• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 9160
 • شنبه 1388/7/25
 • تاريخ :

دکوراسيون ونوسي يا مريخي ؟

مريخي يا ونوسي

تفاوت دنياي زنان و مردان در دكوراسيون هم قابل بحث و بررسي است. زمانيكه نوبت به طراحي و چيدمان داخلي منازل مي رسد بين ايده هاي خانم ها و آقايون يك دنيا اختلاف پديدار مي شود. هر كس كه تاكنون خانه جديدي را با همسرش دكوراسيون كرده باشد، مطمئناً متوجه اختلاف نظرها شده است. آقايون ايده اي مي دهند كه به خيال خودشان لنگه ندارد اما نظر خانم دقيقاً عكس آن است. به همين دليل انتخاب خانه مناسب از يك سو و چيدمان وسايل داخلي خانه از طرف ديگر براي آنها دردسرساز مي شود.

اغلب آقايون كار هيچ طراحي را قبول ندارند و دوست دارند خودشان طرح چيدمان و طراحي داخلي خود را بدهند؛ اما بر عكس خانم ها دوست دارند براي چيدن وسايل خانه خود با تمام طراحان و دكوراتورهاي موجود در جهان مشورت كنند، از طرح هاي طراحان معروف تقليد كنند و از همه پيشي بگيرند.

دکوراسيون مردانه

حال به چند نمونه از اين اختلاف سليقه ها مي پردازيم:

•    آقايون به دنبال كاربري هستند و خانم ها عاشق زيبايي

•    آقايون طرفدار سادگي هستند و خانم ها طرفدار تجملات

•    آقايون تمايل به استفاده از تكنولوژي روز دنيا را دارند و هميشه بزرگترين وسيله تكنولوژيك را به عنوان نقطه مركزي اتاقها در نظر مي گيرند و اولين انتخاب آنها در اين زمينه يك تلويزيون وضوح بالاي LCD است. ولي خانم ها ترجيح مي دهند يك وسيله ملموس تر و در عين حال زيباتر نقطه مركزي اتاق باشد.

•    آقايون اغلب اوقات ترجيح مي دهند كه روي يك مبل بزرگ با رنگ تيره، جنس چرمي و خيلي نرم و راحت بنشينند. خانم ها به دنبال مبل هاي ظريف تر، با قوس و انحناي لطيف تر، و كوسن هاي تزئيني زياد هستند.

  آقايون ترجيح مي دهند اتاق را با رنگ هاي تيره، خاكي، و قهوه اي اشباع كنند. خانم ها بيشتر طرفدار رنگ هاي شاد و روشن هستند و تجلي رنگ هاي ملايم تر را ستايش مي كنند.

•    خانم ها به جزئيتان اهميت مي دهند و آقايون فقط به كليات فكر مي كنند.

 با وجود اين همه تفاوت زوج ها چگونه مي توانند خانه خود را به نحوي دكوراسيون كنند كه هر دو از آن راضي بوده و لذت ببرند؟ در اكثر موارد خانم ها به نظر آقايون اهميت نمي دهند و خانه را مطابق با سليقه خود مي چينند؛ در اين مقاله چند راهكار به شما پيشنهاد مي كنيم كه به واسطه آن راحتتر با همسر خود كنار بياييد.

خانم ها بايد در چند منطقه به آقايون اجازه مانور بدهند. به عنوان مثال چيدمان انباري و گاراژ را به آنها بسپاريد تا هر چقدر كه مي خواهند با ابزار و يراق مردانه مشغول شوند. قسمت باربكيو و كباب پزي هم يكي از بخش هاي مورد علاقه آنهاست. سيستم صوتي و تصوير خانه هم همينطور. اگر نظر آنها را در انتخاب مبلمان نشيمن بپرسيد بد نيست.

دکوراسيون زنانه

از خانم ها در چه مواردي نظر خواهي کنيم؟

  اتاق خواب، پرده ها، و نهارخوري را به آنها بسپاريد. خانم ها با سليقه خود زيبايي خاصي را به اين قسمت ها مي آورند.

فقط در حين دكوراسيون هيچ گاه اين اصل مهم را فراموش نكنيد: آقايون مي دانند: "چه چيز به كار مي آيد" خانم ها مي دانند: "چگونه به كار مي آيد"

اگر خانم ها و آقايون بتوانند با هم و در كنار هم كار كنند هم زيبايي را به خانه خود مي آورند و هم كارايي را. 

اخيراً تحقيقي انجام شده كه در آن ميزان حركت مردها و زنها در اطراف و داخل هر اتاق مورد محاسبه قرار گرفته است. نتيجه اين پژوهش حاكي از آن است كه خانم ها خيلي بيشتر از آقايون در داخل اتاق ها رفت و آمد مي كنند. در عين حال خانم ها فعاليت هاي بيشتري را نيز در داخل هر اتاق انجام مي دهند. به عنوان مثال خانم ها در آشپزخانه ظرف ها را تميز مي كنند، غذا درست مي كنند، لباس مي شويند و ... اما آقايون تنها وقتي وارد آشپزخانه مي شوند كه گرسنه شده باشند. پس در حين چيدن وسايل بد نيست به اين نكته مهم هم توجه كنيد.

همه زوج ها بهم شبيه نيستند اما يك سري موارد عمومي و كلي وجود دارد 

 
دکوراسيون

چيزهايي كه آقايون دوست دارند:

كاربردي، راحتي، جمع و جور بودن، پرهيز از شلوغي

رنگ هاي خاموش، قهوه اي، خاكستري، خاكي، رنگ هاي تيره، مشكي

پارچه چرم، پلنگي، راه راه، شطرنجي، بافت درشت، نقش هاي برجسته

مبلمان راحت، بزرگ و حجيم، بدون كوسن و بالشت هاي اضافه

جنس: چوب و فلز

وسايل دكوري :كمترين وسايل دكوري، گاهي چند عدد يادگاري

چيزهايي كه خانم ها دوست دارند:

زيبايي، نور، گل، نمايش كلكسيون هاي شخصي، دقت به جزئيات

رنگ هاي روشن تر، رنگ گل هاي باغچه، رنگ هاي با طراوت، سفيد

پارچه طرح هاي زيبا، گلدار، ابريشم، چيت، حرير، براق

مبلمان پشتي انحنا دار، دسته هاي برگشته، با بي نهايت كوسن در طرح ها و رنگ هاي مختلف

جنس: شيشه و آنتيك

 وسايل دکوري: انواع و اقسام وسايل زينتي، هر اتاق وسايل تزئيني مخصوص به خودش را داشته باشد

 

نشريه منزل

تنظيم براي تبيان: کهتري

 

مقالات مرتبط

فضايي دلنشين تر

نا گفته هاي نور پردازي

قاعده اي بي قانون

اتاقي با ايده هاي نو

دريايي باشيد

زيبا و کم هزينه

راه راه و شطرنجي ، اما زيبا

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
رفع مشکل اکثر خانم ها!

رفع مشکل اکثر خانم ها!

فضای پرت نزدیك راه پله را ببینید . در اینجا كشوهای كم عمقی برای گذاشتن دستمال سفره ها و حوله آشپز خانه تدارك دیده و كشو ریلی مخصوص رومیزی و سفره و قفسه های نوشیدنی به ایجاد نظم كمك می‌كند. یك درب كوچك هم برای این قسمت تعبییه شده است كه جزئیات كار را می‌پو
راه حل های معجزه گر!

راه حل های معجزه گر!

ایجاد یک ویترین ثابت نصب شده به دیوار، راه حل مناسبی برای انبار کردن است. فضای دردار قسمت پایین ویترین، برای قرار دادن وسایلی که باعث ایجاد بی نظمی در اتاق می‌شود مناسب است و ویترین بالای آن هم برای قرار دادن اسباب بازیها و کتابها و پروژه‌های مدرسه قابل ا
توصیه های کاربردی در انتخاب رنگ ها

توصیه های کاربردی در انتخاب رنگ ها

همه ی ما قبول داریم که ترکیبات رنگی روشن ، قشنگ تر به نظر می آیند و محیط خانه را از پرتو درخشانی برخوردار می کنند. چنانچه فضای منزل تان را با رنگ های عسلی و طلایی بیارایید، متوجه می شوید که چقدر اتاق های خانه دلباز و روشن می شوند.
UserName
عضویت در خبرنامه