• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 2021
 • چهارشنبه 1388/7/8
 • تاريخ :

زورخانه در مهد کودک!

زورخانه ورزش باستانی ایران کهن

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای کشورمان در نشست خبری روز دوشنبه اهداف، سیاست‎ها و برنامه‎های این فدراسیون را برای 6 ماهه دوم سال جاری تشریح کرد.

علیرضا صفارزاده در تحلیل وضع موجود ورزش زورخانه‎ای گفت: پس از یک دوره رکود و غفلت 80 ساله در ورزش ملی با تاکیدات مقام معظم رهبری دوره احیا و شکوفایی مجدد در دولت نهم آغاز شده است. امیدواریم با مدیریت رئیس جدید سازمان ورزش کشور در دولت دهم رونق بخشی و توسعه همه جانبه این ورزش را شاهد باشیم.

وی در تشریح اولویت‎های در نظرگرفته شده برای رشته پهلوانی و زورخانه‎ای تصریح کرد: این فدراسیون 12 محور کاری را به عنوان اولویت‎های کاری در نظر گرفته است که بهره برداری هر چه بیشتر از دومین دوره بازی‎های همبستگی کشورهای اسلامی در جهت معرفی، رونق و توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای در سطح کشور و بین‎‏الملل بالاتر از دیگر اولویت‌ها قرار دارد.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای یادآور شد: انجام تحقیقات ورزشی، استاندارد سازی تجهیزات و اصلاح قوانین و مقررات، توسعه کمی و کیفی آموزش‎های تخصصی، ارتقا سطح کیفی و کمی مسابقات و لیگ ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای، انجام اقدامات لازم به منظور تقویت و نهادینه کردن کشتی پهلوانی و در گود زورخانه‎ها دیگر اولویت‎های کاری فدراسیون هستند که به ترتیب به آنها رسیدگی خواهد شد.

توسعه ورزش زورخانه در ایران

صفارزاه به دیگر اولویت‎های در نظرگرفته شده برای فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای اشاره کرد و اظهارداشت: پیگیری ساخت زورخانه‎های جدید و بازسازی زورخانه‎های موجود، تقویت فعالیت‎های فراملی، ثبت ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای در سازمان بین‎المللی یونسکو، تقویت اقدامات فرهنگی، سازماندهی و فعالسازی گروه‎ها و تیم‎های ملی و در نهایت معرفی ورزش زورخانه‌ای در بین نسل جوان و ترویج این رشته در نهادهای مختلف هم از جمله اولویت‎های کاری مهم دیگر هستند.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای در توضیح چگونگی ترویج و توسعه این رشته گفت: باید با ارگان‎های تاثیرگذار مانند وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه آزاد، نیروهای مسلح و بسیج همکاری نزدیک داشته باشیم. حتی قصد داریم این رشته را در مهدکودک‌ها نیز ترویج دهیم. به همین دلیل هفته آینده نشستی با رئیس کل مهد کودک‎ها خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای فعالیت‎های عمده و متنوع دیگری را هم در دستور کار قرار داده است خاطرنشان کرد: آغاز ساخت زورخانه بین‎المللی الغدیر در ورزشگاه آزادی، تدوین آداب ورزش پهلوانی برای اولین‎بار، تعامل گسترده با استانداران سراسر کشور و طراحی لباس اصیل و سنتی ورزش زورخانه‎ای از مهمترین این اهداف هستند.

زورخانه ورزش باستانی ایران کهن

صفارزاده در تشریح ویژگی‎های زورخانه الغدیر تاکید کرد: این زورخانه با ظرفیت 2 هزارنفر دارای سه گود 10 متری است. زورخانه الغدیر نماد ورزش ملی ایران یعنی ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای خواهد بود.

به نقل از مهر ،رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای تهیه فیلم آموزشی را از دیگر برنامه‎های این فدراسیون عنوان کرد و گفت: سال پیش فیلم رخصت تهیه و به 5 زبان ترجمه شد. ضمن اینکه قصد داریم برای نخستین بار فیلم آموزشی ورزش پهلوانی و زورخانه‎ای را هم تهیه کنیم.

وی همچنین از تشکیل کمیته خیرین، پیشکسوتان، کانون مرشدان و کانون مدیران زورخانه‎ها خبر داد و گفت: اعضای این دو کمیته می‏توانند در ترویج و رونق هر چه بیشتر این رشته موثر باشند.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه‎ای در بخش پایانی صحبت‎های خود ابراز امیدواری کرد که بتواند با همکاری‎های لازم این رشته در سطح پایتخت بیشتر رونق دهد.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا

اخبار تیم ملی فوتبال ایران در ایتالیا
آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید

آخرین اخبار المپیک 2016 ریو را اینجا بخوانید
UserName
عضویت در خبرنامه