• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 9083
 • شنبه 1388/7/11
 • تاريخ :

فضایی دلنشین تر

اتاق نشیمن

مبله كردن اتاق نشیمن

استیل دكوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن چه رسمی باشد و چه غیر رسمی، نوع مبلمان انتخابی آن به شما كمك می كند كه حال و هوای این اتاق مهم را به دلخواه خود تغییر دهید. یك اتاق نشیمن مجلل، باشكوه، و مخملی خوش آمد گرمی به مهمانها می گوید، در حالیكه یك اتاق نشیمن با مبلمان راحت فضا را خودمانی تر كرده و اجازه می دهد كه كل خانواده از آن لذت بیشتری ببرند.

 

اصول ابتدایی نشیمن

از جمله نكات كلیدی در یك اتاق نشیمن تشخیص نقطه كانونی اتاق و ایجاد منطقه گفتگوست. به این منظور بهتر است كه مبلمان نشیمن را به صورت L و یا به شكل U بچینید تا مهمانها به راحتی قادر به صحبت كردن با یكدیگر باشند. آیتمی را به عنوان هسته مركزی اتاق در نظر گرفته و مبلمان را حول محور آن بچینید.

 

اتاق نشیمن

در حین انتخاب مبلمان پیش از هرچیز به میزان فضایی كه در اختیار دارید توجه نموده و  كار خود را با یك كاناپه راحت و قابل لم دادن شروع كنید. اگر به اندازه كافی فضا در اختیار دارید می توانید از صندلی هایی كه با كاناپه های اصلی شما ست هستند نیز به عنوان نوعی حسن ختام در دكوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده كنید.

 

ارتقای كیفیت نشیمن

میز های پذیرایی نیز یكی دیگر از نقاط قابل توجه در مبله كردن اتاق نشیمن به شمار می روند. میزهایی كه به راحتی در دسترش باشند تجربه آسایش و راحتی را هم برای میهمانان و هم برای اعضای خانواده به وجود می آورند. به این منظور یك میز پذیرایی كه در نزدیكی كاناپه اصلی قرار گرفته باشد هم كفایت می كند.

 

بهتر است میز را از طول در مقابل كاناپه دو یا سه نفره قرار دهید به طوری كه دو سر دیگر آن از عرض در مقابل كاناپه های یك نفره واقع شده باشد. این كار به ایجاد هارمونی، تعادل، و تقارن در فضای نشیمن كمك می كند. همچنین قرار دادن میزهای عسلی كوچكتر مابین صندلی ها سبب می شود همه چیز در ارتباط بیشتری قرار گرفته و فضا متصل تر جلوه كند.

بهتر است كه مبلمان نشیمن را به صورت L و یا به شكل U بچینید تا مهمانها به راحتی قادر به صحبت كردن با یكدیگر باشند.

 

اتاق نشیمن

 برای زیباتر شدن این فضا نیز می توانید از آباژورهای دكوراتیو استفاده كنید و مابقی فضای خالی را با یك آباژور زیبا تزئین كنید و سلیقه خود را در نورپردازی نیز به اثبات برسانید. قرار دادن یك میز گرد با احتساب به میزان فضا در پشت كاناپه ها سكوی دیگری برای به نمایش گذاردن وسایل زینتی در اختیار شما قرار می دهد. اگر فضا به شما اجازه می دهد قرار دادن یك میز بازی به همراه دو صندلی كوچك در گوشه هر اتاق مكان مورد نظر را دنج تر و زیباتر جلوه می دهد.

 

برخی از افراد با توجه به سلیقه فردی برای نشیمن خود كتابخانه و ویترین نیز در نظر می گیرند. وسایل زینتی برای اتاق نشیمن بسیار زیاد است، شما با توجه به میل شخصی خود می توانید گزینه های بیشماری را به نشیمن خود بیفزایید.

 

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

 

مقالات مرتبط

نا گفته های نور پردازی

قاعده ای بی قانون

دریایی باشید

دور هم نشینی در حیاط خانه

مکان های مخفی را بشناسید

نوآورانه بچینید

دکوراسیون با صرفه

باز هم مشکل کمبود جا!

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
میاید بریم پیشواز پاییز

میاید بریم پیشواز پاییز

کار سخت و پرهزینه‌ای نیست! شما با انجام سه مرحله ساده، تنها در یک روز می‌توانید به راحتی فضای بی‌روح و تابستانی اتاق‌هايتان را به محیطی پاییزی و افسانه‌ای تبدیل کنید.
چی برای کجا؟

چی برای کجا؟

اگر چه ممکن است نبودشان خللی در فضا ایجاد نکند ولی بودنشان در طراحی خانه و فضا بسیار موثر خواهد بود. دیوارها، گسترده ترین سطوح موجود در یک فضا هستند که در نگاه اول فردی که وارد یک فضا می شود جلب توجه می کنند، پس تزیین آنها یا رنگشان بر دکوراسیون بسیار تاث
6 قدم تا خانه ای دلنشین

6 قدم تا خانه ای دلنشین

اگر مي خواهيد ديوارهاي اتاق تان مرتفع به نظر بيايد، از چندين تابلوي عمودي در کنار هم استفاده کنيد. اگر دوست داريد ديوارهاي اتاق تان پهن و طولاني به نظر بيايد، چندين تابلوي افقي را در کنار هم قرار دهيد.
UserName