• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 5069
 • شنبه 1384/7/9
 • تاريخ :

گفتگو با هافبک ملی پوش کشورمان ( جواد نکونام)


بیوگرافی:

نام: جواد

شهرت: نکونام

تاریخ تولد: 11/6/1359

شماره پیراهن: شش

در مورد پاس

به پاس با تمام وجود عشق می ورزم. در حقیقت پاس عشق دوم من است. همان مقدار که به آن علاقه دارم از آنها هم انتظار و توقع دارم. من فکر می کنم که توانسته ام دین خود را به این تیم ادا کرده باشم. اکنون آنها باید پا پیش بگذارند.

پاس با آمدن دنیزلی به یک تیم حرفه ای تبدیل شده است. زیرا تفکرات دنیزلی کاملاً حرفه ای است.

در مورد دنیزلی

یک مربی بزرگ و اهل فن و با تفکرات حرفه ای است. او را هیچگاه عصبی ندیده ام. به هنگام مسابقه حتی با تیم های بزرگ هرگز دچار استرس نمی شود. می گوید، یک مربی نباید دچار استرس شود، زیرا قرار گرفتن در این وضعیت تاثیر منفی روی روحیات بازیکنانش خواهد گذاشت و تیمش از مسیر اصلی خارج خواهد شد. دنیزلی را یک مربی بزرگ می دانم که به کارش احاطه و تسلط کامل دارد. او از مربیان کار بلد است. او پاس را به خوبی متحول کرده است.

در مورد کایزرسلاترن

قرار بود به تیم کایزرسلاترن آلمان انتقال یابم. همه چیز آماده شده بود اما در دقیقه 90 یک مشکل کوچک ما را از سفر به آلمان و پیوند خوردن به کایزرسلاترن بازداشت. در این خصوص گله دارم. این همان انتظار و توقع من از پاسی ها بود. آنها باید به من کمک می کردند. چون من یک پاسی خالص هستم. انتقال به تیم کایزرسلاترن فوتبال و زندگی مرا محتول می کرد. باید یک روز متحول شده و به فکر آینده و زندگی باشم و خود را در این راه بیمه کنم. اگر مشکلی نباشد پس از نیم فصل اول می روم .

در مورد برانکو

برانکو را قبول دارم، او فوتبال را خوب می فهمد و خوب آنالیز می کند. برانکو در راه مهره چینی تبحر دارد و اصولاً تیمش را با شرایط زمان و با شناخت از حریفان آرایش می دهد.

او از خود کارنامه قابل قبولی در فوتبال ایران به یادگار گذاشته است. فوتبال ایران هرگز نام برانکو را از یاد نخواهد برد.

در مورد تیم ملی

از اینکه با تیم ملی فوتبال ایران توانستم به جام جهانی صعود کنیم، خوشحال هستم. این نکته بزرگترین افتخار ورزشی ام است.

می خواهم با تیم ملی درجام جهانی فراتر از نام خود ظاهر شوم. به اعتقاد من اگر این انگیزه در نزد تک. تک بازیکنان رشد کند، بدون شک در جام جهانی به عنوان پدیده مطرح خواهیم شد. با صعود تیم ملی به جام جهانی که بنده نیز یک عضو کوچک آن هستم، به آرزوهای ورزشی ام دست یافته ام.

در مورد لیگ برتر

اگر برنامه ریزی انسجام داشته باشد. اگر دست اندرکاران برگزار کننده بازیها، بی جهت تعطیلات را حاکم نکنند، لیگ برتر ما از نادرترین و بهترین لیگ ها محسوب خواهد شد. برگزاری مداوم و بدون وقفه بازیها باعث خواهد شد، تا استعدادها به خوبی رشد کنند. لیگ برتر، فوتبال ما را جوان کرده است.

در مورد شماره پیراهن

نکته خاصی برای انتخاب پیراهن شماره شش وجود ندارد. فقط یک علاقه توانسته است مرا برای پوشیدن پیراهن شماره شش به خود جلب کند. در باشگاه پاس و تیم ملی همین پیراهن را بر تن می کنم. اگر به تیم دیگری هم راه یابم، حتی آن تیم خارجی باشد، باز شماره 6 را بر تن خواهم کرد.

در مورد قهرمانی لیگ برتر

اظهارنظر در این خصوص زود است. اما پاس برای قهرمانی در لیگ بازی می کند. وضعیت قطعی تیم ما در این دو هفته نشان داد که می توانیم قهرمان لیگ برتر باشیم. اصولاً تفکر تیم پاس برای قهرمانی شکل گرفته است.

 پاسخ منفی پاس به کایزرسلاترن 

 ستاره ملی پوش پاس در راه بشیکتاش 

UserName