• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1213
 • سه شنبه 1384/11/4
 • تاريخ :

علی كریمی :

برای ماندن در بایرن مونیخ آخر فصل تصمیم می گیرم

ایران به راحتی بازی های دوستانه را از دست می دهد


حضور در تهران همراه با بایرن مونیخ بهترین فرصت برای علی كریمی بود تا او پس از پشت سر گذاشتن یك نیم فصل سخت در بوندس لیگا شارژ روحی شود. پس از بازگشت از دبی تمرینات طاقت فرسای بایرن در سرمای شدید آلمان ادامه دارد.

علی كریمی كه چندان با این شرایط آشنا نیست روزهای سختی را سپری می كند. او در ابتدای فصل هم تمرینات پرفشار فیلیكس ماگات را با موفقیت پشت سر گذاشت و در حال حاضر نیز در صدد است تا با آمادگی كامل نیم فصل دوم را شروع كند.

كریمی در بازی دوستانه بایرن مقابل لیپشتات كه عصر یکشنبه برگزار شد خوش درخشید و در پیروزی پنج بردو بایرن، گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

در خصوص آخرین وضعیت كریمی در بایرن و مسائل مختلف دیگر گفت و گویی را بااو انجام داده است:

 از حضور بایرن در ایران شروع كنیم. این موضوع برای تو جالب بود، اینطور نیست؟

بله، خیلی دوست داشتم همراه با بایرن به تهران بیایم و خوشبختانه این اتفاق افتاد. پس از مدتها دوباره حضور گرم تماشاگران پرسپولیس را حس كردم و این رویارویی بسیار خاطره انگیز بود.

 بایرنی ها از حضور در ایران و استقبال ایرانی ها راضی بودند؟

تمامی بازیكنان و مسوولان باشگاه از این سفر راضی بودند و خوشبختانه مشكل خاصی هم پیش نیامد.

 در خصوص وضعیت فعلی بایرن صحبت كن.

پس از پشت سر گذاشتن اردوی دبی تمرینات خود را در آلمان دنبال می كنیم و هر چند روز یك بار هم بازی دوستانه انجام می دهیم. اینجا هوا وحشتناك سرد است و تمرینات سخت ماگات همه را از پا درآورده است.

 تحمل این شرایط برای تو سخت است؟

واقعا روزهای سختی را پشت سر می گذارم و تمرین كردن در دمای 20- درجه عذاب آور است. چند سال در امارات بازی كردم و این كشور از لحاظ آب و هوایی تفاوت زیادی با آلمان دارد، به هر حال چاره ای نیست و باید تحمل كنم.

در بازی دوستانه بایرن مقابل لیپشتات هم گل زنی كردی.

بله، گل سوم تیم را به ثمر رساندم. البته در این بازی از نیمه دوم جایگزین ماكای شدم.

 از عملكرد خودت در نیم فصل اول بوندسلیگا راضی هستی؟

اولین سالی است كه در بایرن هستم و در مجموع فكر می كنم همه چیز به خوبی پیش رفته است. امیدوارم در نیم فصل دوم عملكرد بهتری داشته باشم.

 خیلی ها دوست دارند بدانند كه كریمی در پایان این فصل قرارداد خود را تمدید می كند یا نه؟

ببینید، هنوز بوندسلیگا به اتمام نرسیده و مشخص نیست چه اتفاقاتی خواهد افتاد. من در تهران هم گفتم كه به این موضوع فكر نمی كنم، برای ماندن در بایرن آخر فصل تصمیم می گیریم.

 به نظر تو بایرن مونیخ این فصل در بوندسلیگا قهرمان می شود؟

ما سرشناس ترین تیم آلمان هستیم و تمامی تیمها با انگیزه خاصی مقابل بایرن بازی می كنند. اگر در نیم فصل دوم هم این روند را ادامه دهیم به طور حتم قهرمان خواهیم شد.

 اصلی ترین رقیبان بایرن چه تیم هایی هستند؟

هامبورگ و وردربرمن تا به اینجا خوب پیش آمده اند ولی من معتقدم بایرن مونیخ برای قهرمانی از شانس بیشتری برخوردار است.

چرا ماگات در لیگ قهرمانان اروپا كمتر از تو استفاده می كند؟

ببینید، تمامی بازیكنان بایرن مونیخ ستاره هستند و نباید توقع داشت كه در اكثر بازی ها فیكس باشم. در ضمن لیگ قهرمانان اروپا مهمترین تورنمنت باشگاهی در این قاره محسوب می شود و باید با تجربه ای بالا در این مسابقات بازی كنم.

 كمی در خصوص تیم ملی صحبت كنیم. این روزها عدم انجام بازی های تداركاتی با تیمهای مختلف یكی از مباحث مهمی است كه در مورد تیم ملی مطرح می شود و خیلی ها از این موضوع نگران هستند كه ایران در آستانه جام جهانی برنامه خاصی ندارد...

من قبلا هم گفتم كه برای حضور پرقدرت در جام جهانی باید با چند تیم قوی از سه قاره اروپا، آمریكا و آفریقا بازی كنیم ولی متاسفانه به راحتی بازی های دوستانه را از دست می دهیم و با این شرایط مشخص نیست كه در جام جهانی چه سرنوشتی در انتظار ایران است.

 قرار بود با اوكراین بازی كنیم ولی برگزاری این دیدار هم منتفی شد.

در جریان برگزاری این بازی دوستانه قرارداشتم. دیدار با اوكراین كه یكی از تیمهای راه یافته به جام جهانی است هدیه خداوند بود ولی متاسفانه این بازی را هم از دست دادیم.

این شرایط نگران كننده نیست؟

همینطور است، مسوولان فدراسیون فوتبال باید شرایط را فراهم كنند تا قبل از جام جهانی با چند تیم قوی بازی كرده و نقاط ضعف خود را شناسایی كنیم.

خودت برای جام جهانی چه برنامه ای داری؟

حضور در جام جهانی بزرگترین افتخار است كه یك فوتبالیست در دوران بازیگری خود به آن می رسد. مطمئن باشید این فرصت را به راحتیاز دست نخواهم داد و سعی می كنم یكی از ستاره های ایران باشم.

UserName