• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • 6432
  • شنبه 1383/12/22
  • تاريخ :

آرش میر اسماعیلی«قهرمان جوانمرد» و علی دایی«آقای گل»

ورزشكاران برتر و قـهرمان قـهرمانان سال 83 مـعرفی شـدند
هادی ساعی قهرمان قهرمانان سال 83 شد


شورای هماهنگی سیاستگذاری سازمان صدا و سیما طی مراسمی هادی ساعی ـ قهرمان تكواندوی المپیك 2004 آتن ـ را به عنوان قهرمان قهرمانان سال 83 انتخاب كرد.

به گزارش (ایسنا)، این انتخاب در مراسم تجلیل از قهرمانان سال 83 در سالن همایش‌های صدا و سیما با حضور عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیما، محسن مهرعلیزاده، رئیس سازمان تربیت بدنی، پورمحمدی مدیر شبكه‌ی سه، معاونان سازمان صدا و سیما، علی كفاشیان، ‌دبیر كل كمیته‌ی ملی المپیك برگزار شد و از آرش میراسماعیلی به عنوان قهرمان جوانمرد سال 83، علی دایی آقای گل جهان، تقدیر شد.

خاطرنشان می‌شود كه به جز هادی ساعی كه به عنوان قهرمان قهرمانان سال 83 معرفی شد قهرمان برتر دیگر سال جاری عبارتند از: علیرضا حیدری نفر سوم المپیك آتن در كشتی آزاد، اعظم خدایاری ‌قهرمان مسابقات پاراالمپیك آتن در رشته‌ی پرتاب دیسك، حسین رضازاده قویترین مرد جهان، علیرضا رضایی نفر دوم المپیك آتن در كشتی آزاد و اولین دارنده مدال سنگین وزن المپیك در رشته كشتی، یوسف كرمی نفر سوم المپیك آتن در رشته تكواندو، علی كریمی مرد سال فوتبال آسیا، مسعود مصطفی جوكار دارنده‌ی مدال نقره‌ی المپیك آتن در رشته‌ی كشتی آزاد، محمدرضا میرزایی برنده‌ی مدال پارالمپیك آتن در رشته‌ی پرتاب نیزه و احسان حدادی، دارنده‌ی مدال طلای جهانی در پرتاب دیسك.

حسین رضازاده نیز به عنوان پهلوان برتر سال 83 انتخاب شد و همچنین هر كدام از قهرمانان 70 میلیون ریال به عنوان جایزه‌ی نقدی دریاف كردند و آرش میراسماعیلی به جای این مبلغ، 100 میلیون ریال جایزه گرفت.

همچنین حسین رضازاده، علاوه بر 70 میلیون ریال به عنوان پهلوان برتر 250 میلیون ریال جایزه دریافت كرد.

دراین مراسم فدراسیون‌های برتر و نمونه نیز معرفی شدند كه فدراسیون‌های والیبال و كشتی به ترتیب با ریاست محمدرضا یزدانی خرم و محمدرضا طالقانی به عنوان فدراسیون‌های نمونه معرفی شدند.

همچنین فدراسیو‌ن‌های تكواندو و بسكتبال با مدیریت پولادگر و محمود مشحون به عنوان فدراسیون‌های برتر انتخاب شدند.

گفتنی است كه حسن ذوالقدر، مربی تیم ملی تكواندوی ایران در المپیك‌های سیدنی و آتن و مهران شاهین طبع، مربی تیم ملی بسكتبال جوانان به عنوان مربیان نمونه برگزیده شدند و بهمن رضایی، مربی تیم جانبازان و معلولان در پارا المپیك آتن به عنوان مربی برتر انتخاب شد و جوایزی بر این سه نفر اهدا شد.

در این مراسم از زنده‌یاد امیر حمیدی، پیشكسوت كشتی تجلیل شد. به 161 قهرمان برتر استان‌های برتر نیز جوایزی اهدا شد كه در بین قهرمانان هر استان یك ورزشكار زن نیز وجود داشت.

از استان آذربایجان شرقی نسیم حسن‌پور در رشته تیراندازی، صالح فرج‌زاده، پرتاب دیسك، كاظم رجبی، محمد صادق مهریار، رسول دریانی - كشتی آزاد كامبیز حاج محمدی - ژیمناستیك - به عنوان قهرمانان برتر استان معرفی شدند. بهشته دادگر در رشته تنیس، ناصر حسن‌پور، طاهر جباری - بوكس‌، سعید معروف، والیبال و محمد رضازاده، كاراته كارگران به عنوان قهرمانان برتر استان آذربایجان غربی انتخاب شد. از استان اردبیل نیز المیرا دادیار در رشته آلیش، جلیل باقرجوی، پرتاب دیسك، علی اشكانی - كشتی فرهنگی،‌قادر تیموری و رسول خطیبی، شركت كننده در المپیك ناشنوایان ملبون به عنوان قهرمانان برتر استان شناخته شوند.

همچنین ریحانه امرو، برنده مسابقات آسیایی، علی نادری، پرتاب نیزه،‌جابر روزبهانی، بسكتبال، سهراب مرادی، محمدرضا سلیمانی، دارنده مدالی نقره المپیك ناشنوایان در ملبورن، محسن رضایی، كشتی فرنگی، اوشین ساهاكیان و علی باهران،‌بسكتبال، محمد جعفری،‌و حسین ناطقی در رشته‌ی دوچرخه سواری به عنوان قهرمانان برتر استان اصفهان شناخته شدند.

گفتنی است از استان ایلام، صفورا عزیزپور، خانم گل مسابقات فوتسال كشور، ‌علیرضا غریبی، كشتی فرنگی، سعید خسروی نژاد دررشته‌ی جودو به عنوان قهرمانان برتر این استان جوایزی به آنها اهدا شد.

خاطر نشان می‌شود الهه خوارزمی در رشته‌ی قایقرانی، مهرداد كرم زاده، پرتاب وزنه جانبازان و معلولان و رضا رئیسی در رشته‌ی قایقرانی قهرمانان برتر استان بوشهر شناخته شدند.

همچنین از استان تهران 26 قهرمان برتر برگزیده شدند كه عبارتند از: شادی پریدر و آتوسا پوركاشیان، شطرنج، مرتضی دشتی، وزنه برداری معلولان و جانبازان، محمدرضا رحیمی، والیبال نشسته، محمدرضا پوریان، مهدی حمیدزاده و صادق بیگدلی،‌علی سعیدی،‌امیر شاكر سپاسگذار و محمد سیاهپوش، قهرمانان مسابقات ناشنوایان ملبورن استرالیا، بهزاد خداداد، تكواندو، حسین اجاقی، ووشو، احسان قائم مقامی،‌شطرنج، رجاد برزی، كشتی، امیر امینی و سامان ویسی، بسكتبال،‌محمد تركاشوند و بهنام محمودی، والیبال، علیرضا كمالی‌فر پرتاب دیسك جانبازان و معلولان،‌اصغر زارعی نژاد، پرتاب وزنه جانبازان و معلولان، رضا برومند قره‌لو، وزنه برداری جانبازان و معلولان علی‌اصغر توحیدلو، فوتبال ناشنوایان، محمدصادق یوسف‌نژاد، علی حقی و محمدرضا خزایی، دوچرخه سواری ناشنوایان،‌ مرادی، شطرنج .

خاطرنشان می‌شود كه مریم حسینی در رشته‌ی ووشو، عباس صمیمی، پرتاب دیسك، وحید ربیعی، وزنه برداری،‌ روح‌الله عسكری در رشته‌ی 110 متر با مانع در دوی سرعت به عنوان قهرمانان برتر استان چهارمحال و بختیاری انتخاب شدند.

همچنین از استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، میترا حجاری در رشته شطرنج،‌زهرا اسلام نیا، تكواندو، علیرضا حبیبی، دو و میدانی، علی گلكار، والیبال نشسته، محمدرضا عامل خبازان، بسكتبال،‌امیر حسینی، و عباس فلاح در رشته‌ی جودو به عنوان قهرمانان برتر شناخته شدند.

گفتنی است مائده چاوشی‌زاده و جواد مردانی در رشته‌ی دو و میدانی، میثم دزفولی، كشتی فرنگی، حامد حداد، بسكتبال با ویلچر محسن عموآقایی، دو و میدانی جانبازان و معلولان، غلامحسن چلتوك‌كار، دو و میدانی وهاب ثعلبی، دارنده‌ی مدال برتر پاراالمپیك آتن، عبدالرضا جوكار، كشتی آزاد جانبازان و معلولان، هانی عساكره، جودوی جانبازان ومعلولان، حسین كعبی، فوتبال به عنوان قهرمانان برتر استان خوزستان انتخاب شدند.

همچنین از استان زنجان زهرا تقی بیگ لو، در رشته‌ی دوومیدانی جانبازان و معلولان، حسین روحانی، كاراته، بابك جوزیاری در رشته‌ی تكواندو به عنوان قهرمانان برتر استان شناخته شدند.

گفتنی است كه فاطمه عجم دررشته‌ی شنای نابینایان، داود مقبلی، والیبال،‌حسن علی نبی‌زاده در رشته‌ی آلیش به عنوان قهرمانان برتر استان سمنان انتخاب شدند.

همچنین آناهیتا گلستانه در رشته‌ی شنا، محمد اسحاق نارویی، وزنه برداری كارگران، سعید مقدم و بهزاد بامدی در رشته‌ی كبدی تحت عنوان قهرمانان برتر استان سیستان و بلوچستان معرفی شدند.

خاطرنشان می‌شود استان فارس بانوی قهرمانی نداشت و فرهاد نریمانی و كامران فریدونی در رشته‌ی فوتبال ناشنوایان، عوض آزموده، پرتاب نیزه، مختار نورافشان، پرتاب نیزه جانبازان و معلولان، عباس اسدپور، دو میدانی نابینایان، محمدناظری دررشته نجات غریق به عنوان نفرات برتر ورزش استان شناخته شدند.

همچنین از استان قزوین آمنه صفوی در رشته‌ی دو و میدانی، محمدرضا رحمانی، كشتی فرنگی ناشنوایان محمدعلی غربی دو و میدانی و حمیدرضا بابایی از ژیمناستیك تحت عنوان قهرمان برتر استان معرفی شدند.

گفتنی است كه نسرین ملامحمدی در رشته‌ی تیراندازی با كمان،‌محمدحسین لبافی، دوومیدانی، علی بنی حسینی و مجید عبدالحسینی در رشته ی كاراته به عنوان نفرات برتر استان قم معرفی شدند. همچنین از استان كردستان صلاح سعید‌پور در رشته‌ی دو و میدانی، فرهاد فتحی، كیك بوكنیگ، سامان طهماسبی در رشته‌ی كشتی به عنوان قهرمانان برتر این استان شناخته شدند.

گفتنی است نكوییان در رشته‌ی كاراته،‌محمد سیستانی و علی شمس، بسكتبال،‌محمد جعفری، سنگ نوردی، آرش برهانی، فوتبال ورزشكاران برتر استان كرمان انتخاب شدند، خاطر نشان می‌شود سونیا طاهری در رشته‌ی صخره نوردی، سعید حسنی فرزام فوتبال، پیمان اكبری ، والیبال، ایوب رستمی، سیامك فیض عسگری، ‌شمشیر بازی به عنوان قهرمانان برتر استان كرمانشاه انتخاب شدند.

همچنین از نفرات برتر استان كهكیلویه و بویراحمد عبارتند از: تارا رحیمی، شطرنج، حبیب‌الله كیا، دوومیدانی ناشنوایان، عبدالجلیل دینوری و غلامرضا كاظمی، وزنه برداری و حسین طهماسبی،كشتی.

گفتنی است از استان گیلان صدیقه برمكی، اصغر ابراهیمی، وزنه برداری، حسین افتخاری كشتی ازاد ناشنوایان، یاسر آزادی، كشتی آزاد ناشنوایان،‌فردین معصومی،‌كشتی و محمدرضا اخلاق پسند، پینگ پونگ به عنوان قهرمانان برتراستان شناخته شدند.

خاطرنشان می‌شود كه ورزشكاران برتر استان لرستان عبارتنداز: زیبا بسطامی، جودو، احسان نعمتی، و مجتبی جانجانی كشتی ناشنوایان، رضا چاه قندق، جودو و محمد سلیمانی،‌والیبال

همچنین ازاستان مازندران زهرا عسگری و ووشو، سعید ابراهیمی و رمضان صالحی والیبال نشسته، فرامرز رجب‌پور، حسینعلی محمدی، اكبر صادقی، ابوالقاسم مسكینی، فوتبال ناشنوایان، حمزه محمدی، وزنه برداری جانبازان و معلولان، محمد صادق نژاد و مراد محمدی،‌كشتی آزاد و پوریا عمران و پینگ پونگ به عنوان ورزشكاران برتر شناخته شدند.

گفتنی است كه قهرمانان برتر استان مركزی عبارتند از: میترا ابوالمعصومی، پرتاب وزنه،‌عیسی زیرارقی، والیبال مهدی صفری، كشتی، حسین عسگری، دوچرخه سواری همچنین از هرمزگان فاطمه زیلی، نجات غریق عبدالعلی وحیدنژاد، فوتبال ناشنوایان، حجت بهرامی، تكواندو به عنوان نفرات برتر این استان معرفی شدند.

همچنین قهرمانان برتر استان همدان عبارتند از: فاطمه عبدلی، شمشیربازی، ساسان روزبهانی كشتی آزاد، جواد قادری وزنه‌برداری و حمید سیفی كشتی.

گفتنی است كه وحید نادعلی در رشته‌ی شمشیربازی و محمد حسین جعفری در رشته اسكواش‌یه عنوان ورزشكاران برتر استان یزد انتخاب شدند.

UserName