• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2615
 • يکشنبه 1388/7/19
 • تاريخ :

اخبار جدید از کاخ سفید

شوک از انتخاب اوباما

اوباما

یک روزنامه معتبر انگلیسی با انتقاد شدید از سیاست های جنگ طلبانه اوباما، وی را مستحق جایزه صلح نوبل ندانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه فایننشال تایمز انگلیس در گزارشی نوشت: اینکه جایزه صلح نوبل به رئیس جمهوری اهدا شود که اخیرا تصمیم به ارسال نیروهای بیشتر به افغانستان برای جنگ گرفته، واقعا تعجب برانگیز است.

در این گزارش که با عنوان "شوک و شگفت زدگی از انتخاب اوباما" منتشر شده، آمده است: با وجود اینکه دولت اوباما اخیرا و پس از گذشت 8 سال از سیاست تکروی دولت بوش، تلاش هایی را در زمینه چند جانبه گرایی پی گرفته است، لکن اهدای جایزه صلح نوبل به وی تنها پس از گذشت 9 ماه از ریاست بر کاخ سفید تعجب برانگیز است.

این درحالی است که کمیته نوبل، علت اهدای جایزه صلح نوبل به اوباما را تلاش های بی سابقه وی برای تقویت روابط دیپلماتیک و همزیستی ملل دانسته است.

اهدای جایزه صلح نوبل به اوباما تنها پس از گذشت 9 ماه از ریاست بر کاخ سفید تعجب برانگیز است.

کاخ سفید خواستار خویشتن داری کنگره درباره ایران شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در جلسه پرسش و پاسخی که شب گذشته با حضور نمایندگان دولت آمریکا و اعضای کمیته بانکداری، مسکن و خدمات عمومی سنا برگزار شد طرفین درباره راههای مقابله با برنامه هسته ای صلح آمیز جمهوری اسلامی ایران رایزنی کردند.

در این جلسه، نمایندگان سنا خواستار افزایش فشارها بر ایران بودند، اما نمایندگان دولت آمریکا خواهان آن بودند تا اعمال فشارهای جدید تا زمان مشخص شدن نتایج مذاکرات جدید با ایران به تعویق افتد. در همین رابطه، مجلس نمایندگان آمریکا از باراک اوباما، خواسته است تا تاریخ 31 ژانویه درباره پیشرفت روند گفتگوی مستقیم با ایران گزارش دهد.

اوباما

نمایندگان این مجلس همچنین از باراک اوباما خواسته اند در صورت پیشرفت نداشتن مذاکرات هسته ای با ایران، در جهت افزایش تحریمهای این کشور حرکت کند. درخواست مجلس نمایندگان از اوباما برای مطلع کردن کنگره از روند گفتگوهای مستقیم با ایران درباره برنامه هسته ای این کشور، در قالب طرح بودجه دفاعی سال 2010 آمریکا مطرح شده است.

یکی از متمم های این طرح که باید به وسیله مجلس سنا نیز تصویب شود، از دولت آمریکا می خواهد در صورت شکست گفتگوی مستقیم با ایران یا خودداری این کشور از اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد، تحریمهای شدیدی علیه آن وضع شود.

از سوی دیگر همزمان با این اقدام، شش نفر از سناتورهای برجسته جمهوریخواه و دموکرات آمریکا در نامه ای به رهبران مجلس سنا خواستار بررسی هر چه سریع تر چند طرح مربوط به ایران در این مجلس شده اند.

این افراد در نامه خود با اشاره به آشکار شدن فعالیت تاسیسات غنی سازی در نزدیکی قم، رزمایشهای دفاعی ایران و گزارشهای دروغین و ساختگی مربوط به برخورداری این کشور از دانش لازم برای تولید سلاح هسته ای، به زعم خود، اقدام هر چه سریع تر را برای مقابله با این تهدیدها مهم دانستند. 

درخواست مجلس نمایندگان از اوباما برای مطلع کردن کنگره از روند گفتگوهای مستقیم با ایران درباره برنامه هسته ای این کشور، در قالب طرح بودجه دفاعی سال 2010 آمریکا مطرح شده است

آغاز سفر اروپایی کلینتون با هدف رایزنی درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا از شب گذشته با هدف رایزنی با مقامات کشورهای غربی درباره ایران عازم سه کشور اروپایی و روسیه شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، "هیلاری کلینتون" در این سفر به کشورهای سوئیس، انگلیس، ایرلند و روسیه سفر می کند.
هیلاری کلینتون

محور مذاکرات او در این کشورها رایزنی درباره موضوع هسته ای ایران خواهد بود و در مرحله بعد وزیر امور خارجه آمریکا درباره افغانستان و کنترل تسلیحات با مقامات دیگر کشورها به رایزنی می پردازد.

به ادعای آسوشیتدپرس، کلینتون در زمان حضور در مسکو تلاش می کند تا نظر مساعد روسیه را برای افزایش فشارها بر ایران جلب کند. هیلاری کلینتون 12 تا 14 اکتبر ( 20 تا 22 مهر ) به مسکو سفر می کند .

کلینتون در زمان حضور در مسکو با "دیمیتری مدودف" رئیس جمهور و "سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفتگو خواهد کرد. هر چند روسیه به همراه چین از مخالفان افزایش فشار بر ایران هستند اما مدودف چندی پیش از امکان تغییر نظر روسیه در این باره خبر داده بود. این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان پس از آنکه ایران با حضور بازرسان بین المللی در تاسیاست هسته ای خود موافقت کرده، راضی کردن روسیه برای افزایش فشارها بر تهران کار مشکلی است.

این در حالی است که در داخل آمریکا هم اکنون میان دولت و کنگره در مورد نحوه برخورد با ایران اختلاف نظرهایی وجود دارد.

تنظیم برای تبیان: سعید آقازاده

عصبانیت صهیونیست ها از اوباما

عصبانیت صهیونیست ها از اوباما

عصبانیت صهیونیست ها از اوباما
اوباما لایحه ضد ایران را وتو می کند

اوباما لایحه ضد ایران را وتو می کند

اوباما لایحه ضد ایران را وتو می کند
 واکنش دیر هنگام اوباما به جنایت «چپل هیل»

واکنش دیر هنگام اوباما به جنایت «چپل...

واکنش دیر هنگام اوباما به جنایت «چپل هیل»
اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال...

اوباما با اخراج دیپلمات های روس به دنبال نشان دادن اعتراضش به انتخاب ترامپ بود
UserName
عضویت در خبرنامه