• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2731
 • چهارشنبه 1384/5/26
 • تاريخ :

ورزشگاه پرسپولیس افتتاح شد

با حضور مهندس مهرعلیزاده؛
كلنگ احداث ورزشگاه پرسپولیس به زمین زده شد


كلنگ احداث ورزشگاه اختصاصی پرسپولیس تهران دیروز توسط مهندس محسن مهرعلیزاده رییس سازمان تربیت بدنی در شهر جدید پرند به زمین زده شد.

مراسم كلنگ‌زنی ورزشگاه جدید باشگاه پرسپولیس با حضور رییس سازمان تربیت بدنی، خطیب مدیر عامل باشگاه پرسپولیس و جمعی از پیشكسوتان این باشگاه از جمله، حسین كلانی، جعفر كاشانی، همایون بهزادی، بیوك وطنخواه، زادمهر و رحیمی و همچنین تقی زاده معاون اشتغال سازمان تربیت بدنی، میریان معاون وزیر مسكن و امام جمعه و فرماندار پرند برگزار شد.

مجموعه‌ی ورزشی باشگاه پیروزی 63 هكتار است. استادیوم فوتبال این مجموعه در فاز اولیه گنجایش 35 هزار نفر را دارد كه قابلیت افزایش پنجاه تا پنجاه و پنج هزار نفر در آن پیش بینی شده است.

همچنین این مجموعه ورزشی دارای سالن‌های ورزشی چند منظوره، موزه‌ی پرسپولیس، آكادمی، انستیتو تحقیقاتی، دریاچه و پیست دوومیدانی و اتومبیلرانی است.

نه زمین استاندارد فوتبال و یك هتل دوازده طبقه از دیگر امكانات مجموعه‌ی ورزشی باشگاه پرسپولیس است.

مهرعلیزاده:

پرسپولیس و استقلال نبودند فوتبال ما رشد فعلی را نداشت

این دو باشگاه مانند فرزندان من هستند

باشگاه‌های ما باید همانند چلسی و رئال مادرید شوند

رییس سازمان تربیت بدنی در حاشیه‌ی مراسم كلنگ زنی ورزشگاه اختصاصی باشگاه پرسپولیس تهران گفت: این كار یكی از بزرگ‌ترین آرزوهای قلبی من را محقق كرد.

محسن مهرعلیزاده اظهار كرد: از نخستین روز حضورم در سازمان تربیت بدنی احداث ورزشگاه برای دو تیم استقلال و پرسپولیس یكی از آرزوهای قلبی من بود كه خوشبختانه این اقدام در مورد پرسپولیس صورت گرفت و امیدوارم در مورد استقلال و سایر باشگاه‌ها نیز در آینده شاهد تحقق این هدف باشیم.

وی تاكید كرد: باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس با توجه به قدمت، محبوبیت و نقش تعیین كننده در میان جوانان استحقاق چنین اقدامی را دارند.

مهرعلیزاده در ادامه خاطر نشان كرد: در دو ماه نخست دوران حضورم در پست ریاست سازمان تربیت بدنی در سفری كه به سوییس برای ملاقات با ژاك روگ رییس كمیته‌ی بین المللی المپیك داشتم سفر كوتاهی نیز به اسپانیا انجام دادم و در آنجا باشگاه رئال مادرید را با تمامی امكاناتش و نحوه‌ی باشگاه‌داری آنها مورد بررسی قرار دادم و تصمیم گرفتم دو باشگاه به نام كشور را در حد همین باشگاه‌های مطرح دنیا توانمند سازم و امیدوارم تا هر جا كه می‌توانیم با توجه به توانمندی‌های فنی و مدیریتی‌مان به پیش برویم.

رییس سازمان تربیت بدنی در ادامه با اشاره به این كه تمامی ایرانی‌ها همواره حالت بلند پروازی دارند تصریح كرد: در صورتی كه این بلند پروازی به معنای بلند نظری و دیدگاه وسیع باشد و در آن هدف را از پیش تعیین كرده باشیم بی‌تردید این بلندپروازی به نتیجه خواهد رسید.

مهرعلیزاده تاكید كرد: شاید ما در بسیاری از جهات از نظر امكانات از كشورهای پیشرفته عقب باشیم اما نباید از نظر فكری خود را عقب نگه داریم.

مهرعلیزاده تصریح كرد: آرزوی تمام جوانان ما این است كه همواره تیم‌های ورزشی ما در سطح اول قرار بگیرند.

وی با اشاره به رشد ورزش‌هایی چون والیبال و فوتبال در جایگاه جهانی‌شان گفت: با این حال هنوز هم شرایط راضی كننده نیست و همه انتظار دارند كه ورزش ما در جهان حرف اول را بزند.

وی افزود: اكنون بسیاری از باشگاه‌های ما از نظر مادی و معنوی پیشرفت كرده‌اند و ما باید بعد نگاه حرفه‌ای به ورزش را گسترش دهیم.

مهرعلیزاده خاطر نشان كرد: باشگاه‌های ما حتی در ابعاد اقتصادی نیز با نگاه حرفه‌ای می‌توانند وارد شوند. البته در حال حاضر اموری مانند باشگاه‌داری در كشور ما صرفه‌ی اقتصادی ندارد.

مهرعلیزاده در ادامه با اشاره به محاسبه‌ی سود و زیان‌های باشگاه‌ها گفت: اكنون شاهد هستیم كه برای احداث ورزشگاه باشگاه پرسپولیس هفتاد میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: شاید عده‌ای این سرمایه‌گذاری را هزینه بدانند اما باید گفت در مقایسه با تمام سرمایه‌گذاری‌هایی كه در كشور انجام می‌شود این سرمایه‌گذاری‌ها هزینه حساب نمی شود بلكه در آینده سودآور نیز خواهد بود.

وی ابراز امیدواری كرد: باشگاه‌های ایرانی با سرمایه‌گذاری و باشگاه‌داری حرفه‌ای روزی خود را به موقعیت تیم‌های بزرگی چون چلسی و رئال مادرید برسانند.

رییس سازمان تربیت بدنی در ادامه اظهار كرد: روزی كه مدیریت سازمان تربیت بدنی را به عهده گرفتم باشگاه پرسپولیس با مشكلات مدیریتی جدی روبرو بود. در آن زمان این باشگاه علاوه بر سازمان تربیت بدنی سه مدیر دیگر نیز داشت كه هر كدام ادعای مالكیت باشگاه را داشتند و در نهایت پس از فراز و نشیب‌های بسیار توانستیم با همكاری قوه‌ی قضاییه مالكیت باشگاه را به سازمان تربیت بدنی بازگردانیم.

مهرعلیزاده تصریح كرد: از همان روز نخست قصد نداشتیم تا باشگاه پرسپولیس را به صورت باشگاهی دولتی درآوریم. به همین دلیل برای این باشگاه ردیف بودجه‌ی دولتی نگرفتیم تا بتوانیم در آینده پرسپولیس را واگذار كنیم.

مهرعلیزاده افزود: در نهایت باشگاه پرسپولیس با حمایت مجدانه‌ی مدیر عامل باشگاه مراحل مختلف سهامی عام شدن را طی كرد و اكنون در آستانه‌ی واگذاری سهام به مردم قرار دارد.

وی افزود: در نهایت پس از سه دوره برگزاری مجمع باشگاه شرایط برای فروش پرسپولیس آماده شد.

مهرعلیزاده در مورد شرایط واگذاری باشگاه پرسپولیس گفت: ما در ابتدا قصد فروش صد در صدی این باشگاه را داشتیم اما در مرحله‌ی اول شصت و پنج درصد سهام باشگاه را برای فروش به مزایده گذاشتیم.

وی تاكید كرد: برای آن كه مشكلات گذشته‌ی مدیریتی رخ ندهد بیست درصد از كل این سهام شصت و پنج درصدی را به هواداران خواهیم فروخت و چهل و پنج درصد باقی مانده نیز در اختیار بخش خصوصی كه در مزایده برنده می‌شود قرار می‌گیرد.

مهرعلیزاده خاطر نشان كرد: سی و پنج درصد سهام نیز در اختیار سازمان تربیت بدنی خواهد بود تا بتواند با در دست داشتن مجمعی فوق‌العاده از انحلال باشگاه جلوگیری كند. البته پس از گذشت یكی دو سال در صورتی كه مطمئن شویم شرایط برای واگذاری كل سهام باشگاه آماده است سی و پنج درصد باقیمانده را نیز در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهیم.

مهرعلیزاده در ادامه تصریح كرد: دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مانند فرزندان من هستند و بی‌تردید اگر این دو باشگاه نبودند فوتبال ما رشد فعلی را نداشت.

وی افزود: اكنون به بركت این دو باشگاه شاهد آن هستیم كه در فوتبال ما پنجاه و سه بازیكن حضور دارند كه قابلیت بازی در تیم ملی بزرگسالان را دارند و در واقع در تیم ملی برای هر پست دو یا سه بازیكن وجود دارد.

مهرعلیزاده در ادامه به بیان برخی از آمار و ارقام‌های خرج شده در باشگاه پرسپولیس پرداخت و گفت: در سال گذشته باشگاه پرسپولیس بیش از چهار میلیارد تومان گردش مالی داشته است كه سازمان تربیت بدنی یك و نیم میلیارد تومان از این مبلغ را به پرسپولیس كمك كرده است. همچنین ‌1/1 دهم میلیارد تومان نیز به باشگاه استقلال كمك شده است.

وی افزود: در سال جاری نیز در شش ماهه‌ی اول نهصد و هشتاد میلیون تومان به پرسپولیس كمك می‌شود.

رییس سازمان تربیت بدنی در مورد هزینه‌های مربوط به ساخت ورزشگاه جدید پرسپولیس نیز تصریح كرد: در سال نخست تاسیس این ورزشگاه دو میلیارد و دویست میلیون تومان سرمایه‌گذاری شده است كه پانصد میلیون تومان آن هدیه‌ی سازمان تربیت بدنی است و شركت توسعه‌ی و نگهداری اماكن ورزشی موظف است این مبالغ را برای ساخت ورزشگاه پرسپولیس هزینه كند تا سرانجام طرفداران پرسپولیس به آرزوی دیرینه‌ی خود برسند.

وی در پایان افزود: آرزوی بزرگ من تبدیل كردن استقلال و پرسپولیس به عنوان الگویی برای سایر باشگاه‌های كشور است و امیدوارم با توجه به سهامی شدن و ساخت ورزشگاه برای این دو باشگاه در آینده شاهد تحقق این آرزو باشیم و امیدوارم در ادامه‌ی راه نیز نه تنها در مورد باشگاه‌ها بلكه در مورد كل ورزش سنگ بنای كارهای اصولی و اساسی گذاشته شود.

 کلنگ استادیوم پرسپولیس زده شد 

UserName