• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1074
 • چهارشنبه 1384/8/4
 • تاريخ :

انتخاب 4نفرازاعضای هیئت مدیره پرسپولیس

رییس مركز توسعه‌ی ورزش قهرمانی سازمان تربیت بدنی تاكید كرد: با حضور نمایندگان دو باشگاه پرسپولیس و استقلال كه وابسته به سازمان تربیت بدنی هستند نیازی به حضور من در كمیته‌ی تربیت بدنی مجلس نبود.

مهدی قدمی با ابراز خرسندی از پیگیری كمیته تربیت بدنی مجلس در مسائل روز ورزش با بیان این كه هیچ گونه نامه رسمی برای حضور در جلسه‌ی بررسی مشكلات دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در كمیته‌ی تربیت بدنی مجلس دریافت نكرده است ، گفت: این نشست مربوط به مسایل جاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بود و با توجه به این كه دو باشگاه فوق وابسته به سازمان تربیت بدنی هستند نیازی به حضور من در این نشست وجود نداشت. ما نیز در سازمان تربیت بدنی مسایل كلان‌تری را پیگیری می‌كنیم كه به موقع از نمایندگان كمیته‌ی تربیت بدنی مجلس می‌خواهیم كه در نشست‌های ما شركت كنند.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا بهتر نیست نمایندگان مجلس به مسایلی كلان‌تر در حوزه‌ی ورزش مانند اعتبارات پ ماده 117 و یا اعتبارات دستگاه ورزش كه با مشكلی جدی روبرو است بپردازند توضیح داد: ما نمی‌توانیم برای همكاران خود تعیین تكلیف كنیم. اما مسایل كلانی مانند بند پ ماده 117 نیاز به ساماندهی خاصی دارد كه ما باید در قالب طرحی آن را به مجلس بفرستیم كه هنوز به نتیجه‌ی لازم نرسیده‌ایم. مهم‌تر از همه اعتبارات ورزش كشور است. كل پولی كه در اختیار فدراسیون‌ها می‌گذاریم گاهی به اندازه‌ی یك باشگاه ورزشی در كشور نیست. این‌ها مسایل كلان ورزش كشور است كه اگر به سرعت حل شود مشكلاتی مانند باشگاه پرسپولیس و استقلال نیز در داخل آن بهتر حل خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در ورزش نیاز به تغییر نگرشی كلی داریم. اگراصل موضوع در ورزش حل شود مشكلات ورزش قهرمانی، باشگاه‌ها، ورزش حرفه‌ای، ورزش زنان و ... همگی حل خواهد شد كه بی‌تردید برای رسیدن به چنین وضعیت آرمانی نیازمند حمایت‌های كلان دولت و مجلس را داریم. اما اگر مجلس به واسطه‌ی نمایندگی آنها برای مردم علاقه‌مند پیگیری مسائلی هستند سازمان تربیت بدنی مخالفتی ندارد.

وی ادامه داد: بی‌تردید در مقابل مسایل كوچك‌تر مدیران تخصصی بهتر می‌توانند پاسخگو باشند. بنابراین در نشست كمیته تربیت بدنی مجلس حضور هیات مدیره و مسوولین باشگاه بهتر بود تا حضور مسوولان سازمان تربیت بدنی.

قدمی همچنین گفت: برای پاسخگویی به مسایل مختلف در ورزش به جاهای گوناگونی دعوت می‌شویم اگر قرار باشد معاونان و رییس سازمان تربیت بدنی همه‌ی وقت خود را روی این دعوت‌ها بگذارند از كار اصلی خود بازمی‌مانند. این در حالی است كه ما مقامات مرتبط با موضوع را به جلساتی كه در آن دعوت می‌شویم می‌فرستیم. اما اگر موضوع حالت عمومی داشته باشد و تعداد زیادی از فدراسیون‌های ورزشی و باشگاه‌ها به آن مرتبط باشند قطعا باید معاون یا رییس مربوطه در جلسه حضور یابد و نسبت به موضوع طرح شده پاسخگو باشد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا اقدام كارشناسی خاصی در سازمان تربیت بدنی برای پرونده‌ی صنعت نفت آبادان در حال انجام است اظهار كرد: با توجه به این كه پرونده در مرجع ذیصلاح قانونی در حال رسیدگی است ما مجاز به دخالت نیستیم. طبق قانون وقتی پرونده‌ای با چنین شرایط در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفته و رای اولیه صادر شده و هم اكنون در مرحله‌ی تجدید نظر قرار دارد وقتی دستگاه قضایی در حال انجام امور است دستگاه اجرایی نمی‌تواند وارد ماجرا شود. مگر این كه دستگاه قضایی سوال خاصی را از ما بپرسد و ما پاسخگو باشیم. اگر در چنین موردی ورود كنیم دخالت در روند پرونده تلقی می‌شود بنابراین منتظریم تا رای نهایی دستگاه قضایی صادر شود.

وی در رابطه با آخرین اقدامات انجام شده در خصوص تعیین تركیب هفت نفره‌ی هیات مدیره‌ی باشگاه پرسپولیس گفت: در این تركیب هفت نفره نیروهای ورزشی ـ اقتصادی و اجرایی حضور دارند، اما ما روی دو قضیه به صورت همزمان تاكید داریم. یكی انتخاب و دیگری هماهنگی بین نفرات است و به صورت جدی دو موضوع فوق را پیگیری می‌كنیم چرا كه اگر ما هفت نفر هیات مدیره را انتخاب كنیم اما آنها با یكدیگر هماهنگ نباشند بی‌تردید به همان چالش‌های گذشته بازخواهیم گشت.

قدمی با اعلام این خبر كه از تركیب هفت نفره‌ی مورد نظر چهار نفر قطعی شده‌اند اظهار كرد: این در حالی است كه تا تركیب نهایی بسته نشود نمی‌توانیم لیست را معرفی كنیم چرا كه می‌خواهیم اقدامی اساسی انجام دهیم و استحكام لازم به مدیریت باشگاه بازگردد. بنابراین عملكرد ما باید بدون هر گونه تعجیلی صورت پذیرد. امیدواریم با تعیین هیات مدیره جدید آنها نیز با همان روند كارشناسی كه ما آن را طی كرده‌ایم مدیر عامل را انتخاب كنند.

وی با تاكید بر هماهنگی اعضای هیات مدیره گفت: پس از انتخاب چهار نفر از اعضای هیات مدیره پرسپولیس، سه نفر از اعضای فوق با یك نفر مخالف بودند كه ما با هدف تعامل و هماهنگی هیات مدیره، این نفر را حذف و یك عضو دیگر را جایگزین كردیم.

UserName