• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1853
 • پنج شنبه 1388/7/16
 • تاريخ :

فوتبال زوركی، بازیكنان پولكی!

فوتبال زوركی، بازیكنان پولكی!

امروزه چنین به نظر می‌رسد كه دیگر عرضه و تقاضا در فوتبال با یكدیگر همخوانی ندارند و همین مسئله باعث بروز حرف و حدیث‌های بسیاری در اطراف این رشته پرطرفدار شده است. از روزی كه فوتبال ایران به ظاهر صفت حرفه‌ای را به خود اختصاص داد خیلی‌ها صاحب ثروت‌های بادآورده‌ای شدند.

به نقل از ایلنا، بازیكنانی كه تا آن روز به رقم‌های چند ده میلیونی راضی بودند، به ناگاه در مقابل پرداخت‌های چند صد میلیونی هم موضع گرفته و نارضایتی خودشان را اعلام كردند بازیكنان بسیاری در این فوتبال به واسطه پول ماندند تا دوران حضورشان در این رشته پرطرفدار به تاریخ بپیوندد.

دیگر سن و سال‌ در فوتبال مطرح نبود و همگان می‌خواستند از كنار فوتبال برای خود ببرند.

بازیكنان كه حقوقی نامتعارف با عملكردشان دریافت می‌كردند، اگرچه مورد مخالفت دیگر مشاغل قرار نگرفتند اما خودشان همواره طلبكار بودند تا كار خود را بسیار بزرگ نشان دادند.

فوتبال

بازیكنان در ایامی كه پول وارد فوتبال شد، دیگر برای عشق‌شان فوتبال بازی نمی‌كردند. دیگر شادی مردم علاقه‌مند برای آنها اهمیتی نداشت،‌بلكه مهم پولی بود كه آنها می‌خواستند دریافت كنند.

بازیكنان برای حفظ ساق‌های خود و استمرار حضورشان در فوتبال راه‌های جدیدی را انتخاب كردند.

دیگر بازیكنی تکل نمی‌زند. دیگر درگیری دو بازیكن بر سر تصاحب یك توپ به حداقل خود رسیده است.

دیگر خیلی‌ از بازیكنان پیش از بازی و برای آنكه بهتر دیده شوند به آرایشگاه‌ها رفته و در زمین بازی حتی از زدن یك ضربه سر معمولی هم ابا می‌كنند و همین شد كه فوتبال از سكه افتاد.

بازیكنان در هر موردی پول را بهانه قرارمی‌دادند و اگر به موقع آن را دریافت كردند هیچ مشكلی برای بازی كردن نداشتند، اما همین كه پرداخت پول آنها چند روزی دیر یا زود می‌شد به ناگاه بنا به دلایل مختلف از بازی كردن خودداری می‌كردند.

پول برای فوتبالیست ها

صبح با مسئولان یك تیم صحبت می‌كردند، ناهار را با مدیرعامل یك تیم دیگر می‌خوردند و عصر هم با مدیری دیگر بر سر میز مذاكره می‌نشستند تا در این بازار پر رونق فوتبال مبالغ پیشنهادی را شنیده و آنها را سبك و سنگین كنند.

پول همه چیز امروز فوتبال ما شده است و اگر آن را از روی این رشته پرطرفدار برداریم، دیگر كسی تمایلی برای بازی كردن از خود نشان نخواهد داد.

بازیكنان به خاطر پول مصدوم و محروم می‌شوند اما آب از آب تكان نمی‌خورد. بازیكن در طول فصل پیش از چند بازی برای تیمش انجام نمی‌دهد اما حق و حقوق خود را كامل می‌خواهد ونتیجه این طرز تفكر این می‌شود كه حالا همه می‌بینیم و می‌بینید.

بازیكنان نامی فوتبال ایران حالا به سادگی متهم به این می‌شوند كه به خاطر پول بازی می‌كنند و ترویج این طرز تفكر اصلا به نفع فوتبال نیست.

فوتبالی كه به خاطر پول دیگر آن جذابیت گذشته را ندارد. فوتبالی كه به خاطر پول دیگر نمی‌تواند تماشاگر را راضی كند. فوتبالی كه به خاطر پول دیگرنمی‌تواند در فرهنگ‌سازی موفق باشد و ده‌ها مورد دیگری كه پول برای فوتبال ما به ارمغان آورده است.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

دستگیری بازیکن لیگ برتری بخاطر بدهی

دستگیری بازیکن لیگ برتری بخاطر بدهی

دستگیری بازیکن لیگ برتری بخاطر بدهی
 پیشکسوت باشگاه استقلال درگذشت

پیشکسوت باشگاه استقلال درگذشت

پیشکسوت باشگاه استقلال درگذشت
تماس بازیکن جنجالی پرسپولیس با قلعه نویی

تماس بازیکن جنجالی پرسپولیس با قلعه...

تماس بازیکن جنجالی پرسپولیس با قلعه نویی
انتخاب مجیدی یا تصفیه حساب؟

انتخاب مجیدی یا تصفیه حساب؟

انتخاب مجیدی یا تصفیه حساب؟
UserName
عضویت در خبرنامه