• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 878
 • يکشنبه 1383/11/11
 • تاريخ :

دادگان:

حضور خاتمی در استادیوم انگیزه‌ ما را بیشتر می‌كند
همیشه از مربیان داخلی به نیكی یاد كرده‌ام
كمیته انضباطی هیچگاه سلیقه‌ای عمل نكرده است

فوتبال ما نیاز به مدرسین و مربیان خارجی دارد.

دكتر محمد دادگان، رئیس فدراسیون فوتبال در جمع خبرنگاران در مشهد با بیان مطلب فوق افزود: مربی خارجی هرگاه به ایران می‌آید باید یك مربی داخلی در كنارش باشد كه ما بر خلاف زمان «بلاژوویچ»، این كار را در تیم بزرگسالان انجام دادیم.

وی سپس افزود: مربیان خارجی دارای برنامه ریزی بلند مدت هستند. به طور مثال برانكو برنامه كاری خود را تا پایان سال 2006 تقدیم فدراسیون كرده است.

دادگان در ادامه گفت: ‌مربیان باشگاه‌ها هم باید یك برنامه مدون و قابل اجرا در ابتدای فصل به مدیران باشگاه‌ها تحویل دهند كه این كار نیاز به توانایی دارد و اینكه مربی ثبات كاری داشته باشد.

وی ضمن بیان این مطلب كه همیشه از مربیان داخلی به نیكی یاد كرده‌ام گفت:‌ همه مربیان ایرانی دارای توانایی هستند ولی لازم است كه با شرایط روز فوتبال دنیا آشنا شوند.

دادگان در ادامه گفت: مجموعه فدراسیون فوتبال و كمیته آموزش در صدد است كه مربیانی مانند میثاقیان و پیوس را به كلاس‌های خارج از كشور اعزام كند.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص فریدون زندی نیز گفت: كادر فنی از وی دعوت كرده و زندی هم به تیم ملی اضافه خواهد شد ولی استفاده از زندی بستگی به نظر كادرفنی دارد.

دادگان ضمن بیان این مطلب كه در مورد آمدن زندی خیلی مانور شده است، گفت:‌ باید اجازه دهیم تا این كار روند طبیعی خود را طی كند زیرا حرف زدن در خصوص این موضوع دیگر به نفع جامعه فوتبال ما نخواهد بود.

وی در خصوص مسابقات مرحله‌ی دوم مقدماتی جام جهانی آلمان گفت: هر 4 تیم دارای انگیزه یكسانی هستند و برنامه ریزی كرده‌اند تا به عنوان یكی از دو تیم به جام جهانی بروند.

دادگان در ادامه گفت: با توجه به گذشته باید از فراز و نشیب‌ها درس گرفته و نقاط مثبت خود را افزایش دهیم تا بتوانیم به عنوان یكی از دو تیم راهی مسابقات شویم.

وی ضمن اشاره به سیاست‌های ژاپن و بحرین در این چند ماه اخیر گفت:‌آنها قصد دارند با یك سری حرف‌ها - كه به عنوان مثال از ایران می‌ترسیم - انگیزه‌های درونی ما را كاهش دهند.

به گزارش ایسنا، رییس فدراسیون فوتبال در خصوص حضور روانشناس در تیم ملی گفت: ‌از یك روانشناس دعوت كردیم تا با تیمهای ملی - نه فقط تیم بزرگسالان‌- باشد زیرا نیاز به روانشناس را احساس كرده‌ایم و در مجموعه خود به كار خواهیم بست.

وی ضمن بیان این مطلب كه در درجه اول نظر سرمربی برای ما مهم است گفت:‌ وی برای بازی با بحرین این بحث را منتفی دانسته و اعلام كرده‌اند كه نیازی به وجود روانشناس نیست.

دادكان در خصوص حضور مقامات عالی رتبه كشوری در ورزشگاه در مسابقات مرحله‌ی نهایی مقدماتی جام جهانی گفت:‌ این كار می‌تواند انگیزه‌های بالایی در مجموعه بازیكنان، كادر فنی و فدراسیون فوتبال به وجود بیاورد ولی آقای خاتمی همیشه نسبت به فدراسیون و تیم ملی لطف داشته‌اند و از فعالیت‌های تیم ملی پشتیبانی كرده‌اند و حضور ایشان در استادیوم می‌تواند مفیدتر باشد.

وی در خصوص اینكه آیا برای افزایش روحیه، تماشاگر به بازیهای خارج از ایران می‌برید، گفت: بردن تماشاگر به بحرین توجیه ندارد ولی از طریق كمیته فرهنگی و روابط عمومی اقدام كردیم تا 10 نفر از رهبران تماشاگران را به بحرین ببریم.

رییس فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: برای بالا بردن روحیه، توان و انگیزه‌های بازیكنان وجود تماشاگر لازم است ولی شرایط ما با كره و ژاپن متفاوت است.

وی در خصوص حضورخانم‌ها در ورزشگاه‌ها گفت: تصمیم گیری در خصوص حضور خانم‌ها در ورزشگاه در دست فدراسیون فوتبال نیست زیرا مجموعه‌ای تصمیم گیرنده هستند كه بخش خیلی كوچك از آن فدراسیون فوتبال است.

دادگان ضمن بیان این مطلب كه اختصاص قسمتی از ورزشگاه به تیم میهمان یك عرف بین المللی است،‌ گفت: ‌حضور خانم‌های خارجی مدنظر AFC و FIFA است كه ما تا به امروز این كار را انجام داده‌ایم و هیچ مشكلی به وجود نیامده است.

وی در خصوص آنالیز بازی حریفان ایران گفت: ‌ما سه گروه متشكل از چند نفر از كارشناسان كشورمان را برای آنالیز بازی‌های بحرین، ژاپن و كره شمالی تشكیل داده‌ایم كه تا آن ها در خصوص این تیم‌ها در مجموعه كاری خودشان بحث كنند و نتیجه آن را به فدراسیون فوتبال بدهند.

دادگان به ملاقات خود با «بابی رابسون» اشاره كرد و گفت:‌ آنها یكی از دلایل دعوت از ما را حضور ایران در رتبه هفدهم رده بندی فیفا دانستند و می‌گفتند كه شما اولین تیم آسیایی هستید كه توانسته‌اید این رتبه را به دست آورید.

وی ضمن بیان این مطلب كه بدست آوردن این رتبه كار سختی بود، گفت: ‌رتبه نامناسب ما در رده بندی فیفا در زمان آغاز به كار من حربه‌ای شد برای كوبیدن فدراسیون و مجموعه همكاران من كه ما در مقابل آنها سكوت كردیم ولی با تلاش، ممارست و داشتن برنامه كاری توانستیم حق خود را در فوتبال دنیا بگیریم.

رییس فدراسیون فوتبال ضمن نام بردن از شانس به عنوان یكی از فاكتورهای مهم در فوتبال حال حاضر دنیا گفت: ‌ممكن است روزی با وجود برتری‌های فراوان شانس و اقبال با ما یاری نكند به عنوان مثال ما باید 8 گل در تهران به اردن می‌زدیم ولی شانس با ما یار نبود.

بنابر گزارش خبرنگار ایسنا، دادگان در خصوص محل برگزاری بازی‌های تیم ابومسلم گفت: از آنجایی كه سازمان لیگ بهترین شرایط را برای هر تیمی می‌خواهد، ما هیچ مخالفتی در خصوص برگزاری بازیهای ابومسلم در ورزشگاه ثامن نداریم.

وی ادامه داد: هر ورزشگاهی كه شورای تامین، امنیت آن را تایید كند سازمان لیگ هیچ مخالفتی برای برگزاری بازی‌ها در آن جا ندارد.

وی سلیقه‌ای عمل كردن كمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را غلط خواند و گفت: ‌كمیته انضباطی یك شكل و یكسان در خصوص افراد تصمیم می‌گیرد ولی گاهی اوقات مواردی پیش می‌آید كه مجبور می‌شود یك سری احكام را سریعتر صادر كند.

وی به بازی سپاهان - استقلال اشاره كرد و گفت:‌ داور بعد از اینكه خواست رضا عنایتی به كمیته انضباطی بیاید گفت كه ‌باید بیشتر در مورد این قضیه تامل می‌كرد و همین كار است كه كمیته انضباطی را مجبور می‌كند سریعتر جلسه خود را برگزار كند. كما اینكه این قضیه در خصوص باشگاه ابومسلم و بیژن كوشكی هم اتفاق افتاده است.

دادگان ضمن بیان این مطلب كه كمیته انضباطی نیست كه ورزشكاران و مدیران را جریمه می‌كند گفت: ‌این آئین نامه لیگ برتر است كه اعتراضات باید از طریق اداری مكاتبه شود تا به دو طرف خدشه‌ای وارد نشود.

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: مدیران و بازیكنان این مسائل را به مطبوعات می‌كشانند و اگر كمیته انضباطی و سازمان لیگ بخواهد از همین طریق جواب آنها را بدهد كه سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

رییس فدراسیون فوتبال ضمن بیان این مطلب كه اگر اعتراضات از كانال خود بیاید، پذیرای آن ها خواهیم بود گفت: ‌ما در گاهی موارد داور خود را محروم كردیم و حتی به مدیران نامه عذرخواهی هم نوشته‌ایم.

دكتر دادگان در ادامه تاكید كرد: فدراسیون فوتبال با صحت، سلامت و قداست كار خود را انجام می‌دهد و هیچ چیزی نمی‌تواند ما را از آن چیزی كه به آن اعتقاد داریم باز دارد و به همین دلیل با شدت، قدرت، صحت و سلامت كار خود را در فدراسیون فوتبال انجام دهیم.

دادكان در خصوص تیم المپیك گفت: ‌كسانی را باید به این تیم دعوت كنیم كه برای سه سال آینده بتوانند در تیم المپیك بازی كنند.

وی ادامه داد: ما قصد داریم برای تمام تیم‌های پایه‌ای خود یك مدرس و مربی مطرح دنیا را بیاوریم تا هم با تیم باشد و هم مربی‌های ایرانی را زیر پوشش قرار دهد.

رییس فدراسیون فوتبال در خصوص فوتبال خراسان گفت: فوتبال خراسان با تلاش‌های آقای نادری (رییس هیات فوتبال) توانسته جایگاه مستحكمی در فوتبال كشور برای خود ایجاد كند و در بخش داوری هم كه داوران مطرح و بین‌المللی كشور از خراسان هستند.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: فدراسیون فوتبال برای خودش فخر می‌داند كه تیم‌های شهرستانی می‌آیند و جلوی تیم‌های بزرگ می‌ایستند.

شایان ذكر است دكتر دادكان در زمان حضور خود در مشهد از خانواده‌ی مرحوم محمد اعظم و باشگاه ابومسلم دیدار كرد.

دكتر دادكان همچنین شب گذشته با حضور در مجموعه‌ی ورزشی وحدت شهرداری مشهد به ورزش باستانی پرداخت.

UserName