• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1534
 • دوشنبه 1388/7/6
 • تاريخ :

نرم‌افزار چندرسانه‌اي زن و دفاع مقدس رونمايي شد 

نرم افزار زن و دفاع مقدس

مراسم رونمايي از توليد اولين نرم‌افزار چندرسانه‌اي «زن و دفاع مقدس» با حضور معاون هماهنگ كننده نيروي مقاومت بسيج و مسئول بسيج خواهران نيروي مقاومت برگزار شد.

مراسم رونمايي از توليد اولين «نرم‌افزار چندرسانه‌اي زن و دفاع مقدس» با حضور سردار فرهادي، معاون هماهنگ كننده نيروي مقاومت بسيج و مينو اصلاني، مسئول بسيج خواهران نيروي مقاومت صبح امروز در ستاد فرماندهي نيروي مقاومت بسيج برگزار شد.

مينو اصلاني، مسئول بسيج خواهران نيروي مقاومت در اين مراسم با يادي از دفاع مقدس و تبريك هفته دفاع مقدس گفت: در فضاي حاضر بايد با ادبيات امروز به وقايع نگاه كنيم و آن‌ها را ثبت و ضبط كنيم؛ چراكه قدرت نرم در اختيار كساني است كه بتوانند اين فضا را در دست گيرند و به سمت ارزش‌هاي معنوي سوق دهند.

وي افزود: با توجه به تاريخ دفاع مقدس كه صنوف مختلف نقش‌آفريني كردند و حضور زنان كه نقش بي‌بديلي را در پيروزي داشتند و همچنين براي آن‌كه اين حضور را ماندگار و تمام زواياي آن را بررسي كنيم، نرم‌افزار چندرسانه‌اي زن و دفاع مقدس را توليد كرديم و اين رسالتي است كه بايد آن رشادت‌ها را براي خانواده امروز ملموس كنيم.

اصلاني ادامه داد: الگوسازي زنان در دفاع مقدس براي جوانان ضروري است و بايد بگوييم كه چطور زنان و جوانان در دفاع مقدس نقش‌آفريني كردند و اين موارد بايد با ابزار روز به نسل امروز منتقل شود و در اين راستا هم‌اكنون اين نرم‌افزار چندرسانه‌اي توليد شده است.

مسئول بسيج خواهران نيروي مقاومت در ادامه تأكيد كرد: در اين نرم‌افزار با بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي هنري،‌ ادبي و فناوري اطلاعات سعي شده زواياي مختلف حضور زنان در هشت سال دفاع مقدس به تصوير كشيده شود.

اصلاني بررسي نقش زنان در پيشبرد انقلاب، به ويژه دوران دفاع مقدس، پاسداشت شهداي زن در جنگ تحميلي و ارائه الگوي عملي و رفتاري به زنان و دختران امروز را از اهداف توليد نرم‌افزار زن و دفاع مقدس دانست.

اصلاني تاريخ‌نگاري و ثبت وقايع و جلوگيري از تحريف تاريخ را از جمله اهداف توليد اين نرم‌افزار دانست و افزود: مستندسازي متن‌هاي ارايه شده همراه با صوت و عكس، تركيب وي‌سي‌دي و نرم‌افزار در يك لوح فشرده، جستجوي سريع و قوي در نرم‌افزار براي تحقيق و پژوهش، 30 دقيقه فيلم گزارشي، كتاب شفاهي جنگ كه ناگفته‌هاي جنگ از زبان شاهدان را بيان مي‌كند، ارايه اولين بانك اطلاعاتي ويژه ايثارگران، ارايه بانك اطلاعات از همسران و مادران شهدا و شاعران دفاع مقدس، گنجاندن كتاب زن و دفاع مقدس در 500 صفحه كه اين كتاب به زودي به چاپ خواهد رسيد، دارا بودن دو زبان فارسي و انگليسي و بانك اطلاعاتي زن و دفاع مقدس از جمله خصوصيات اين نرم‌افزار به شمار مي‌آيد.

مسئول بسيج خواهران نيروي مقاومت از توزيع انبوه اين نرم‌افزار در هفته بسيج خبر داد و تأكيد كرد: همه اقشار و گروه‌ها در هر مكاني مي‌توانند از اين نرم‌افزار استفاده كنند و معتقديم كه اين نرم‌افزار مي‌تواند يك جريان‌سازي فكري را توليد و سوژه‌هاي جديد را به هنرمندان ارائه كند و فكر مي‌كنيم بتوان با اين نرم‌افزار يك ارتباط خوب بين نسل امروز و دفاع مقدس برقرار كرد.

سردار فرهادي معاون هماهنگ كننده نيروي مقاومت بسيج نيز در ادامه اين مراسم به ذكر سخناني در بزرگداشت دفاع مقدس پرداخت و بر نقش زنان و اهميت آن در دفاع مقدس صحه گذاشت.

وي با بيان اين‌كه سهم زنان در دفاع مقدس بيشتر از مردان است، گفت: اين موضوع به اين دليل است كه در جنگ مقدمات و مؤخرات در دست زنان بود و آن‌ها نقش اساسي در اين زمينه ايفا مي‌كردند.

وي تصريح كرد: زنان در تربيت و حفظ ايمان جامعه نقش اول را دارند؛ چراكه بايد براي اصلاح جامعه خانواده اصلاح شود و زن نيز محور خانواده است.

فرهادي در ادامه به تفاوت‌هاي جنگ سخت و جنگ فرهنگي اشاره كرد و گفت: جنگ واقعي به سرعت اتفاق مي‌افتد و مردم تبعات و آثار آن را مي‌بينند، ولي جنگ فرهنگي به تدريج رخ مي‌دهد و آثار آن ديده مي‌شود.

وي در پايان تصريح كرد: دفاع مقدس يك گنجينه و منبع فرهنگي براي همه نسل‌ها است و ما بايد با توجه به اقتضائات زمان مفاهيم را از آن استخراج كنيم.

 

 

تنظيم: هومن بهلولي

UserName