• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 904
 • سه شنبه 1384/10/20
 • تاريخ :

محمد دادكان: در صورت لزوم همچون گذشته از مربیان ایرانی در كادر فنی استفاده خواهیم كرد

دهم اسفند با یكی از سه تیم اسپانیا، تركیه یا اوكراین بازی خواهیم داشت
تیم ملی در اتریش اردو می‌زند


رییس فدراسیون فوتبال جلسه‌ی مشترك با سازمان تربیت بدنی را جلسه‌ای مفید ارزیابی كرد و گفت: این جلسه به پیشنهاد خود ما تشكیل شد و در آن، درباره‌ی مسایل فنی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی گفت‌وگو انجام شد.

دكتر محمد دادكان پس از پایان جلسه‌ی مشترك فدراسیون فوتبال با سازمان تربیت بدنی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: حضور در چنین جلساتی از وظایف كلیه‌ی فدراسیون‌ها است. ما برای حضور قدرتمندانه‌ی تیم ملی در جام جهانی پیشنهاد برگزاری چنین جلسه‌ای را ارایه كردیم. در این جلسه در مورد مسایلی همچون مسایل فنی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی بحث شد.

وی به حلسه‌ی پیشین فدراسیون با معاون ورزشی سازمان تربیت بدنی اشاره كرد و گفت: در جلسه‌ی قبل در گروهی كوچك‌تر مسایل فوتبال را مورد بحث قرار دادیم؛ اما، در نشست امروز با حضور نمایندگان گروه‌های فنی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی بحث‌های مختلفی مطرح شد.

دادكان در مورد نشست مشترك فدراسیون با اعضای كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: دیدگاه‌های مجلس برای ما قابل درك و فهم است؛ ما آنها را می‌پذیریم. مجلس حق دارد كه نسبت به فوتبال كشور اظهار نظر كند و ما نیز پذیرای آن هستیم. نمایندگان محترم هیچ مساله‌ای را خارج از چارچوب مطرح نكردند. آنها از ما خواستند كه از نظرات كارشناسی خبرگان بی‌حاشیه استفاده كرده و از مربیان ایرانی بیشتری در كادر فنی استفاده كنیم. ما نیز این مساله را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در صورت لزوم همچون گذشته از حضور مربیان ایرانی در كنار كادر فنی فعلی استفاده خواهیم كرد.

وی در مورد بازی‌های دوستانه‌ی تیم ملی كشورمان گفت: بر اساس تقویم فیفا تمام تیم‌های راه یافته به جام جهانی می‌توانند تا شروع این رقابت‌ها چهار بازی دوستانه‌ی رسمی انجام دهند. بر همین اساس مكاتبات خود را آغاز كرده‌ایم تا بتوانیم در تاریخ دهم اسفند دیداری دوستانه با یكی از سه تیم اسپانیا، تركیه و اكراین برگزار كنیم. پس از آن و پیش از حضو در اردوی آلمان كمپی را در اتریش برپا خواهیم كرد و طی آن مدت، دو بازی دوستانه انجام خواهیم داد و پیش از حضور در جام جهانی نیز یك بازی دوستانه‌ی دیگر نیز برگزار خواهیم كرد.

وی افزود: مكاتباتی با اسپانیا، تركیه و اكراین داشته‌ایم؛ قرار است كه آنها پاسخ نهایی خود را امروز به ما اعلام كنند.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران از حضور تیم ملی امید در دیدار برابر تایوان در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آسیا خبر داد.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال كه چرا پرسپولیس می‌تواند دیداری بزرگ با بایرن مونیخ انجام دهد؛ اما، تیم ملی امكان برگزاری چنین دیداری را ندارد گفت: هم اكنون نیم فصل رقابت‌های اروپایی است و بایرن مونیخ برای اردویی به دوبی آمده است. پرسپولیس از این موقعیت استفاه كرده و آنها را برای این بازی به تهران دعوت كرده است؛ اما، تیم ملی پس از مسجل شدن صعودش به جام جهانی نمی‌تواند چنین بازی برگزار كند، چرا كه امكان حضور بازیكنان لژیونر در چنین دیدارهایی فراهم نیست. ما باید دیدار دوستانه‌ای را برگزار كنیم كه بتوان در آن از لژیونرها نیز استفاده كرد.

دادكان درباره‌ی بودجه‌ی فدراسیون فوتبال و مذاكرات با سازمان تربیت بدنی گفت: در سه سال و شش ماه گذشته كه در فدراسیون فوتبال بودم، هیچ گاه برای بودجه با كمیته‌ی ملی المپیك و سازمان تربیت‌بدنی مذاكره‌ای نداشته‌ام و به كمك خدا فدراسیون توانسته كه نیازهای مالی خود را تامین كند.

UserName