو

سفرهای استانی نمایشگاه عکس خوشرو

سفرهای استانی نمایشگاه عکس خوشرو
گالری گردی در آخر خرداد

گالری گردی در آخر خرداد

گالری گردی در آخر خرداد
نوآوری به شرط حفظ سنّت ها

نوآوری به شرط حفظ سنّت ها

نوآوری به شرط حفظ سنّت ها
بسم الله هایی به شکل سیمرغ

بسم الله هایی به شکل سیمرغ

بسم الله هایی به شکل سیمرغ
UserName
عضویت در خبرنامه