• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1784
 • پنج شنبه 1383/12/13
 • تاريخ :

رییس فدراسیون تنیس در جمع خبرنگاران:

باید در جام دیویس كویت را ببریم
نباید در شرایط فعلی انتظار زیادی از تنیس داشت

رییس فدراسیون تنیس در آستانه‌ی‌ رقابتهای تنیس جام دیویس، در یك كنفرانس مطبوعاتی شركت كرد.

علی‌رضا خروشی در جمع خبرنگاران اظهار كرد: از روز جمعه مسابقات جام دیویس با حضور تیم‌های ایران و كویت برگزار می‌شود و با توجه به این كه ایران در دسته دوم آسیا ـ اقیانوسیه قرار دارد، باید برای باقی ماندن در این دسته حتما كویت را شكست دهد.

وی اضافه كرد: حدود 5 ماه پیش تمرینات تیم ملی زیر نظر مصطفی صالح سرمربی این تیم آغاز شده است و امسال بر خلاف گذشته اردوهای تمریناتی كه برای تنیس بازان تیم ملی در نظر گرفته شده، منظم و مرتب و به طور مستمر است به نحوی كه تمام آنها زیر نظر كادر فنی تمرین می‌كنند و طی این مدت در اردوهای كیش، مسابقات فیوچرز هند و اردوی یك ماهه در كمپ سانچز اسپانیا به اجرای برنامه‌های مورد نظر پرداختند.

خروشی در ادامه افزود: اردوی اسپانیا در تاریخ تنیس ایران بی‌سابقه بوده است و تاثیر دو چندانی در آماده‌سازی تیم ایران داشت، به نحوی كه اكثر بازیكنان ابراز می‌كنند كه حدود 30 درصد بازی آنها نسبت به گذشته پیشرفت داشته است و عامل این پیشرفت چیزی جز تمرین در امكانات عالی و در كنار تنیس بازان مطرح دنیا نبوده است.

رییس فدراسیون تنیس در مورد تركیب تیم ملی كویت در مسابقات جام دیویس گفت: این تیم از نفرات خیلی خوبی بهره می‌برد كه شاخص‌ترین آنها محمد قریب نفر سوم آسیا، عبدا... مقدس كه در بین جوانان رنكینگ بالایی دارد و محمد خلیل صدیق است.

خروشی همچنین در مورد تركیب تیم ملی ایران در بازی روز جمعه مقابل كویت گفت: هنوز تركیب اصلی معرفی نشده است و به دلیل این كه انگیزه‌ و روحیه‌ی بالای حاكم بر نفرات تیم از بین نرود تا روز پنجشنبه كه زمان قرعه‌كشی مسابقات است،‌ نفرات اصلی را معرفی نمی‌كنیم.

وی در ادامه با اشاره به حضور تماشاگران در محل برگزاری مسابقات خاطرنشان كرد: تماشای این مسابقات رایگان است و ما همچنین از چند تن از هنرمندان و بازیكنان ملی از ورزش‌های مختلف دعوت كرده‌ایم تا در محل برگزاری مسابقات حضور یابند و این عامل روحیه بخشی برای نفرات تیم ملی ایران خواهد بود.

خروشی در ادامه با اشاره به وضعیت فعلی تنیس ایران اظهار داشت: تنیس در جهان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و یكی از ورزش‌های مفرح و در عین حال فرهنگی است ولی متاسفانه در ایران ذهنیت غلطی نسبت به این ورزش وجود دارد و این است كه تنیس را ورزشی گران و اشرافی می‌دانند كه این درست نیست و فدراسیون سعی دارد این ذهنیت را عوض كند.

خروشی اضافه كرد: در چند سال اخیر تنیس در انزوا قرار داشته و از صحنه‌های بین‌المللی دور شده است.این در حالی است كه اكثر كشورهای جهان، سرمایه‌گذاری فراوانی در ورزش تنیس انجام داده‌اند و به شدت در این امر فعال هستند ولی در ایران حدود 70 میلیون بودجه فدراسیون تنیس است كه باید نیمی از آن به هیات‌های مختلف تخصیص داده شود كه این رقم‌ها در تنیس و برای پیشرفت آن خیلی ناچیز است.

وی در ادامه با اشاره به عدم پشتوانه‌سازی صحیح تنیس ایران در چند سال گذشته گفت: متاسفانه تعداد تنیس بازان مطرح ایران به اندازه تعداد انگلشتان دست هم نمی‌رسد و عامل اصلی این امر عدم پشتوانه‌سازی در سنین پایه و نداشتن نگاه درست نسبت به تیم‌های ملی در رده‌های پایین بوده است. در حال حاضر مسوولین و مردم نباید از تنیس ایران انتظارات بزرگی داشته باشند زیرا وضعیت فعلی تنیس ایران اجازه چنین خواسته‌ای را نمی‌دهد.

رییس فدراسیون تنیس تصریح كرد: نگاه و برنامه اصلی ما توجه به نفرات نوجوان، جوان و بانوان تنیس باز است. با توجه به درخشش بانوان در این ورزش، هر چه بیشتر به این بخش توجه خواهیم كرد. البته جمعیت زنان نیز در ایران بیشتر است و در صورت سرمایه‌گذاری در این قسمت می‌توان نتیجه‌ی لازم را به دست آورد.

وی با اشاره به تیم ملی نوجوانان و جوانان گفت: تنها هدف اصلی فدراسیون توجه به سنین زیر 15 سال است كه می‌توانند در آینده پشتوانه تیم ملی باشند. با كار در سنین پایه می‌توان در 5 یا 6 سال آینده نسبت به كسب جایگاه بهتر در آسیا امیدوار شد.

خروشی اضافه كرد: تیم ملی جوانان و نوجوانان زیر نظر محرم خدایی به تمرین می‌پردازند و 30 نفر از آنها در حال حاضر یكی از كمپ‌های تایلند به انجام تمرین مشغول هستند كه این یكی از برنامه‌های اصلی ما در سنین پایه است.

وی در پایان اضافه كرد: با تایید فدراسیون جهانی تنیس (ITF) تنیس بازان زن كشورمان می‌توانند با پوشش اسلامی در مسابقات حضور یابند كه این كمك فراوانی به بانوان كشورمان كرد و از این نیروی بالقوه می‌توان استفاده درست كرد.

UserName